The USA
historia, USA
Oceansoul

Historia w ostrym sosie!
Strrraszna Historia USA aż kipi od wstrząsających, ohydnych faktów! A wszystko zaczęło się od chwili, gdy Krzysztof Kolumb zakrzyknął: "ląd na horyzoncie!" Czytajcie o knowaniach Ojców Pielgrzymów, dowiecie się całej prawdy o Billy Kidzie i Calamitym Jane i przekonacie się, czy przeżylibyście cały dzień na prerii!

źródło opisu: http://www.egmont.pl/

źródło okładki: http://www.egmont.pl/

chrispu | 2015-02-22
Na półkach: Różne, Historia, Przeczytane

Skrócona historia USA podana w lekkiej i zabawnej formie. Autor zachowuje chronologię i opisuje najważniejsze (najbardziej istotne wg. niego) wydarzenia. Przeważa tu forma krótka, okraszona zabawnym rysunkiem. Uzupełnieniem wydarzeń historycznych są charakterystyki kilku najważniejszych postaci w historii USA - przedstawionych również w formie "rozrywkowej" - czasem nie dowiemy się kiedy się urodził, zmarł i co zrobił ale dowiemy się za to, jakie zabawne wydarzenia miały miejsce z jego udziałem. Generalnie większość informacji ma charakter ciekawostkowy - przydatne są bardziej do pochwalenia się w towarzystwie lub też do użycia w jakimś quizie. Ale może to jest metoda by uczyć historii?
Książkę czyta się bardzo szybko, można się sporo z niej dowiedzieć, poukładać sobie wydarzenia chronologicznie. Tekstu nie ma tu dużo - sporą część wypełniają rysuneczki komiksowe. Jedynie do czego mógłbym się przyczepić to fakt, iż autor miejscami poświęca zbyt dużo uwagi mało istotnym postaciom...

Calebornia | 2016-12-12
IgaKot | 2016-10-19