Jerzy i poszukiwanie kosmicznego skarbu

Tłumaczenie: Marek Krośniak
George's Cosmic Treasure Hunt
978-83-10-11668-0
Jerzy, Hawking, fizyka, kosmos
Moriana

Jerzy wyrusza na niezwykłą wędrówkę po Galaktyce. Niczym w zabawie w poszukiwanie skarbów podąża za wskazówkami pozostawionymi we Wszechświecie. Czy dowie się, kto próbuje nawiązać z nim kontakt?
Niesamowita opowieść przygodowa pełna dramatyzmu i nagłych zwrotów akcji, zawierająca także mnóstwo ciekawych faktów o kosmosie.

Tonks | 2017-07-28
Na półkach: Przeczytane, Fantastyka
Przeczytana: 28 lipca 2017

Pierwsza część zachwyciła mnie bardziej w aspekcie fabularnym. Ta część z kolei ma lepiej opracowany wkład naukowy (Podręcznik Użytkownika Wszechświata jest naprawdę świetny). Doskonała przygoda dla ludzi (takich jak ja), którzy chcieliby się znać na fizyce i kosmosie, ale zwoje mózgowe nie są do tego przygotowane. Idealna propozycja dla dzieci, które w łatwy i atrakcyjny sposób mogą dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy, o których w szkole z pewnością się nie wspomina, bo ograniczona podstawa programowa tego nie przewiduje. Polecam każdemu, kto chce zapoznać się z magią wszechświata i błysnąć w towarzystwie tym, że choć trochę rozumie teorię Einsteina.

Sławomir Skrobisz | 2015-11-30
Przeczytana: 29 listopada 2015

Mam duży problem z oceną tej książki - dużo ciekawych informacji o wszechświecie, zarówno podstaw jak i bardziej zaawansowanych teorii. Ale podanie jej w formie podróży dzieci dla mnie nie było najlepszym rozwiązaniem. Tak więc książka dla młodzieży napisana bardzo lekko. Można traktować jako początek przygody z wiedzą o wszechświecie.

Yuuki | 2011-12-05

Ta już mnie nie wciągnęła jak pierwsza, ale miała dla mnie znacznie ciekawszy temat niż pierwsza. Ci kosmici naprawdę mnie zaciekawili.

przeczytane w 3 godziny...

szopuś | 2012-01-07

Niesamowicie wciągająca książka. Miejscami mrożąca krew w żyłach miejscami zabawna. Można też nauczyć się wielu ciekawych rzeczy o kosmosie. Polecam ją dzieciom i dorosłym. Polecam Wam ją wszystkim drodzy CZYTELNICY!

Zanekkk | 2016-07-11

Jedna z moich ulubionych książek z dzieciństwa. Bardzo polecam !

koemata | 2015-07-28
Na półkach: Przeczytane, Audio, Az w 2015
Przeczytana: 28 lipca 2015

przyjemnie wprowadza w odległości kosmosu, także dorosłych

szymonkl | 2018-09-23
Przeczytana: 23 września 2018