Guslar - Neapol

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Drugi Cykl Zeszytów Fantastyczno-Naukowych". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
Гусляр — Неаполь
83-207-0777-5
piotrex

Opowiadania:
1. Guslar - Neapol
2. Miłość do milczącego stworzenia (O lubwi k biessłowiesnym twariam)
3. Silniejszy od żubra i słonia (Silnieje zubra i słona)
4. Sublokatorzy (Żylcy)

źródło okładki: własne

Książkowa-Fantazja | 2012-10-03
Przeczytana: 03 października 2012

Tomik składa się z czterech opowiadań.
1. Guslar -Neapol - opowiadanie o wulkanie z których wybuchają płomieniaki i które zawierają misję. Udałow wybiera się do Włoch, żeby wrzucić jednego płomieniaka. Jednak jest rozczarowany bo nic się nie dzieje. Po powrocie wybiera się na ryby i tam mały wulkan wybucha układając mu napis "dziękujemy".

2.Miłość do milczącego stworzenia - Udałow pewnego poranka zauważa na podwórzu hipopotama nie bardzo wie co ma z nim począć. W końcu z sąsiadami wspólnymi siłami opiekuje się niespodziewanym gościem. Co dalej będzie z hipopotamem?

3.Silniejszy od żubra i słonia - Miszeńka odwiedza dawnych znajomych, którzy wymyślają nowe wynalazki. Co tym razem wymyślą?

4.Sublokatorzy - Grubin pracuje nad wynalezieniem telewizora przestrzennego. Nikt w niego nie wierzy. Jednak on dokonuje zaskakującego czynu i postacie z telewizora wskakują do jego domu w postaci miniaturek. Czy uda mu się odesłać ich z powrotem do telewizora.

skiatos | 2015-05-01
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 01 maja 2015

Radziecka sci-fi najwyższych lotów. Chociaż czy to sci-fi czy opis szarej, radzieckiej, siermiężnej rzeczywistości, w której pojawiają się zdarzenia niezwykłe? - to już każdy czytelnik musi osądzić samodzielnie. W każdym razie jest zabawnie, krótko i bardzo interesująco. Polecam!

Ergo_sum | 2015-08-07
Przeczytana: 1988 rok

Jeden z moich bardziej ulubionych pisarzy SF ze wschodu. Pełna humoru i przemyśleń twórczość zyskała sobie duże grono fanów, włączając mnie :-)

książek: 2069

Bardzo słabe te opowiadania w tym tomiku. Nie wyróżniały się według mnie niczym szczególnym. Ba nawet wydawały się być banalne.

vaapku | 2017-01-23
Na półkach: Przeczytane, Książki 2017
Przeczytana: 18 stycznia 2017

Nie do końca moja bajka. Spodziewałam się fantastyki, a dostałam obrazki z życia obywateli Związku Radzieckiego, przyprawione absurdalnymi, nierealnymi wydarzeniami. To nie to, żeby te opowiadania były złe, ale raczej nie zapadną mi w pamięć.

emilia-milkaslonce | 2014-05-20
Przeczytana: 20 maja 2014

kto by przypuszczał że radziecka fantastyka jest taka nieszablonowa i ponadczasowa. Pan Bułyczow mnie zachwycił. jego opowiadania są jak coś czego do tej pory nie doświadczyłam. Przyjemne i fascynujące. Od dziś szukam więcej pozycjii tego autora. gorąco polecam.

actagaudi | 2011-04-19
Przeczytana: 17 kwietnia 2011

Bardzo lubię opowiadania guslarskie, ale ten zbiorek słabiutki, jakoś do mnie nie przemówił.

Efemeryda | 2017-03-23

Moje pierwsze nastoletnie spotkanie z Bułyczowem i od razu zostałam jego fanką.

Mario | 2012-03-31

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Poza klasyfikacją - klasa sama dla siebie.

Ambrotos | 2017-05-24