Pomiędzy nami góry

Tłumaczenie: Jacek Bielas
Wydawnictwo: Edipresse Książki
The Mountain Between Us
Ag2S

Gdy mała awionetka rozbija się w jednym z najdzikszych zakątków USA, dwoje obcych sobie ludzi musi zrobić wszystko, co w ich mocy, aby przeżyć... Dwoje nieznajomych, odciętych przez zamieć śnieżną na lotnisku w Salt Lake City, postanawia wynająć wspólnie niewielki samolot, aby dotrzeć do domu. Ben Payne to świetny chirurg, który wraca z konferencji, Ashley Knox, felietonistka w jednym z...

Dwoje nieznajomych, odciętych przez zamieć śnieżną na lotnisku w Salt Lake City, postanawia wynająć wspólnie niewielki samolot, aby dotrzeć do domu. Ben Payne to świetny chirurg, który wraca z konferencji, Ashley Knox, felietonistka w jednym z czasopism, jest właśnie w drodze na swój ślub. W wyniku tragicznego zrządzenia losu trafiają jednakże w jedno z najdzikszych pustkowi stanu Utah, pośrodku srogiej zimy, ciężko ranni, wiele mil od jakichkolwiek oznak cywilizacji. Bez jedzenia i możliwości znalezienia schronienia, dysponując jedynie sprzętem wspinaczkowym Bena, ich szanse na przeżycie wydają się nikłe, lecz to, że mogą polegać tylko na sobie, budzi w nich poczucie więzi, która wkrótce przeradza się w coś więcej. W miarę jak dni przechodzą w tygodnie, ich walka o przeżycie staje się coraz bardziej dramatyczna. Czy uda im się wydostać z tego pustkowia, a jeżeli tak, czy to doświadczenie zmieni ich już na zawsze?

Wzruszająca i wciągająca powieść Pomiędzy nami góry umocni czytelnika w przekonaniu, że możemy stać się silniejsi dzięki potędze miłości.

źródło opisu: Wydawca

źródło okładki: Wydawca

wiech | 2017-05-10
Przeczytana: 10 maja 2017

Charles Martin potrafi wzruszać. Zrobił to jeszcze raz!
Za każdym razem dostrzegam te niesłychane pokłady wrażliwości, dobroci i głębokiej delikatności. – Co za pisarz!
Muszę znieczulić moje serce na tego autora, żebym mogła więcej jego książek przeczytać. ;)
To nie jest tylko przygodowa opowieść o przetrwaniu.
To subtelna, delikatna historia o niewiarygodnej wprost miłości małżeńskiej. I o nadziei, która napędza, a umiera ostatnia.
Historia trochę mało realistyczna. Momentami niewiarygodna.
Nie przeszkadzało mi to. Wcale. Była piękna.
Kiedy czytam książki Martina zawsze zastanawiam się, czy są na tym zwariowanym świecie tacy mężczyźni jak bohaterowie jego książek?

"Pomiędzy nami góry" to historia o przetrwaniu, gdzie człowiek pokonuje własne słabości, dzięki ostatniej iskrze nadziei i sile miłości, która jak zawsze uderza nas ze zdwojoną siłą nawet jeśli myślimy, że na zawsze ją straciliśmy.

Głównymi bohaterami są Ben i Ashey. Dwoje obcych ludzi, którzy utknęli na lotnisku, a przed nimi ważne sprawy do załatwienia. Przed Benem ważna operacja, a przed Ashley ślub. Przypadkiem jedno z nich znajduje małą awionetkę i chętnego pilota, który zabierze ich mimo złych warunków atmosferycznych. Podczas lotu pilot umiera, a oni cudem przeżywają wypadek i rozpoczynają walkę o przetrwanie. Na dużej wysokości w samej głębokiej dziczy są zdani tylko na siebie. Mimo poważnych urazów razem mają większe szanse aby przeżyć. W trakcie walki o życie przyjdzie im zmierzyć się nie tylko z głodem, bólem i cierpieniem ale także przeszłością która odbiła na ich piętno większe niż mogliby obydwoje przypuszczać.
Co stało się w górach "The High Uintas"? Co...

Marzena | 2017-07-17
Przeczytana: 17 lipca 2017

Gwarantowana depresja i najmniej setka kompleksów to najdelikatniejsze czego mógłby się nabawić Bear Grylls po przeczytaniu tej książki i spotkaniu z jej głównym bohaterem. Naprawdę.

Nie miałam dotąd styczności z autorem, do przeczytania "Pomiędzy nami góry" skusiły mnie pozytywnie opinie na naszym portalu; ja jednak aż tak pozytywnie nie odebrałam tej historii, a wszystko przez nieprawdopodobną ilość nieprawdopodobnych zbiegów okoliczności, zdarzeń, zachowań, które wyskakują z każdej strony niczym królik z kapelusza.
Sam dobór głównych bohaterów daje nam możliwość przewidzenia ciągu dalszego i finału tej historii - dodajmy do tego tragedię w górach i  walkę o przetrwanie - śnieg, mróz, głód, choroba wysokogórska, połamane kości, żebra, skradająca się puma, kicający zając, i nasza para.
Ona: młoda, piękna, wysportowana, w przeddzień swojego ślubu.
On: chirurg ortopeda, biegacz długodystansowy z zamiłowaniem do wspinaczki wysokogórskiej i strzelania z łuku, murarz,...

jousna | 2018-03-17

Nie spodziewałam się , że ta książka tak mi się spodoba. Historia opowiada o walce o przetrwanie w bardzo trudnych, zimowych, górskich warunkach kobiety i mężczyzny, którzy przeżyli katastrofę lotniczą. Wychodzą z wypadku lotniczego bardzo poranieni, a mimo to udaje im się przeżyć przez 28 dni walcząc z naturą, głodem i bólem. Ale książka opowiada również o miłości, prawdziwej, głębokiej, o przeciwnościach losu, traumach dzieciństwa. Główny bohater książki – Ben to mężczyzna jakich już chyba nie ma. Zaradny, odważny, opiekuńczy, potrafiący poradzić sobie w każdej sytuacji życiowej, wysportowany, a przy tym potrafiący tak pięknie kochać kobietę. Może był aż za bardzo idealny?... Chyba jednak tak… Oceniłabym książkę na 10 punktów, bardzo przeżywałam dramatyczne losy bohaterów, ich walkę o przeżycie. Audiobooka słuchałam w każdej wolnej chwili. Ale jedną gwiazdkę odejmuję za zakończenie książki. Zrobiło się, jak dla mnie, za bardzo ckliwie i mdło.

Kalissa | 2018-07-09
Przeczytana: lipiec 2018

Powieść jest bardzo wciągająca i ciekawa. Czyta się ją w jedno popołudnie - i nie sposób oderwać się, zanim nie doczyta się do końca.

Opowieści są dwie.

Pierwsza to opowieść o niesamowitej walce o przetrwanie i o więzi, jaka stopniowo rodzi się między dwojgiem zupełnie obcych sobie ludzi. Ta historia była nieco niesamowita i nieco wyidealizowana.

Druga opowieść - opowieść o Rachel - to wspaniała historia miłości, oddania, i wielkich wyborów. I właśnie to druga historia, która wyłania się stopniowo - wywołała niemal wzruszenie - bo była całkowicie niespodziewana!

Niezbyt wierzę w istnienie takich mężczyzn jak Ben. Ale po przeczytaniu tej książki - po prostu chce się wierzyć:).

miki24gr | 2014-03-27
Przeczytana: 27 marca 2014

Niesłychanie piękna i wzruszająca historia o walce o przetrwanie w ekstremalnie trudnych warunkach. Ale nie tylko...Przede wszystkim opowieść o miłości- głębokiej, silnej, dodającej sił w beznadziejnych sytuacjach. O odpowiedzialności za drugiego człowieka. O dzielności i odwadze.
Książka pochłonęła mnie całkowicie, czytałam z wypiekami, obawiając się zakończenia. Tymczasem zakończenie kompletnie mnie zaskoczyło i wycisnęło łzy z oczu.
Tej powieści nie da się zapomnieć!

Izabela Pycio | 2017-10-11
Przeczytana: 11 października 2017

"To zaskakujące, co cenimy, kiedy jest z nami naprawdę źle."

Ciekawe spotkanie czytelnicze, w przyjemny sposób wypełnia kilka godzin relaksu z książką. Nie trzyma mocno w napięciu, lecz we frapujący sposób wciąga w śledzenie fabuły. Wyjątkowo trudne wyzwania przed bohaterami książki, wyrwani z bezpiecznych i utartych szlaków zwykłej codzienności, teraz muszą szybko nauczyć się funkcjonować z dala od cywilizacji. Nagłe pokrzyżowanie zamierzeń i planów, wystawienie na surowe i dzikie prawa natury, brutalna walka o życie. Mierzenie się z niebezpieczeństwem, udręką i cierpieniem, stawianie czoła własnym słabościom, niedyspozycjom, wyczerpaniu i zmęczeniu, ale także konfrontowanie się z bolesnymi wspomnieniami.

W srogich warunkowaniach przyrody, przy uciążliwych zmaganiach z samym sobą i otoczeniem, człowiek zostaje wystawiony na ciężką próbę. Odzywają się głęboko zakodowane lęki i obawy, ale również intensywne pragnienie przetrwania, niesienia pomocy drugiej osobie, zachowania...

Jolka | 2018-01-07
Przeczytana: 07 stycznia 2018

"Pomiędzy nami góry" to piękna powieść o podróży,o przeszłości,o tragedii,o przetrwaniu i o miłości.O wielkiej miłości,która potrafi zmienić wszystko i wszystkich.To powieść ,która wyciska łzy lepiej niż cebula i z pewnością nie jest to książka, którą czyta się z zapartym tchem. Niekiedy trzeba raczej przedzierać się przez nią niemal tak mozolnie, jak główny bohater przedziera się przez śniegi Utah. Mogę być jednak pewna, że wielu zachwyci ta historia.

Monika | 2012-10-25
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: październik 2012

Charles Martin jak zawsze chwyta za serce, zmusza czytelnika do refleksji, do przemyśleń na temat życia, miłości.
"Pomiędzy nami góry " - to książka z ogromnym przesłaniem, książka o poświęceniu, nadziei i przebaczeniu.
Jak pisze autor - " Rozsypani ludzie muszą zostać poskładani "
pisze także " Zawsze jest szansa, zawsze " - a na co ? i czy na pewno ? - przeczytajcie sami.
Polecam z całego serducha
Serdeczności
Monika

Weronika | 2016-04-30
Przeczytana: 30 kwietnia 2016

Książka jakich wiele...
Ładna i wzruszająca.
Pomysł bardzo dobry.
Warsztat literacki - nieco mniej.
Tragedia, walka o przetrwanie, ona i on. Ona tuż przed ślubem. On w separacji.
On zdolny i inteligentny, ona piękna i mądra.
Awionetka, którą lecą rozbija się w górach. Od tej chwili walczą o przetrwanie. Komplikacji nie brakuje - kontuzje, zimno, choroba wysokościowa, brak jedzenia.
Scenariusz przewidywalny.
Główny bohater nagrywający swoje przeżycia i przemyślenia dla żony, z którą jest w separacji...
Nie chciało mi się nawet czytać tych opisów (pisanych kursywą), bardzo szybko wiedziałam o co z tą żoną chodzi...
A może to mój wiek i zbyt duża liczba przeczytanych książek sprawiają, że nie płaczę ze wzruszenia nad każdą powieścią tego typu?