Kiedy płaczą świerszcze

WAM
2016-09-12
2008-10-27
Jacek Bielas
literatura amerykańska Jacek Bielas powieść religijna powieści chrześcijańskie powieść chrześcijańska beletrystyka chrześcijańska powieść obyczajowa obyczajowe przyjaźń

Dobrze widzi się tylko sercem

Przepiękna powieść.

Przepiękna powieść.

No cóż, płaczą świerszcz i ja płakałam czytając tą książkę... czyli polecam bardzo!

Pomóżcie. Historia wspaniała, ale się zgubiłam. Rozdział 31 kończy się fajerwerkami 4 lipca i zdaniem, ze Emmy już nie było (zasnęli i ona się nie obudziła??) , a później w 34 jest opis heroicznej walki o życie Emmy zakończony jej śmiercią. Co się w takim razie wydarzyło w 31 rozdziale?

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

"Kiedy płaczą świerszcze" Charlesa Martina - to ciepła i pełna mądrości powieść o życiu i o ludziach. To na pewno jedna z najcieplejszych, pięknych i wzruszających powieści o życiu, o tym co ważne i o nadziei, bez której nie da się niczego osiągnąć. Dawno już nie czytałam tak świetnej pełnej wzruszeń i nieprzewidywalnej książki.
Losy bohaterów i nieoczekiwane zwroty akcji sprawiają, iż od lektury nie można się oderwać. Lektura wywołuje głębokie emocje, fabuła jest urzekająca, a zakończenie powieście przynosi uśmiech i łzy, napełnia refleksją i zadumą, pozwala docenić codzienność i pozostaje w myślach na długo. Zachęcam do przeczytania!!!

Losy bohaterów i nieoczekiwane zwroty akcji...

Piękna historia ,ale..gdyby była opowiedziana nie w formie banalnego wyciskacza łez i wymuszonych wzruszeń byłaby petarda.A tak no cóż takie sobie czytadło.

Piękna, wzruszająca historia o miłości, przyjaźni, nadziei, dobroci czyli o wszystkim tym, co jest najważniejsze w życiu

Tak, ujęła mnie ta niezwykła opowieść, próbująca zgłębić tajemnicę ludzkiego serca. Nie tylko z fascynującej perspektywy transplantacji...
Tętniąca życiem: jest tu przyjaźń, miłość, ofiarność, czułość, cierpienie, odwaga, strach, humor i zmaganie z własnym sercem, które woła o życie na jego miarę. Nadzieja.

Napisana w starym dobrym stylu: z jednej strony niespieszna akcja, przeplatana wspomnieniami, rozmaitymi informacjami, a z drugiej - nagłe, zaskakujące jej zwroty.

Napisana w starym dobrym stylu: z jednej strony niespieszna...

Myślę, że nie zdradzę za dużo jeśli powiem, że to opowieść o sercu - cudzie życia, które wciąż pozostaje tajemnicą. Jak to ujęła jedna z postaci, Emma: "Serce składa się z dwóch części - jedna pompuje, druga kocha". Na tych dwóch poziomach autor snuje historię o lekarzu i dziewczynce. On czuje się wzywany, by uratować jej serce, a w międzyczasie ona ożywia jego serce.

Jeszcze cytat, który bardzo do mnie trafił (z lekka sparafrazowany): "Nadzieja to kwiat, który zakwita, gdy podlewają go inni".

Czasem trafiam na książkę, kiedy wiem, że to zwykłe czytadło, ale magiczne. I tym razem tak było. Serce było głównym motywem. Serce ukochanej sprawiło, że główny bohater stał się wybitnym kardiochirurgiem. Serce ukochanej sprawiło, że przestał tę kardiochirurgię praktykować. Serce pewnej małej dziewczynki sprawiło, że wszystko wróciło na dawne tort.

Ta książka.. to Dobro i nadzieja w pigułce. ❤️
Jest delikatna i piękna. Mówi o trudnych tematach ale w jedyny w swoim rodzaju sposób.
Historia nie jest zaskakująca, ale czy zawsze musi żeby być dobra? Moim zdaniem nie☺️

Dawno nie czytałam czegoś o tym co na prawdę w życiu ważne. Bez żadnych zbędnych wątków.
Na pewno na długo zapadnie mi w pamięć.

Ta książka.. to Dobro i nadzieja w pigułce. ❤️

Na pewno na długo zapadnie mi w pamięć.

• Literatura amerykańska