Bóg zjawia się incognito

Wydawnictwo: Świat Książki
Dieu voyage toujours incognito
978-83-247-2101-6
Ag2S

Zawsze jakieś jutro Pełna zaskakujących zdarzeń opowieść o tym, jak otrzymywać to, czego potrzebujemy. Alan, młody Amerykanin mieszkający w Paryżu, od zawsze doświadcza niepowodzeń. Porzucony przez dziewczynę, postanawia się zabić, skacząc z wieży Eiffla. Już ma dokonać skoku, gdy staje przed nim starszy mężczyzna z cygarem i proponuje mu... „układ życia”. Nauczy go, jak pokierować swym...

Zawsze jakieś jutro

Pełna zaskakujących zdarzeń opowieść o tym, jak otrzymywać to, czego potrzebujemy. Alan, młody Amerykanin mieszkający w Paryżu, od zawsze doświadcza niepowodzeń. Porzucony przez dziewczynę, postanawia się zabić, skacząc z wieży Eiffla. Już ma dokonać skoku, gdy staje przed nim starszy mężczyzna z cygarem i proponuje mu... „układ życia”. Nauczy go, jak pokierować swym losem, pod warunkiem że Alan wypełni wszystkie jego polecenia. Nasz bohater zgadza się. Zadania są jednak coraz trudniejsze, wręcz niewykonalne. Ale czy na pewno?
Kim jest tajemniczy, mądry, lecz okrutny nauczyciel? Poznajcie przygody Alana i rady jego mentora, a lepiej zrozumiecie... siebie samych!

źródło opisu: Wydawnictwo Świat Książki, 2011

źródło okładki: http://www.swiatksiazki.pl

moribound | 2014-10-20
Na półkach: Przeczytane, 2014, E-book
Przeczytana: 20 października 2014

Sięgnęłam po tą książkę zaintrygowana tytułem i zachęcona pozytywnymi opiniami. Z żalem muszę stwierdzić, że moje oczekiwania wobec tej pozycji były zbyt wysokie. Książka jest bardzo nierówna. Napisana pięknym, bardzo eleganckim językiem wciąga już od pierwszego zdania. Później jednak pojawiają się fragmenty, w których cała elegancja ulatuje a całość zaczyna za bardzo przypominać podręcznik, w którym pewne sprawy tłumaczone są czytelnikowi w zbyt nachalny wręcz „łopatologiczny” sposób. Momentami miałam wrażenie, że autor nie doceniał inteligencji swoich czytelników.

Historia głównego bohatera i jego zmagań ze sobą ma wielki potencjał, który w moim przekonaniu nie został w pełni wykorzystany. Mimo, iż jako całość „Bóg zjawia się incognito” nieco mnie rozczarował, to muszę przyznać, że nie jest to zła pozycja, która dodatkowo może zainspirować do rozpoczęcia pracy nad sobą oferując na dobry początek kilka prostych lecz ciekawych wskazówek.

Paulina | 2012-07-02
Przeczytana: 27 czerwca 2012

Dawno nie czytałam tak dobrej książki! Wciągnęła mnie niemiłosiernie, wszystko schodziło na drugi plan, gdy śledziłam losy Alana. Z coraz większym zaciekawieniem przerzucałam strony, by w końcu przekonać się jak cała historia się skończy. I nie zawiodłam się. Jak dla mnie końcówka była bardzo zaskakująca i jeszcze kilka dni po odłożeniu książki na półkę wracałam do niej myślami. Zdecydowanie polecam!

Psychologiczna książka , która dużo nam pokazuje i uświadamia że życie jest najważniejsze . Nie należy załamywać się , choćbym nie wiem co , wierzyć w siebie i swoje możliwości . W pewnym sensie jest to walka ze samym sobą , swoimi myślami , emocjami i uczuciami . Pełna zaskakujących zdarzeń opowieść o tym, jak otrzymywać to, czego potrzebujemy.

Alan, młody Amerykanin mieszkający w Paryżu, od zawsze doświadcza niepowodzeń. Porzucony przez dziewczynę, postanawia się zabić, skacząc z wieży Eiffla. Już ma dokonać skoku, gdy staje przed nim starszy mężczyzna z cygarem i proponuje mu... "układ życia". Nauczy go, jak pokierować swym losem, pod warunkiem, że Alan wypełni wszystkie jego polecenia. Nasz bohater zgadza się. Zadania są jednak coraz trudniejsze, wręcz niewykonalne. Ale czy na pewno?

keys | 2012-12-17

Bardzo ciekawa powieść psychologiczna.Czyta się dość szybko, wiele przemyśleń, które można odnieść do własnego życia.

noir-marguerite | 2011-09-14
Przeczytana: 2011 rok

Książkę tę polecił mi znajomy. Na początku byłam do niej sceptycznie nastawiona. O autorze nigdy wcześniej nie słyszałam, a tytuł nie zachęcał, jednak nie żałuję, że podjęłam się tej lektury. Pierwsze trzydzieści stron, co prawda, ciągnęło się strasznie długo, ale to co dostałam w zamian od kolejnych rozdziałów wynagrodziło mi ten niewielki poślizg w stu procentach. Książka jest nie tylko powieścią o młodym mężczyźnie, który nie najlepiej radzi sobie ze swoim życiem, ale jest również poradnikiem o podłożu psychologicznym. Z każdego zadania, z jakim musi zmierzyć się główny bohater możemy wyciągnąć wiele cennych rad na przyszłość. Koniec, jest równie zaskakujący, co fabuła, także, jak najbardziej, zachęcam do czytania.

Ensis | 2011-03-15
Przeczytana: 14 marca 2011

Kiedy kupujemy jakąś książkę przeważnie kierujemy się własnymi upodobaniami albo wychodzimy im na przekór i wybieramy coś zupełnie innego, odmiennego od naszych czytelniczych gustów. Właśnie tym drugim kryterium kierowałem się przy zakupie powieści Laurenta Gounelle’a. Już teraz mogę zdradzić, że swojej decyzji nie żałuję.
„Bóg zjawia się incognito” – tak definiował przypadek Albert Einstain; przypadek, który zdecydowanie wpływa na zmianę życia. I cała masa tego typu zbiegów okoliczności przytrafia się głównemu bohaterowi tej powieści.
Alan Greenmor to wciąż młody mężczyzna. Przed swoją przeszłością, pełną dramatycznych faktów, ucieka z Ameryki do Francji. Został on bowiem opuszczony przez ojca jeszcze przed przyjściem na świat, a jego matka, chcąc dla syna lepszej przyszłości, wytyczała mu różne ścieżki kariery. Jego pełną frustracji młodość dopełniło jeszcze opuszczenie przez Audrey, kobietę, z którą połączyło go płomienne uczucie.
Kielich goryczy dopełnił się, bohater...

Polaris | 2013-07-31
Przeczytana: 19 marca 2012

Przyznam się, że czytając historię Alana często odnajdywałem w niej swoje słabości. Niesamowitym doświadczeniem było przeczytać, jak radzi sobie z nimi główny bohater, korzystając z pomocy nauczyciela. Powieść francuskiego pisarza to zarazem wciągająca historia jak i przewodnik po życiu. Ani przez chwilę nie odczuwa się ciężaru czytanych słów, wręcz przeciwnie - mimo bogatej zawartości przez książkę idzie się z lekkością. Autor zadbał o znakomitą oprawę do tego, co miał do przekazania, dzięki czemu "Bóg zjawia się incognito" trafi w serca wielu czytelników.

Jeśli lubicie zyskiwać nowe doświadczenia, czytając wartościowe lektury, nie macie się nawet nad czym zastanawiać. "Bóg zjawia się incognito" jest w sam raz dla Was. Ale także tych, których interesują nieszablonowe opowieści zauroczy powieść Gounelle'a. Dlatego polecam ją każdemu bez wyjątku. A teraz proszę uprzejmie wybrać się do księgarni lub biblioteki.

Więcej:...

Agusiek | 2015-07-04
Przeczytana: 04 lipca 2015

Zamysłem autora chyba było napisanie filozoficznej, mądrej powieści, ale na samym zamiarze i kilku znanych prawdach się skończyło. Wieje nudą, nie porywa, nie angażuje, nie wnosi nic w życie czytelnika. Zupełnie nie rozumiem skąd zachwyt nad tą książką. Zdecydowanie lepiej się czyta podobne powieści, w których nie wszystko jest podane tak wprost na tacy, co daje do myślenia. Tu brakuje wszystkiego: pomysłu, akcji, puenty. Zdecydowanie nie polecam.

MadziaR | 2011-03-18
Przeczytana: 17 marca 2011

"Bóg zjawia się incognito" to książka z pozytywnym przesłaniem. Autor pokazuje, że można przezwyciężyć własne słabości i przede wszystkim zmienić nastawienie do życia.
Warto przeczytać i pomyśleć, polecam.

| 2014-06-07

Alan uważa, że jego życie nie ma sensu. Próbuje popełnić samobójstwo. Powstrzymuje go jednak pewien tajemniczy mężczyzna. Oferuje mu także swoją pomoc.
Mężczyzna pokazuje Alanowi jak radzić sobie różnych sytuacjach. Jak się później okazuje nasz bohater ma opory w podejmowania prostych decyzji i ogólnym radzeniem sobie w życiu. Czy tajemniczy mężczyzna zmieni jego osobowość i nastawienie do życia? Kim jest, że chce pomóc całkowicie obcemu człowiekowi?
Książka jedyna w swoim rodzaju, napisana prostym językiem, podejmująca ważną problematykę. Lektura obowiązkowa!