Sandra Jasona 
Czytelniczka od kołyski. Uwielbiam kryminały, thrillery i z racji zawodu wszystko z historią w tle. Największe marzenie, aby doba miała więcej niż 24 godziny.
45 lat, kobieta, status: Czytelniczka, dodała: 4 książki, ostatnio widziana 20 minut temu
Teraz czytam
 • Cienie śmierci
  Cienie śmierci
  Autor:
  Londyn 1899 rok. Simeon Lynch prowadził dostatnie życie, służąc jako zabójca rodzinie Moriartych, która kierowała najpotężniejszą organizacją przestępczą ówczesnego świata. Teraz, stojąc prawie na sto...
  czytelników: 63 | opinie: 5 | ocena: 7,24 (17 głosów)
 • Latarnia umarłych
  Latarnia umarłych
  Autor:
  Akcja "Latarni umarłych" rozgrywa się w rok po wydarzeniach opisanych w "Sedinum – wiadomość z podziemi". Troje młodych ludzi – Paulina, Igor i Johann – zostaje ponownie wplątanych...
  czytelników: 615 | opinie: 53 | ocena: 7,6 (226 głosów)
 • Noc
  Noc
  Autor:
  Wyczekiwany powrót komendanta Servaza i jego przerażające starcie z Hirtmannem. Kirsten Nigaard, inspektor norweskiej policji, prowadzi śledztwo w sprawie morderstwa kobiety zatrudnionej na pla...
  czytelników: 1192 | opinie: 92 | ocena: 6,93 (385 głosów) | inne wydania: 1
 • Operacja Kustosz
  Operacja Kustosz
  Autor:
    „Operacja Kustosz” to kolejna powieść pani Kalety, historyka z wykształcenia. Podobnie jak i w poprzednich – W cieniu Olbrzyma, Kolekcja Hankego, Wrocławska Madonna – tak i w tej, niewyjaśnione zaga...
  czytelników: 205 | opinie: 26 | ocena: 6,33 (90 głosów)
 • Testament templariusza
  Testament templariusza
  Autor:
  Powieść historyczno – kryminalna. 13 października 1307 roku, w piątek, z miasta Troyes we Francji ucieka dziesięciu templariuszy, by uniknąć aresztowań ze strony króla Filipa Pięknego. Mają do wypeł...
  czytelników: 148 | opinie: 14 | ocena: 7,13 (46 głosów)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-08-20 15:37:49
Ma nowego znajomego: Basia
 
2018-08-19 11:19:14
Autor:
Cykl: Robert Hunter (tom 7) | Seria: Thriller

Dwudziestoletnia kobieta zostaje porwana, zabita, a sposób świadczy o zuchwałości i okrucieństwie mordercy. Rozpoczyna się wyścig z czasem, a detektywi Robert Hunter i Carlos Garcia zostają przydzieleni do śledztwa. Morderca przekazuje im wskazówki, w tym jedną bardzo charakterystyczną „Jestem śmiercią”.
Po raz pierwszy mam dylemat jak ocenić powieść. Schemat jak zawsze, ale to mi nie...
Dwudziestoletnia kobieta zostaje porwana, zabita, a sposób świadczy o zuchwałości i okrucieństwie mordercy. Rozpoczyna się wyścig z czasem, a detektywi Robert Hunter i Carlos Garcia zostają przydzieleni do śledztwa. Morderca przekazuje im wskazówki, w tym jedną bardzo charakterystyczną „Jestem śmiercią”.
Po raz pierwszy mam dylemat jak ocenić powieść. Schemat jak zawsze, ale to mi nie przeszkadza.
Przeszkadzało mi tutaj coś innego, epatowanie okrutnymi opisami zbrodni. To nie znaczy, że jestem delikatna, czytam w sumie thrillery i kryminały, ale tutaj było to nad wyraz zbyt dosadne. Nie było napięcia, pozwalającego na samodzielny strach, tutaj było „kawa na ławę”. Zbyt dosadne, zbyt opisane, za dużo. I teraz z punktu widzenia całości, jakby wyrzucić krwawe opisy fabuła jest nie tak świeża, bazująca na pewnej „prawdzie” zbyt oczywistej jak dla mnie.

pokaż więcej

 
2018-08-18 21:01:01
Ma nowego znajomego: GrzegorzIgnacy
 
2018-08-18 12:45:08
Wypowiedziała się w dyskusji: Eliminacje, czas zacząć!

Górskie wycieczki
Zwiedzanie muzeów i galerii
Mazurskie jeziora
Pobyt na spokojnej wsi
Podróż autostopem
Wycieczka all inclusive
Na kanapie z książką
Rejs po Oceanie super luksusowym statkiem
Na festiwalach muzycznych

podróż autostopem - nie te czasy, teraz nikt się nie zatrzymuje :-(

więcej...
 
2018-08-17 22:15:43
Wypowiedziała się w dyskusji: Eliminacje, czas zacząć!

1. Ignacy Mościcki
2. Władysław Raczkiewicz
3. Ryszard Kaczorowski


odpada Raczkiewicz

więcej...
 
2018-08-17 22:13:11
Ma nowego znajomego: marcin
 
2018-08-17 12:51:01
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam, Bochus & Herman & Siembieda
Cykl: Sedinum (tom 2)
 
2018-08-17 11:49:33
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Eksperymenty czytelnicze :-), Przeczytane w 2018
Autor:

Jason Dessen wykłada na uczelni, ma śliczną żonę Danielę, która wychowuje mu nastoletniego syna Charliego. Jest szczęśliwy, chociaż, czasami zastanawia się co by było, gdyby dokonał przed laty innego wyboru. Pewnego wieczoru, po wyjściu z przyjęcia zostaje porwany. Porywacz, który wydaje mu się znajomy wywozi go w odludne miejsce, tam podaje narkotyk. Po przebudzeniu Jason stwierdza, że... Jason Dessen wykłada na uczelni, ma śliczną żonę Danielę, która wychowuje mu nastoletniego syna Charliego. Jest szczęśliwy, chociaż, czasami zastanawia się co by było, gdyby dokonał przed laty innego wyboru. Pewnego wieczoru, po wyjściu z przyjęcia zostaje porwany. Porywacz, który wydaje mu się znajomy wywozi go w odludne miejsce, tam podaje narkotyk. Po przebudzeniu Jason stwierdza, że wszystko w jego życiu zmieniło się, dom jest inny, nie ma żony, ani dziecka …… Osoba przy której się budzi mówi: "Witaj z powrotem, Jasonie. Gratulacje". Co się stało ….?
Dla mnie typowej humanistki, rewelacyjna historia, rozważania metafizyczne zaskakująco jasne. Nie ukrywam pierwsze karty były tajemnicą, później już wiedziałam, ale to w jaki sposób wyjaśnił autor temat dość zaskakujący. Sprawy egzystencjalne królują jednak nad fizyką, nasze wybory, otaczający nas świat nie jest dla nas, wpływa na nasze otoczenie. Lekkość w czytaniu mimo trudnego tematu, zagadkowe niedokończone zakończenie, zwroty akcji i świat ukazany w powieści – jak najbardziej na plus. Książki z tej grupy nie goszczą na mojej półce dość często więc ocena może jest na wyrost, ale w pełni zasłużona dobra piątka.

pokaż więcej

 
2018-08-16 17:32:36
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Historia, Przeczytane w 2018

Predsławia i legendarny szczerbiec, Bolesław II Zapomniany, układ z Allstedt, testament Bolesława Krzywoustego, władcy wyklęci przez Kościół, królobójcy, kupowanie korony, bratobójcze wojny, wiarołomni władcy, bigamiści, bezsilni monarchowie, wstydliwe choroby Jagiellonów.
Wiele informacji, których nie dowiemy się na lekcjach historii, bo po prostu nie możemy, trudno uczyć dzieci o mordach i...
Predsławia i legendarny szczerbiec, Bolesław II Zapomniany, układ z Allstedt, testament Bolesława Krzywoustego, władcy wyklęci przez Kościół, królobójcy, kupowanie korony, bratobójcze wojny, wiarołomni władcy, bigamiści, bezsilni monarchowie, wstydliwe choroby Jagiellonów.
Wiele informacji, których nie dowiemy się na lekcjach historii, bo po prostu nie możemy, trudno uczyć dzieci o mordach i zdradach. Dla mnie jako historyka „skandale” były znane, dla osób chcących się czegoś dowiedzieć to jednak dobra pozycja na początek. Autor obala pewne mity dotyczące wydarzeń i osób. Książka napisana w przystępny sposób, czyta się z zaciekawieniem, bibliografia pozwala na pogłębienie tematów. Mi osobiście najbardziej podobał się ostatni rozdział dotyczący przenosin naszej stolicy i symbolu orła, smoka i syrenki.

pokaż więcej

 
2018-08-15 18:37:32
Wypowiedziała się w dyskusji: Eliminacje, czas zacząć!

Disturbed
Korn
Limp Bizkit
Linkin Park
Papa Roach
Machine Head
P.O.D.
Skillet

odpada Disturbed

więcej...
 
2018-08-15 15:33:00
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Fakty, reportaże .., Przeczytane w 2018
Autor:
Seria: Twarda Seria

Profiler „zawód”, który powstał niedawno. Przez wielu traktowany jako „wróżenie z fusów” „uda się, albo się nie uda”, wiele osób podchodzi do niego z rezerwą. Paul Britton na podstawie śladów zbrodni przygotowuje portret psychologiczny mordercy. Czy tak można, oczywiście, niektórzy mają do perfekcji opanowany zmysł obserwacji i na podstawie danych potrafią określić cechy charakterystyczne dla... Profiler „zawód”, który powstał niedawno. Przez wielu traktowany jako „wróżenie z fusów” „uda się, albo się nie uda”, wiele osób podchodzi do niego z rezerwą. Paul Britton na podstawie śladów zbrodni przygotowuje portret psychologiczny mordercy. Czy tak można, oczywiście, niektórzy mają do perfekcji opanowany zmysł obserwacji i na podstawie danych potrafią określić cechy charakterystyczne dla mordercy.
Ponieważ uwielbiam kryminały, a ostatnio jako bohaterowie w wielu z nich pojawiają się profilerzy z chęcią wzięłam do ręki książkę napisaną przez profilera. Niestety nie każdemu przypisana jest także rola pisarza. Prawie od pierwszych kart coś mi nie grało, coś uwierało. Mamy opisane różnorodne śledztwa, od morderstw po gwałty i porwania, do których jako profiler zapraszany był Paul Britton. Są także fragmenty biografii autora i informacje co go skłoniło, aby zagłębić się w psychikę mordercy. Paul Britton w sposób przystępny dla każdego opisuje śledztwa i pytania, które zadawał, aby spróbować określić, kim jest morderca, co nim kieruje, dlaczego to zrobił. Forma natomiast jest bardzo chaotyczna, omawianie spraw jest urywane, aby po kilku rozdziałach do nich wracać. Spodziewałam się czegoś innego, ja rozumiem, nie jest to fikcja literacka, ale czytelnik chce informacji, tutaj miałam wrażenie, że autor stosował zasadę „wiem, ale nie powiem”, niby dobro śledztwa, niby wiadomości utajnione, ale w takim razie: po co pisać książkę. Jeśli ktoś chce się dowiedzieć o zbrodniach w Anglii polecam, jeśli zagłębić w świat pracy profilera odradzam, informacje jak każde inne, dla mnie oczywiste, tok myślenia jasny, dla przeciętnego zjadacza chleba oczywisty, chociaż w tamtych czasach może i nowatorski.

pokaż więcej

 
2018-08-15 14:34:52
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-08-15 05:52:26
Cykl: Milicjanci z Poznania (tom 9)

Wydarzenia powieści rozgrywają się w 1989 roku, kiedy to trwają obrady Okrągłego Stołu. Na ulicach miast kwitnie czarny handel. Czuć nadchodzące zmiany, a w Poznaniu ktoś chce usilnie i całkowicie wyeliminować cinkciarzy. Wszystko wskazuje na to, że handel walutami ma być dozwolony, więc należy już teraz pozbyć się konkurencji. Śledztwo przejmuje Mirek Brodziak, a wysłany w teren Teoś... Wydarzenia powieści rozgrywają się w 1989 roku, kiedy to trwają obrady Okrągłego Stołu. Na ulicach miast kwitnie czarny handel. Czuć nadchodzące zmiany, a w Poznaniu ktoś chce usilnie i całkowicie wyeliminować cinkciarzy. Wszystko wskazuje na to, że handel walutami ma być dozwolony, więc należy już teraz pozbyć się konkurencji. Śledztwo przejmuje Mirek Brodziak, a wysłany w teren Teoś Olkiewicz znika, niestety sprawą zaczyna interesować się SB. Czy koledzy uratują Rycha, kto za tym wszystkim stoi?
To już dziewiąty tom serii, która podbiła moje serce. Czasy PRL-u, historie kryminalne i bohaterowie – całość, mimo, że opisuje ciężkie czasy jest napisana, aby maksymalnie wciągnąć czytelnika. Humorystycznie, ale też z pewną dawką ironii autor ukazuje tamte czasy, tutaj mamy już ewidentnie ukazane zmiany, o ile w poprzednich tomach to PRL, tutaj to już królują spodnie marmurki, tajne kasety na bazarach. Oprócz tego zagadka kryminalna wciąga, bohaterowie nie zawodzą – nic tylko czytać.

pokaż więcej

 
2018-08-15 05:14:35
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Gardner, Przeczytane w 2018
Autor:
Cykl: Quincy & Rainie (tom 6) | Seria: Thriller

Boisz się pająków – książki nie tykaj ;-)
Gdyby sadystyczny morderca torturując Cię, kazał Ci wskazać osobę, która jest dla Ciebie najważniejsza na świecie, kogo byś wybrała?
Agentka Kimberly zostaje wezwana na posterunek, na którym aresztowana prostytutka chce się widzieć tylko z nią. Ginny/Delilah oznajmia jej, że zniknęła jej koleżanka, Kimberly nie chce podjąć się śledztwa, nie ma ciała i...
Boisz się pająków – książki nie tykaj ;-)
Gdyby sadystyczny morderca torturując Cię, kazał Ci wskazać osobę, która jest dla Ciebie najważniejsza na świecie, kogo byś wybrała?
Agentka Kimberly zostaje wezwana na posterunek, na którym aresztowana prostytutka chce się widzieć tylko z nią. Ginny/Delilah oznajmia jej, że zniknęła jej koleżanka, Kimberly nie chce podjąć się śledztwa, nie ma ciała i przeczuwa, że informatorka nie mówi jej całej prawdy. Od policjanta dowiaduje się, że zaginęło już 9 prostytutek. Zaczynają się telefony i mimo obiekcji Kimberly zostaje wciągnięta w grę z mordercą.
Zarys fabuły może minimalny, ale nie mogę zdradzić więcej, dodam, że mimo to, iż wątków jest kilka łączą się one w dość zaskakującą całość. Akcja dzieje się kilkutorowo: mamy Pana Hamburgera, który porywa chłopców, wykorzystuje ich i zabija, mamy tajemniczego Dincharę, mordercę prostytutek i wielbiciela pająków, działania Kimberly i ekipy policjantów. Książka niewątpliwie mocna, ostra, dotyka pedofilii, uprowadzeń, pokręconego umysłu mordercy. Zagłębia się w umysły mordercy, jego pobudki, ale także w umysły ofiar, ich postępowanie. Dość mocne zakończenie i spora dawka grozy zasługują na bardzo dobrą ocenę tego thrillera.

pokaż więcej

 
2018-08-14 13:14:08
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać, Wyzwanie 2018
Seria: Miasta
 
Moja biblioteczka
1352 656 12054
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (111)

Ulubieni autorzy (12)
Lista ulubionych autorów
zgłoś błąd zgłoś błąd