Kiedy płaczą świerszcze

2016-09-12
2008-10-27
Jacek Bielas
WAM
literatura amerykańska Jacek Bielas powieść religijna powieści chrześcijańskie powieść chrześcijańska beletrystyka chrześcijańska powieść obyczajowa obyczajowe przyjaźń
When Crickets Cry
literatura piękna
2016-09-12
Jacek Bielas

Oficjalne recenzje i

Dobrze widzi się tylko sercem

[ 6 ] Link do recenzji

Pierwszy raz przeczytałem tę książkę w 2008 roku. Pamiętałem, że była dobra i tylko kilka pojedynczych wątków, które mi się nijak nie łączyły w jedną całość.
Od kilku miesięcy marzyłem o tym, aby znowu przeczytać tę książkę. I się nie zawiodłem.
Od samego początku całkowicie znalazłem się w świecie Reesa, Cindy, Anie i Charliego. Zakochałem się w radości życia Emmy. ...

po przeczytaniu pierwszych rozdziałów myślałam, że rzucę ją w kąt, a bardzo rzadko zdarza mi się nie doczytać książki do końca. Popełniłabym jednak fatalny błąd, gdybym nie dała jej szansy. Jest to powieść, która wzrusza bez zbędnego sentymentalizmu. Wszystko dzieje się bez pośpiechu, jednak czuje się to kłucie w dołku, który sprawia, że chcesz czytać dalej. W osobliwy...

To nie jest szybki "shot książkowy". To historia, która płynie bez pośpiechu i osadza się na dnie serca. Porusza i jednocześnie daje nadzieję.

Początek bardzo mi się dłużył i przez to nudził ale później książka nabrała tempa i nie mogłam się od niej oderwać. Opowieść o lekarzu po dramatycznych przejściach i dziewczynce o złotym sercu która pragnie żyć. Polecam.

Z bólem serca, ale jednak bardzo nisko oceniam tę książke. Męczyła mnie ona kilka tygodni. Sam pomysł fabuły byl niezły, ale chyba mnie denerwowały te medyczne opisy zabiegów i detale dotyczace transplantacji.

Opowieść o kruchości życia ludzkiego, odwadze, sile i walce. Również z samym sobą. Dobrze się czyta i skłania do refleksji nad własnym życiem.

Nie urzekła mnie ta historia.
Za dużo powtórzeń, za bardzo medyczna, a przede wszystkim zabrakło tego czegoś.
Lubię sentymentalne tematy, ale...

Już sam tytuł powinien nas ostrzec, że w tej książce nie tylko płaczą świerszcze, ale i czytelnicy. Wzruszająca historia, choć tak mało prawdopodobna. Los w nieoczekiwany sposób krzyżuje los ciężko chorej Annie i pogrążonego w głębokiej żałobie Rees'a. Dla obojga, spotkanie będzie początkiem wspólnej terapii. Polecam, przy czym proszę mieć pod ręką pudełko chusteczek!

„I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę ... i przyprowadzę was z powrotem do waszego kraju, pokropię was czystą wodą”.
Serce nie tylko jest jednym z najbardziej bezinteresownych narządów, jest także najbardziej odważnym i wiernym z nich.
Piękny, emocjonalny rollercoaster!

Historia opowiedziana w tej książce jest naprawdę piękna, całość psuło mi jednak "wykonanie". Autor bowiem postanowił maksymalnie docisnąć dźwignię ckliwości i posunął się w wielu miejscach za bardzo w stronę emocjonalnego sentymentalizmu i nadmiernego dramatyzmu, a także prowincjonalnej religijności tryskającej wprost frazesami pełnymi mądrości życiowych, co skutowało...

Dyskusje

1 088