Jerzy i poszukiwanie kosmicznego skarbu

Okładka książki Jerzy i poszukiwanie kosmicznego skarbu Lucy Hawking, Stephen Hawking
Okładka książki Jerzy i poszukiwanie kosmicznego skarbu
Lucy HawkingStephen Hawking Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Cykl: George i kosmos (tom 2) literatura dziecięca
literatura dziecięca
George i kosmos (tom 2)
George's Cosmic Treasure Hunt
Nasza Księgarnia
2009-01-01
2009-01-01
Marek Krośniak
Jerzy Hawking fizyka kosmos

Okładka książki Wielki Projekt Stephen Hawking, Leonard Mlodinow
Wielki Projekt Stephen Hawking, Le...
Okładka książki George i błękitny księżyc Lucy Hawking, Stephen Hawking
George i błęki... Lucy Hawking, Steph...
Okładka książki Przewodnik po Wszechświecie Lucy Hawking, Stephen Hawking
Przewodnik po ... Lucy Hawking, Steph...
Okładka książki Jak zrobić statek kosmiczny. O bandzie awanturników, zaciętym wyścigu oraz o narodzinach prywatnej astronautyki Julian Guthrie, Stephen Hawking
Jak zrobić sta... Julian Guthrie, Ste...

Okładka książki Mikołajek. Jak to się zaczęło René Goscinny, Jean-Jacques Sempé
Mikołajek. Jak... René Goscinny, Jean...
Okładka książki Latający detektyw Åke Holmberg, Anna Kołakowska
Latający detektyw Åke Holmberg, Anna ...
Okładka książki George i tajny klucz do wszechświata Lucy Hawking, Stephen Hawking
George i tajny... Lucy Hawking, Steph...

Wspaniała książka dla dzieci! Naprawdę atrakcyjna fabuła o kosmicznej podróży, z dużą dozą fantazji, ale też (przede wszystkim) całą mas naukowych faktów i teorii przekazanych w niesamowicie przystępny sposób. Wiele wiedzy wyniosą stąd nie tylko najmłodsi, ale też dużo starsi czytelnicy. Dodajmy do tego twardą oprawę, piękne ilustracje - jestem naprawdę zachwycony. Jedna z lepszych książek dla dzieci, które miałem okazję przeczytać.

Zabieram was znów na przygodę, a po raz kolejny w roli głównej George, Annie oraz jej tata Eric.

Annie z tatą przeprowadzają się do Stanów Zjednoczony ze względu na nową pracę Erica, a George jest z tego powodu bardzo smutny. Smutek jednak tak szybko znika, jak przyszedł, kiedy koleżanka zdradza, że kontaktują się z nią kosmici, po to by przekazać ostrzeżenie. George, nie zastanawiając się zbyt długo rusza Annie na pomoc. I tak zacznie się kolejna przygoda po całej galaktyce i szukanie kosmicznego skarbu.

Nie byłabym sobą, jakbym czegoś nie zrobiła na odwrót – oczywiście nieświadomie. „George i poszukiwanie kosmicznego skarbu” jest drugim tomem tej serii, a my swoją przygodę zaczęliśmy od trzeciego tomu. Można? Można, ale w żaden sposób nie wpłynęło na znajomość tego tomu.

Tak jak w poprzedniej książce z tej serii, znajdziemy wiele teorii naukowych, ale i dowiemy się nowych ciekawostek, zdobędziemy nową wiedzę.
Dowiemy się, że pierwszą istotą na orbicie był pies o imieniu Łajka, o lotach w przestworza, co robi tam człowiek oraz dowiemy się co nieco o robotach, które dla nas, ludzi, są bardzo cenne w kosmosie. Poobserwujemy gwiazdy i będziemy mogli porównać sobie jak wyglądają z perspektywy Ziemi i kosmosu – ogromna różnica.

Bogata i wartościowa książka z z pewnością zaspokoi początkujących astronomów. Stylistycznie nic się nie zmieniło, jedynie fabuła była ciekawsza, a obrazki, których nie mogło zabraknąć, pobudziły moją wyobraźnię.

Sięgnęłam po drugi tom, bo w bibliotece nie było pierwszego :) Byłam też bardzo ciekawa ze względu na autorów :) Nieznajomość pierwszej części absolutnie nie przeszkadza w poznawaniu historii. Pojawiają się w książce informacje z pierwszego tomu, ale są one od razu wyjaśniane, więc nie ma poczucia zagubienia. Poznając przygody George’a i jego przyjaciół bawiłam się dobrze, ale nie jakoś rewelacyjnie. Książka podzielona jest na dwie części, które się ze sobą przeplatają – przynajmniej ja tak to odbieram. Pierwsza to jest historia głównego bohatera, czyli część fabularna, w którą wpleciona jest ta druga część – naukowa. W każdym rozdziale są zawarte różne ciekawostki naukowe. W fabule George wraz z przyjaciółmi wyrusza w kosmos. Pomysł jest fajny, ale nie jest to nic odkrywczego. Mało tego, jest tutaj zawarty zabieg, którego nie lubię, a nazywam go „szczęśliwym zbiegiem okoliczności”: nagle ni stąd ni zowąd ktoś się pojawia albo coś się dzieje. Jest jeden wątek z rodzicami George’a, który dla tej historii nie ma sensu. Być może będzie miało to znaczenie w trzecim tomie, ale już tego nie sprawdzę. To jest na zasadzie: coś się wydarzyło z rodzicami chłopca, w tym czasie nasi bohaterowie mają swoje przygody w kosmosie, a potem nagle okazuje się, że ta sprawa z rodzicami została rozwiązana. Tylko nie wiemy kto, jak i gdzie, o co chodziło, dlaczego itp. I nie ma to znaczenia, dla tego, co się dzieje w książce. Robotę w książce robią zdjęcia np. kosmosu, planet, sławnych osób, różnego rodzaju urządzeń kosmicznych itp. oraz „Poradnik użytkowania Wszechświata”, w którym zawarte są różne informacje i ciekawostki związane z kosmosem, astronomią itd. Historia jednak jest na tyle ciekawie napisana, że chce się czytać i wiedzieć, co się wydarzy i jak skończą się kosmiczne przygody George’a, Annie i Emmeta. Jest ciekawie, śmiesznie, wartko. Dla młodszej młodzieży ta książka to strzał w dziesiątkę. Obok przygotówki dostajemy kawał solidnej wiedzy podanej w bardzo przystępny sposób. Dla młodszych czytelników gorąco polecam, ale sama po kolejne tomy nie sięgnę.

#610 - George i poszukiwanie kosmicznego skarbu - Lucy i Stephen Hawking - Zysk i S-ka Wydawnictwo
#170/52/2021

Książka ma 352 strony. Swoją premierę miała dnia 10.09.2019 roku. Jest to kolejny tom z cyklu George i kosmos.

Podobnie jak jej poprzednie części, również ta jest wydana w bardzo zachęcający do czytania sposób - twarda okladka, ciekawe grafiki i rysunki urozmaicające tekst, oraz duże litery.

Eric - tata Annie rozpoczął pracę w programie lotów kosmicznych. Ma on poszukiwać oznak życia we wszechświecie.

Annie i George wyruszają na wyprawę kierując się znakami otrzymanymi od kosmitów.

Jak zakończy się dla nich ta nowa przygoda ?

Dziękuję za ksiażkę Zysk i S-ka Wydawnictwo. <3

#170/52/2021

ta książka jest ŚWIETNA fajne przygody i zrobili obrazki na których są te wiadomości ( jak przeczytasz to zrozumiesz o co mi chodzi )
👍👍👍😀😀😀

👍👍👍😀😀😀

Najlepsza ze wszystkich przeczytanych do tej pory przeze mnie George'ów. Nie czytałam tylko "George i błękitny księżyc".

Książka widać napisana dla dzieci, jednakże dobrze zgrane fakty naukowe z treścią powieści przekonały mnie do wystawienia takiej oceny. Autorka posiada też umiejętność tworzenia emocjonującego punktu kulminacyjnego. Wyjątkowe były też eseje naukowe.

Fajna książka. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

Fajna książka. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

Z przyjemnością wróciłam do przygód George i Annie w kosmosie. Ten tom podobał mi się tak samo jak pierwszy. Był ciekawy, dobrze napisany i zawierający w sobie mnóstwo ciekawostek o kosmosie. Polecam!

Świetna! Podobała mi się jeszcze bardziej niż pierwsza część. Nie mogę się doczekać kolejnej :).

• Dla dzieci

Stephen Hawking George i poszukiwanie kosmicznego skarbu Zobacz więcej