Rozdroża

Tłumaczenie: Maria Gębicka-Frąc
Wydawnictwo: Nowa Proza
Cross Roads
978-83-7534-066-2
śpiączka, wybór, szansa, nowe życie
literatura piękna
Marsja

Nowa powieść autora Chaty Anthony Spencer jest egoistycznym człowiekiem interesów. Guz mózgu sprawia, że zapada w śpiączkę i trafia do szpitala na OIOM. „Budzi się” w surrealistycznym świecie, w którym przeżywa ponownie swoje wzloty i upadki. Czy będzie miał odwagę, żeby dokonać krytycznego wyboru, który może naprawić wielką niesprawiedliwość, jaką wyrządził przed zapadnięciem w śpiączkę?

źródło opisu: Wydawnictwo Nowa Proza

źródło okładki: Wydawnictwo Nowa Proza

RenataMaria | 2019-08-25
Przeczytana: 20 sierpnia 2019

Warto się zastanowić jaki dom w sercu przygotowałam dla Najważniejszego. Poszerza horyzonty myślowe, kto wie ile w tej bajce jest prawdy.

Marcela | 2019-08-24
Przeczytana: 24 sierpnia 2019

Jestem niewierząca, ale fabuła mnie wciągnęła, czytało się lekko i przyjemnie, podobna do wcześniejszej Chaty, polecam.

książek: 1993
Violetta | 2019-07-26
Przeczytana: 26 lipca 2019

Świetna- jak dla mnie w niczym nie odbiega od poziomu Chaty! Wciągającą i dająca do myślenia- nigdy nie jest za późno na zmianę i życia też; POLECAM!!!

Liburu__ | 2019-05-02

Kolejna książka tego autora pojawia się u mnie na liście. Podobnie jak Chata porusza podobną tematykę, tematykę religijną.
Główny bohater, zły charakter, który krzywdzi ludzi zapada w śpiączkę i wtedy zaczyna się cała "przygoda". Autor w bardzo obrazowy sposób przedstawia życie pozaziemskie.
Spotykałam się z opiniami, że to książka tylko dla wierzących osób. Do końca się z tym jednak nie zgadzam. Owszem tematyka mocno nawiązuje do wiary w Boga ale uważam, że każdy z Nas może wyciągnąć z tej powieści jakieś wartości dla siebie. Czy polecam? Nie wiem, ja przeczytałam i myślę, że chyba do niej kiedyś wrócę. Zmienia ona bowiem postrzeganie i daje do myślenia.

magdusia87 | 2019-03-14
Przeczytana: 10 marca 2019

Pierwszą książką tego autora, którą przeczytałam była "Chata", która bardzo mi się podobała, pod względem treści, jak i opisów. Tutaj niestety trochę się zawiodłam, bo choć pomysł niezły, to "po drodze" trochę się pogubiłam. Za dużo było tych przeskoków duszy głównego bohatera w inne ciała, miałam wrażenie, że to trochę na siłę wymyślona akcja.

Zawilec | 2019-02-20
Przeczytana: 19 lutego 2019

Współczesna, oryginalnawa (z rozmysłem używam tego słowa) wersja Opowieści Wigilijnej.
O ile jednak utwór Dickensa jest powieścią uniwersalną, o tyle (pomimo wszystkich swoich walorów) jest to książka szczególnie dla wyznawców Chrystusa. Czy ateusz uwierzy w jej treść i ukryte przesłanie? Tak. Rzadko który.

Jestem chrześcijaninem, rzymsko-katolikiem, więc łatwo odnalazłem się w tej historii, która jest całkiem udana. Raziły mnie elementy PROprotestanckie, ale nie miały one wyraźnego motywu antyeklezjalnego (że Kościół pod prymatem Papieża jest be), były zatem do przełknięcia.

Ujął mnie już pierwszy akapit książki (generalnie na kolejnych stronach fragmentami cudowny, lekki język), ale wszystko potoczyło się zbyt przewidywalnie w porównaniu do innej książki tego autora - słynnej "Chaty".

Generalnie - polecam osobom o gorącej, letniej i chłodnej wierze. Obojętni religijnie i tradycjonaliści się tutaj niespecjalnie odnajdą.

"Kto ma uszy do słuchania, niechaj słucha"...

Elliean | 2019-02-19
Przeczytana: 13 lutego 2019

Początek wymaga cierpliwości i łatwy nie jest, ale w momencie kiedy już wciągniesz się w książkę to przepadasz i ciężko się oderwać - piękne dzieło opowiadające o Bogu, o relacji Boga z człowiekiem, życiem "po życiu" (lub pomiędzy), o nadziei i miłości. Na pewno do niej wrócę.
Autor posiada niezwykły talent do łączenia ciekawej fabuły z mądrymi refleksjami.
Polecam każdemu!

Mollinka_90 | 2019-01-27
Przeczytana: 27 stycznia 2019

"Rozdroża" to moje pierwsze spotkanie z autorem "Chaty" i mówiąc szczerze trochę się go obawiałam. Literatura o gruncie chrześcijańskim nie jest tą, po którą sięgam często ze względu na to, że autorzy tworzący w tym nurcie często starają się wyłożyć prawdy wiary w sposób zbyt natarczywy i ckliwy. "Chata" spotkała się zarówno z zachwytem, jak i krytyką. Nie chcę nikogo obrazić, ale obawiałam się, że William P. Young może okazać się takim Paulo Coehlo literatury chrześcijańskiej. Mimo to, postanowiłam sprawdzić, jak poradzi sobie w opowieści o współczesnym Scroodge'u i nadspodziewanie wysoko oceniam jego dokonania w tej dziedzinie.

Historia Anthony'ego Spencera to opowieść o współczesnym bogaczu, który ma zatwardziałe serce. Nie jest zły, bo tak mu się podoba, na jego charakter miało wpływ wielu ludzi, wiele doświadczeń i rozczarowań, które były jego udziałem od dzieciństwa. Nie jest to jednak usprawiedliwieniem dla okrucieństwa, z jakim traktuje i obcych, i bliskich sobie ludzi....

Lidka | 2018-12-15
Przeczytana: 08 kwietnia 2016

Książka ,która utkwiła mi w pamięci. Może powodem jest temat? Nie wiem.
Tematyka poruszająca kruchy temat życia po śmierci. Główny bohater ma zobaczyć jak ten "świat" wygląda. Stąd tytuł "Rozdroża".
Pozycja nie specjalnie mnie ujęła. Jeśli patrzeć na całość w kontekście religijnym to nie jest to moja bajka. Jeśli brać tę książkę jako takie sobie czytadełko to powiedzmy,że jakoś tam jestem w stanie ją zaakceptować.

Alicja | 2018-12-03
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2018
Przeczytana: 21 listopada 2018

"Czasami cisza przemawia najgłośniej, a sama obecność przynosi największą pociechę."

Czasami pewny rzeczy zaczynamy rozumieć, gdy jest już za późno. W wielu przypadkach musi nastąpić strata, aby zdać sobie sprawę z popełnionych błędów i źle podjętych decyzji, i że warto coś zmienić póki jest szansa i nie jest za późno. Ta książka uświadamia, że pochopne decyzje rzutują na nasze życie, że należy kierować się sercem, bo własne szczęście, osiągnięcie spokoju jest najważniejsze, a często trzeba mieć odwagę, aby po nie sięgnąć, bo jest na wyciągnięcie ręki.