Weranda pełna słońca

Seria: Otwarte dla Ciebie. Romans
Wydawnictwo: Otwarte
Shelter me
Ag2S

Życie Janie, matki dwójki małych dzieci, rozpada się na drobne kawałki, gdy jej mąż ginie w wypadku. Nieszczęście uruchamia jednak łańcuch niezwykłych zdarzeń. Wokół zrozpaczonej kobiety gromadzą się ludzie, którzy chcą jej pomóc. Janie powoli odkrywa, jak cieszyć się codziennością. Czy odnajdzie w sobie siłę, aby znów uwierzyć w miłość? Poruszająca i mądra opowieść, w której - jak w życiu -...

Poruszająca i mądra opowieść, w której - jak w życiu - przeplatają się radość i smutek, zwątpienie i nadzieja.
Nigdy nie jest zbyt późno, aby zacząć wszystko od nowa.

źródło opisu: Wydawnictwo Otwarte, 2011

źródło okładki: http://otwarte.eu/books/weranda-pelna-slonca/

kasandra_85 | 2011-03-08
Przeczytana: marzec 2011

Katula | 2012-04-20
Przeczytana: 20 kwietnia 2012

Łatwa, lekka i ... no gdyby nie fabuła napisałabym przyjemna.... Kawał dobrej literatury babsko (?):) rodzinnej (?).... Dawno nie miałam w ręce książki, która się "przykleiła" do ręki i przez którą nazajutrz a właściwie tego samego dnia rano nie mogłam wstać.... Szczerze polecam

Tajemnica | 2011-03-10
Na półkach: Przeczytane, 2011 Rok, Posiadam
Przeczytana: 09 marca 2011

Juliette Fay „Weranda pełna słońca” poruszająca opowieść o życiu zwykłych osób takich jak ja lub Ty. Wzrusza i rozśmiesza, skłania do przemyśleń i wciąga jak narkotyk :)

Janie wiedzie szczęśliwe życie. Ma męża i dwójkę wspaniałych dzieciaków. Nagle jednak, zupełnie bez znieczulenia wszystko rozpada się na drobne kawałeczki. Mąż ginie w wypadku, a Ona pozostaje sama z dzieciakami. Nie trudno zgadnąć, że sytuacja staje się dość skomplikowana. Młoda mama nie radzi sobie, jej psychika ulega rozkładowi i najprostsze czynności sprawiają nieziemskie problemy. Na szczęście są ludzie, którzy chcą pomóc Janie, nawet wbrew jej samej. Nie łatwo jest jej dostrzec oznaki sympatii, nie łatwo jest jej przyjąć pomocną dłoń. Próbuje sobie poradzić i z całych sił chce odnaleźć się w nowym scenariuszu, który napisało życie.

Szalę goryczy przelewa pewien budowlaniec, który pojawia się w drzwiach domu Janie i przedstawia jej projekt werandy, który mąż przed śmiercią pragnął zrealizować. Ten...

beataj | 2011-10-27
Przeczytana: 26 października 2011

Piękna... We wspaniały sposób porusza trudne sprawy, takie, które mogą się zdarzyć każdemu z nas. I mimo smutku daje wiarę w ludzi, nadzieję na przyszłość i wewnętrzne ukojenie.

Narcyza | 2014-05-14
Przeczytana: 13 maja 2014

Niesamowita historia kobiety,która straciła męża w tragicznym wypadku. Pozostaje z dwójką małych dzieci,mnóstwem bólu,wspomnień.Ma bliskich,którzy próbują jej pomóc i niespodziankę,którą dostaje od męża po śmierci. Wynika z tego mnóstwo nieprzewidzianych rzeczy.Bardzo ciekawa powieść,momentami wzruszająca.Czyta się ją przyjemnie i lekko.Zakończenie może nie zaskakuje,ale nie jest banalne.Polecam.

Wiola | 2015-09-09
Przeczytana: 09 września 2015

Książka lekką, przyjemna w czytaniu. Bardzo ciekawie się zaczyna bo nie wiadomo kto jest głównym bohaterem i jaką tajemnicę posiada. W ogóle nie wiadomo co się stało i najlepsze są ala listy pisane przez główną bohaterkę. Tworzą one tajemniczy świat. Później akcja troszkę zwalnia chociaż nie można powiedzieć że nie ma zaskakujących zwrotów akcji:) sam koniec książki jest przewidywalny chociaż nie kończy się standardowo że żyli długo i szczęśliwie tylko pozostawia autorka nutke tajemnicy. Można spokojnie książkę przeczytać w dwa dni bo nie jest to wymagająca lektura ale mila w czytaniu.

Klaudia | 2014-02-15
Przeczytana: 13 lutego 2014

Nie oceniaj książki po okładce. Cóż... Ja oceniam. I bardzo się z tego cieszę. Gdyby nie przepiękna, optymistyczna okładka, nie sięgnęłabym po świetną książkę autorstwa Juliette Fay!

"Weranda pełna słońca" to bardzo emocjonalna, poruszająca opowieść o ludziach, których mijamy codziennie na ulicy. O wdowie z dwójką małych dzieci, księdzu walczącym z samotnością, facecie z cukierni, budowlańcu, który przeżył bolesny rozwód. To opowieść pełna bolesnych rozczarowań, ale również radosnych niespodzianek.

Młoda wdowa, Janie, matka kilkumiesięcznej Carly i pięcioletniego Dylana próbuje nauczyć się życia bez męża. Robby, którego kochała całym sercem, po prostu wyszedł z domu i już do niej nie wrócił. Co musi czuć kobieta, która zostaje sama, z dwójką małych dzieci? Poczucie bezpieczeństwa, które dotychczas miała, runęło niczym domek z kart.
"Ale to jest coś innego, inaczej niż wszystko co było wcześniej. Czułam, że na tym polega miłość. On był miłością*". Nagle miłość znika. Pozostaje...

monika | 2013-08-17
Na półkach: Przeczytane, Ebooki
Przeczytana: 17 sierpnia 2013

Niesamowita, poruszająca. Każdy z nas boi się utraty najbliższej osoby.
Gdy mąż Jane ginie w wypadku, cały świat matki dwójki malutkich dzieci legnie w gruzach. Jane nienawidzi świata, najbliższych, przyjaciół i sąsiadów. Jednak z biegiem czasu zdaje sobie sprawę, że gdyby nie najbliżsi nigdy nie dałaby sobie rady.
Książka warta polecenia.

| 2014-01-05
Przeczytana: 05 stycznia 2014

Dawno nie czytałam tak pozytywnej i ciepłej książki pomimo smutnego początku. Najbardziej jednak przypadli mi do gustu bohaterowie, szczególnie Dylan. "Weranda pełna słońca" to pokrzepiająca opowieść, która uświadomiła mi, że człowiek może znieść naprawdę wiele, a czytanie jej to czysta przyjemność :)

Alicja | 2012-05-06
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 05 maja 2012

Podnosząca na duchu (kolejna) opowieść o miłości. Wszystko już było, ale czyta się dobrze