Dynamiczna dynastia Jagiellonów

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Strrraszna historia". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Egmont Polska
straszna, ciekawostki, królowie, polska
wojtek858

To nie historia, to dynastyczny dynamit! Miewasz sny o potędze? Marzysz o władaniu ogromnym państwem, które rozciąga się od morza skutego lodem do morza o ciepłych falach? Podnieca Cię blask złota, błysk mieczy i zbroi, połysk drogich tkanin i olśniewający urok klejnotów? A może wolisz zaszyć się w przepastne puszcze, aby rzucić wyzwanie niedźwiedziom i turom? Jeśli tak, musisz mieć w sobie...

To nie historia, to dynastyczny dynamit!
Miewasz sny o potędze? Marzysz o władaniu ogromnym państwem, które rozciąga się od morza skutego lodem do morza o ciepłych falach? Podnieca Cię blask złota, błysk mieczy i zbroi, połysk drogich tkanin i olśniewający urok klejnotów? A może wolisz zaszyć się w przepastne puszcze, aby rzucić wyzwanie niedźwiedziom i turom? Jeśli tak, musisz mieć w sobie kroplę jagiellońskiej krwi.

Czytaj dynamiczną dynastię Jagiellonów aby:
- poznać od podszewki dynastyczne knowania,
- poszukać kamienia filozoficznego z alchemikami,
- zheblować beana,
- awansować na nadwornego błazna,
- kpić z kogo się da.

To prawdziwy poradnik jak założyć dynastię i jak knuć, aby była potężna!
Kto przeczyta, zaraz powie: NIE MA JAK JAGIELLONOWIE

źródło opisu: Egmont, 2006

źródło okładki: zdjęcie autorskie

PABLOPAN | 2015-06-23

Uwielbiam całą serię "Strrraszna historia", zarówno książki pisane przez Derry'ego jak i przez Fabianowską. Historia z przymrużeniem oka - może nie zawsze w pełni wierna prawdzie historycznej, ale z pewnością można się sporo dowiedzieć w przyjemny sposób. Polecam!

Anna | 2013-07-27
Przeczytana: 16 lipca 2013

Jak zawsze cudowne podejście do tematu w wydaniu Strrrasznej Historii. Autorzy doskonale poradzili sobie z zawiłą kwestią osobistości rządzących niemal połową Europy w okresie swej świetności. Dzięki nim Polska przeżywała "złoty wiek", a ówczesną żenadą była nieznajomość w świecie naszego pięknego języka. Nie wspominam już nawet o azylu dla innowierców z Zachodu czy początku przywilejów szlacheckich - to po prostu pozycja obowiązkowa dla historycznych potworów mojego pokroju!

michel_pl | 2011-10-16

Jak w przypadku Słowian - nudy na pudy.

fantaghirooo | 2016-12-01
matzar | 2016-09-12