rozwińzwiń

George i błękitny księżyc

Okładka książki George i błękitny księżyc Lucy Hawking, Stephen Hawking
Okładka książki George i błękitny księżyc
Lucy HawkingStephen Hawking Wydawnictwo: Zysk i S-ka Cykl: George i kosmos (tom 5) literatura dziecięca
386 str. 6 godz. 26 min.
Kategoria:
literatura dziecięca
Cykl:
George i kosmos (tom 5)
Tytuł oryginału:
George and the Blue Moon
Wydawnictwo:
Zysk i S-ka
Data wydania:
2021-05-25
Data 1. wyd. pol.:
2021-05-25
Liczba stron:
386
Czas czytania
6 godz. 26 min.
Język:
polski
ISBN:
9788382022315
Średnia ocen

8,2 8,2 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Wielki Projekt Stephen Hawking, Leonard Mlodinow
Ocena 7,3
Wielki Projekt Stephen Hawking, Le...
Okładka książki Przewodnik po Wszechświecie Lucy Hawking, Stephen Hawking
Ocena 7,8
Przewodnik po ... Lucy Hawking, Steph...
Okładka książki Jak zrobić statek kosmiczny. O bandzie awanturników, zaciętym wyścigu oraz o narodzinach prywatnej astronautyki Julian Guthrie, Stephen Hawking
Ocena 7,3
Jak zrobić sta... Julian Guthrie, Ste...
Okładka książki George i niezniszczalny kod Lucy Hawking, Stephen Hawking
Ocena 8,0
George i niezn... Lucy Hawking, Steph...

Mogą Cię zainteresować

Okładka książki O fretce, która dała się porwać wiatrowi Marta Guśniowska, Marta Kurczewska
Ocena 8,4
O fretce, któr... Marta Guśniowska, M...
Okładka książki Baśnie wybrane braci Grimm Jacob Grimm, Wilhelm Grimm
Ocena 8,0
Baśnie wybrane... Jacob Grimm, Wilhel...
Okładka książki Prawo drapieżcy Marie Muravski, Anna Starobiniec
Ocena 8,0
Prawo drapieżcy Marie Muravski, Ann...
Okładka książki Żelazny Olbrzym Ted Hughes, Chris Mould
Ocena 7,1
Żelazny Olbrzym Ted Hughes, Chris M...
Okładka książki Wytrzyszczka, czyli tajemnice nazw miejscowości Joanna Rusinek, Michał Rusinek
Ocena 7,9
Wytrzyszczka, ... Joanna Rusinek, Mic...

Oceny

Średnia ocen
8,2 / 10
38 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
341
337

Na półkach:

Przyjaciele wypełniają formularz zgłoszeniowy, aby dostać się do programu dla astronautów. Udaje im się dostać na obóz i spełnia się ich największe marzenie. Dość, że mogą uczestniczyć w najnowszych odkryciach, to poznają nowych przyjaciół, którzy, tak jak oni, kochają Wszechświat. Na miejscu okazuje się, że nic nie jest takie, jak powinno być. Jak i na Ziemi, tak i tutaj, nie dzieje się dobrze. Co jest tego przyczyną? Nie ma też żadnego programu, to największy wróg Georga i Annie ich tam zwabił, tylko po co? I co z tym wspólnego będzie miał błękitny księżyc?

To już czwarty tom przygód tej dwójki przyjaciół.
Z każdym kolejnym tomem autorzy zaskakują coraz bardziej, szczególnie wiedzą o wszechświecie. Ale nie tylko, zawsze starają się, aby przygody Georga i Annie miały mnóstwo zwrotów akcji, przez które nie jesteśmy w stanie oderwać się łatwo od lektury.
.
Czytając ten tom, odkryjecie wspaniałe eseje, ale nie tylko, bo znajdziemy sporo informacji naukowych, które zostały napisane przez samych naukowców.

Tym razem poczytamy między innymi o Ziemskich ocenach, czym są pierwiastki chemiczne i skąd się wzięły – bardzo ciekawy temat swoją drogą, który nie został mi wyjaśniony w szkole tak jak tutaj – czym jest rzeczywistość, padnie też zagadnie o kosmicznej euforii. Zaciekawieni?

W książce znajdziemy obrazki w formie rysunków, które idealnie wpisały się w całość lektury. Nadały jej lepszy wizerunek oraz sprawiły, że wyobraźnia pobudzała czytelnika do dalszego czytania.

Przyjaciele wypełniają formularz zgłoszeniowy, aby dostać się do programu dla astronautów. Udaje im się dostać na obóz i spełnia się ich największe marzenie. Dość, że mogą uczestniczyć w najnowszych odkryciach, to poznają nowych przyjaciół, którzy, tak jak oni, kochają Wszechświat. Na miejscu okazuje się, że nic nie jest takie, jak powinno być. Jak i na Ziemi, tak i tutaj,...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1125
1067

Na półkach: ,

„… Wszechświat i Kosmodrom to dalekie myśli …Nie potrafisz zaplanować swoich działań, nie skupiasz się i nie przestrzegasz reguł, nie bierzesz odpowiedzialności za swoje czyny i w pewnych sytuacjach najwyraźniej nie jesteś w stanie rozwiązywać problemów … ”

Kiedy trafia do mnie książka dla dzieci, od razu myślę o moich małych siostrzenicach i pociechach koleżanek. Dziecko jest najlepszym kompanem, psychologiem, ale przede wszystkim szczerym rozmówcą, który zawsze powie to, co myśli. Od razu wyłapie fałsz i prosto z mostu stwierdzi czy podoba mu się nowy powieściowy bohater. Nasz George nie ma takich obaw, ponieważ znają go niemal wszyscy.

Autorami publikacji są Stephen Hawking (1942 – 2018) i Lucy Hawking. Hawking to jeden z najwybitniejszych fizyków teoretycznych. Profesor matematyki na University of Cambridge. Postać Stephena Hawkinga jest zaskakująca. Profesor posiadał entuzjazm do życia, pomimo wielu przeciwności losu. To autor wielu światowych bestsellerów popularnonaukowych, między innymi książek „Krótka historia czasu”, „Wszechświat w skorupce orzecha” i „Krótkie odpowiedzi na wielkie pytania”. Lucy Hawking to pisarka i dziennikarka. Razem z ojcem napisała serię książek dla dzieci.

Ciepły koc, kubek ulubionej herbaty i cisza W noworoczną sobotę proponuję Wam bajkę dla dzieci i młodzieży. George i jego najlepsza przyjaciółka Annie stają przed życiową szansą. Zostają przyjęci do programu dla astronautów, który przygotowuje młodych ludzi do załogowej misji na Marsa w przyszłości. Spełnia się ich największe marzenie – mogą uczestniczyć w najnowszych odkryciach i poznać przyjaciół zafascynowanych Wszechświatem tak samo, jak oni. Kiedy jednak przybywają na obóz szkoleniowy, szybko orientują się, że zarówno na Ziemi, jak i w przestrzeni kosmicznej dzieją się bardzo dziwne rzeczy. Dowiadują się o zagadkowych, utajonych misjach kosmicznych, a ich trening staje się coraz bardziej przerażający.

Ziemia, czyli nasza planeta jest wyjątkowa w całym Układzie Słonecznym, bo niemal trzy czwarte jej powierzchni pokrywa woda. Życie na niej mogło pojawić się około 2,7 miliarda lat temu. Z kolei Mars jest bardziej fascynujący. Ślady znalezione na nim w celach badawczych sugerują, że w przeszłości była ona kompletnie innym miejscem. Widzimy, że planeta ma również spory potencjał. Z kolei układ okresowy pierwiastków to coś więcej niż zwyczajna lista. Różni filozofowie i ludzie religii usiłowali przez tysiąclecia odpowiedzieć na pytanie, czym naprawdę jest rzeczywistość. Nauka zaś poszerzyła naszą świadomość i zaczęła ujawniać naturę otaczających Nas iluzji. Czym jest nurkowanie w Kosmosie? I czy hibernacja jest możliwa z punktu widzenia medycyny? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedzi w tej publikacji. To także nakierowanie myśli dzieci na problem cyberprzemocy, który oznacza nękanie ludzi, tyle że nie bezpośrednio, lecz w sieci lub przez telefon komórkowy. Internet jest źródłem informacji, ale i nie ukrywajmy niebezpieczeństw.

"George i błękitny księżyc" to kolejna część z serii książek dla dzieci napisanych wspólnie przez Stephena Hawkinga i jego córkę Lucy. Dotychczas na rynku ukazały się: "George i tajny klucz do wszechświata", "George i poszukiwanie kosmicznego skarbu", "George i Wielki Wybuch" oraz "George i niezniszczalny kod".

Gorąco polecam i życzę ogromnej wyobraźni najmłodszym, bo niemal raz, w którymś momencie życia dziecko marzy o wyprawie w kosmos. 😉

Katarzyna Żarska
http://zarska18.blogspot.com/

Wydawnictwo: ZYSK i S – KA
Premiera: 25.05.2021 r.
Oprawa: twarda
Wydanie I
Ilustrował: Garry Parsons
Przełożyła: Joanna B. Grabarek
Liczba stron: 384
(nowość wydawnicza) w mojej biblioteczce

„… Wszechświat i Kosmodrom to dalekie myśli …Nie potrafisz zaplanować swoich działań, nie skupiasz się i nie przestrzegasz reguł, nie bierzesz odpowiedzialności za swoje czyny i w pewnych sytuacjach najwyraźniej nie jesteś w stanie rozwiązywać problemów … ”

Kiedy trafia do mnie książka dla dzieci, od razu myślę o moich małych siostrzenicach i pociechach koleżanek. Dziecko...

więcej Pokaż mimo to

avatar
6131
3433

Na półkach:

Uciekanie od technologii nigdy nie może się udać. To udowadnia nam historia rodziców George’a z serii „George i kosmos” Lucy i Stephena Hawkingów. Chronienie dziecka przed uzależnieniem od mediów w pewnym momencie będzie musiało się skończyć. Do tego rodzice chłopca odkryją, że nowe wynalazki można wykorzystać do ratowania planety. Wszystko za sprawą rodziny koleżanki syna. Pięć tomów to już dość długa przyjaźń – zarówno ze strony bohaterów, jak i czytelników. Seria książek o George’u i jego przyjaciółce Annie towarzyszy nam już od kilku lat. Sięgnęłam po nią, ponieważ jako miłośniczka publikacji Stephena Hawkinga nie mogłam przejść obojętnie obok książki „George i tajny klucza do wszechświata”. Pierwszy tom nas wciągnął i bardzo nam się spodobał, dlatego z niecierpliwością wyczekiwałyśmy kolejnych tomów. „George i poszukiwanie kosmicznego skarbu”, „George i Wielki Wybuch” i „George i niezniszczalny KOD” to kolejne tomy, które mamy już za sobą. Teraz przyszedł czas na „George’a i błękitny księżyc”. Książki te słynny fizyk napisał z córką Lucy, pisarką i dziennikarką, która w książkach zawarła własne odczucia z lotów w kosmos. Słynący z popularyzacji fizyki amerykański fizyk teoretyczny po raz kolejny wykorzystuje pretekst, by zainteresować młodych czytelników wiedzą oraz przemycić wiele ciekawostek. Ze względu na temat będą to informacje dotyczące Kosmosu, obiektów, które możemy zobaczyć na niebie, galaktyk, czarnych dziur, planet wchodzących w skład Układu Słonecznego, początków wszechświata, mgławic, ale też programowania, wykorzystania robotów, możliwości, jakie dałby komputer kwantowy i zagrożeniach płynących przez wykorzystanie technologii przez ludzi mających złe intencje, a także hejtu, bezpieczeństwa w sieci i wielu ważnych dla młodych czytelników tematów. W każdym tomie dzieciaki muszą rozwiązać kolejną zagadkę w pewnym sensie uratować świat. Takie podejście pozwala sporą dawkę wiedzy wpleść w akcję, przepleść ją informacjami na określony temat. Połączenie wiedzy i interesującej akcji sprawdza się tu doskonale.
W pierwszym tomie zatytułowanym „George i tajny klucza do wszechświata” przygoda zaczyna się od poznania George’a zastanawiającego się, co stało się z jego świnką. I wcale nie mam tu na myśli jakieś małe zwierzę tylko wielkiego tucznika o imieniu Freddy. „Pupil” George’a trafił do rodziny w Boże Narodzenie i był prezentem, który najbardziej ucieszył chłopca. Jego rodziców już mniej. Mieszkający początkowo w domu prosiak robił wokół siebie wiele zamieszania. A wszystko przez to, że był ciekawski i niechcący wszystko niszczył. Po osiągnięciu dość dużych rozmiarów eksmitowano go do chlewika w ogrodzie, gdzie mógł wieść nudne, ale dostatnie życie, co przekładało się na przyrost masy. To sprawiło, że kiedy tylko udawało mu się uciec z ogrodzenia powodował niesamowite szkody. Kto nie widział nigdy świń na żywo niech sobie znajdzie filmik w Internecie w jaki sposób te zwierzęta przekopują ziemię. Potrafią być wyjątkowo skuteczne w przemeblowaniu ogródków. Zwłaszcza, kiedy rosną w nich smakołyki. Tym razem poza śladami racic prowadzącymi do ogrodu Domu Obok nie ma żadnych śladów. I tu zaczyna się nieco mroczna opowieść: wiele lat temu w niewyjaśnionych okolicznościach zaginął właściciel tej posesji. Starszy pan zginął bez śladu z własnego domu. I nikt nie jest w stanie wyjaśnić jak to się stało. Od tego czasu jego ogród kusił George’a zakamarkami wśród chaszczy i opuszczonym budynkiem. Jednak rodzice zabronili mu przechodzić przez ogrodzenie, aby mieć miejsce do zabawy. Tym razem nadarza się okazja, by to zrobić, ponieważ trzeba znaleźć Freddy’ego nim rodzice zauważą. Ku zaskoczeniu chłopca dom wcale nie jest pusty. Pali się w nim światło, a do tego w znajdującej się od ogrodu kuchni dziewczynka w dziwnym stroju daje zwierzęciu George’a podejrzanie wyglądający napój. I tak właśnie zaczyna się wielka przygoda naszego bohatera z fizyką: poznaje on Annie, córkę znanego badacza zgłębiającego tajniki wszechświata, mającego niesamowity komputer, dzięki któremu może odbyć niezwykłe podróże. Odmienne podejście sąsiada do wynalazków sprawia, że chłopiec jest podekscytowany możliwością eksperymentowania i korzystania z możliwości jakie daje najlepszy komputer na świecie.
Od poznania badacza codzienność George’a nieco przyspiesza i nabiera posmaku wielkiej przygody: chłopak już nie ma czasu na nudę. Tak bardzo jest zafascynowany i pochłonięty tym, co może zobaczyć w domu naukowca, że nawet nie może się skupić w czasie lekcji, a to niestety sprowadzi kłopoty nie tylko na niego, ale także na ojca Annie.
Kiedy chłopak już się przyzwyczaja do urozmaiconego życia w towarzystwie bardzo pomysłowej i posiadającej sporą wiedzę koleżanki tom drugi „George i poszukiwanie kosmicznego skarbu” zaczyna się od wyprowadzki Annie. Jej tata dostał nową, fascynującą i dającą interesujące możliwości pracę. Rozstanie oraz świadomość, że niezwykły komputer Kosmos już nie działa wpływają na George’a negatywnie: ma mniej energii, mniej pomysłów, ale ciągle kontynuuje swoje poszerzanie wiedzy o wszechświecie i korzysta z nawiązanych kontaktów. Pewnego dnia jego nudną codzienność przerywa zaproszenie na wakacje do Annie. Wszystko byłoby pięknie, gdyby nie wielka niechęć rodziców do tego typu wyjazdów. Ale od czego ma się babcię? Ta przyjdzie chłopakowi z pomocą i dzięki temu pozna on geniusza komputerowego oraz niezwykłe plany przyjaciółki. Możecie być pewni, że i tym razem dzieci ruszą na wyprawę w kosmos. A wszystko przez zagadkową wiadomość. Dokąd ona ich zaprowadzi? W jaki sposób ma ona coś wspólnego z początkami pracy badawczej Annie? Czy pozwoli rozwiązać zagadki z przeszłości? Przekonajcie się sami.
W trzecim tomie zatytułowanym „George i Wielki Wybuch” mamy okazję stać się świadkami wielkiego eksperymentu Erica (taty Annie). W Wielkim Zderzaczu Hadronów będą badane początki istnienia Wszechświata. Oczywiście znajdują się przeciwnicy nauki i propagandziści na wzór znanych nam „płaskoziemców”. W imię walki z postępem gotowi są na wiele. Na szczęście Annie i George w porę wykrywają spisek, którego celem jest zniszczenie wszelkich osiągnięć nauki. W tym tomie spotkamy się ze sporą wiedzą matematyczną. Zrozumiemy, dlaczego jej poznawanie i rozumienie pozwala na lepsze zrozumienie Wszechświata.
W czwartym tomie „George i niezniszczalny KOD” dzieci znowu są sąsiadami. Od ostatnich niebezpiecznych przygód związanych z Kosmosem (niezwykłym komputerem taty Annie) dzieci mają szlaban na podróże w kosmos. Jedyny sposób, w jaki mogą odkrywać kosmos to podglądanie ich przez lunetę i czytanie książek oraz artykułów naukowych, oglądanie zdjęć wykonanych przez NASA. Bohaterzy są bardzo zaangażowani w projekty szkolne. Starają się chłonąć wiedzę. Wszystko ich interesuje, wszystko chcą wiedzieć i poznać. Georgowi wydaje się, że przez niechęć jego rodziców do technologii wiele traci. Na szczęście u sąsiadów może znaleźć raj technologiczno-badawczy, w którym nie tylko może pobawić się, poczytać i używać różnorodnych sprzętów, ale też wiele dowiedzieć się od profesora, którego odwiedzają nietypowi goście. Właśnie takie kolejne odwiedziny wprowadzają dzieci w świat kodowania. Młodzi czytelnicy dowiedzą się o Enigmie, wojnie, początkach maszyn szyfrujących, kodach, systemach liczbowych, niezwykłych możliwościach komputerów kwantowych. Annie próbuje napisać swój referat do szkoły, kiedy zaczynają się wokół nich dziać dziwne rzeczy: ludzie zmierzają do centrum, gdzie bankomaty wypluwają pieniądze. Później jest coraz dziwniej. Każdy ma nadmiar pieniędzy i zaczyna brakować jedzenia. Nawet komputer, na którym pracuje dziewczynka zaczyna zachowywać się dziwnie, a George robiąc zdjęcie Saturna utrwala jakiś dziwny obiekt. Kto wprowadził na Ziemi zamęt? W jaki sposób można pokonać armię robotów? Jak można wykorzystać androidy? Dlaczego zdobywanie wiedzy jest ważne? Jak źródła odnawialnej energii mogą uratować nas w przypadku kryzysów? Na te pytania znajdziecie odpowiedź w kolejnym tomie.
„George i błękitny księżyc” to pretekst do poruszenia problemu zasiedlania kosmosu, poszukiwania nowych miejsc, w których może rozwinąć się życie. Opowieść zaczyna się od planów uczestnictwa w niezwykłym szkoleniu mającym na celu wyłonienie najbardziej inteligentne dzieciaki oraz przygotowanie ich do lotów, które planowane są za kilka lat. Młodzi bohaterzy będą wówczas pełnoletni i będą mogli pracować w wymarzonym miejscu. Z inicjatywy Annie zgłaszają swoje kandydatury do próbnego programu szkoleniowego. Rodzice Georga natomiast dostają zaproszenie na obóz przetrwania, a ojciec Annie traci pracę. Nim wszyscy wyjadą Annie jest przygnębiona. Marzy o dorosłości i szybkiej wyprowadzce gdzieś daleko w kosmos. Nie podoba jej się ziemska codzienność. A wszystko za sprawą dokuczliwych koleżanek w klasie. Stłamszona, z poczuciem, że coś musi być z nią nie tak skoro jest nielubiana nie ma siły walczyć o przyjaźń na Ziemi. Dla niej podróż w kosmos to ucieczka od problemów. Tylko czy od hejtu da się uciec? A może warto stawić mu czoło? Dzięki interwencji przyjaciela, pomocy taty i Kosmosa Annie odzyskuje spokój. Jednak nie tylko ona doznaje przemocy. Jej ojca też dotyka przemoc w pracy. Jest to mobbing, który stopniowo odsuwa go od ważnych zadań, uczestniczenia we wszystkich projektach, czego zwieńczeniem jest zwolnienie słynnego naukowca. Szukający nowych pasji bezrobotny naukowiec z trudem godzi się na kurs córki w jego dawnej pracy. Czas jednak pokaże, że opłacało się ją wysłać na takie szkolenie. Młodzi bohaterzy w trakcie kursu poznają innych pasjonatów i nauczą się współpracować z nimi. Przy okazji odkryją też wiele dziwnych zachowań pracowników, poznają tajny plan zagłady. Każdy z tomów w pewien sposób uzmysławia nam, że zawsze i w każdym miejscu musimy mieć się na baczności i nigdy nie wolno przymykać oczu na przemoc, bo ta może się rozrosnąć.
Przy okazji snucia fabuły młodzi czytelnicy poznają wiele cennych informacji na temat oceanów, lodowego księżyca Jowisza, ciekawostki o największej plancie w Układzie słonecznym, warunkach życia na marsie, wpływie podróży kosmicznych na człowieka, budowie rakiet, ale też o cyberprzemocy, walce z nią, sposobach uzyskania wsparcia
Opowieść od pierwszego tomu obfituje w niezwykłe podróże, pełne niebezpieczeństw wyprawy, a nawet utknięcie w Czarnej Dziurze i porwanie superkomputera. Do tego nie zabraknie tematu prześladowania w szkole, spisków, demonstracji. Znajdziemy tu najnowsze teorie oraz przekonanie, że nauka jest dla wszystkich. Trzeba tylko dbać, aby służyła dobru ludzkości, nie jej szkodziła. W drugim mamy podróż po różnych planetach i ich księżycach. Dzięki temu możemy poznać uroki kosmicznych krajobrazów oraz dowiedzieć się o możliwościach zamieszkania na innej planecie. Nie zabraknie tu też niebezpiecznych sytuacji. W trzecim tomie akcja skupia się wokół technologii i dobrego oraz złego wykorzystania ich w życiu. Wszystkie tomy będą świetnym materiałem wyjściowym do poruszenia ważnych tematów na lekcjach etyki. Do tego zachęcą dzieci do zdobywania wiedzy. Dla mnie lektura jest ważna także ze względu na poruszenie wielu ważnych tematów etycznych. Pojawia się tu problem złego wykorzystania nauki, pokazania, że ważne są intencje badań oraz to, w czyje ręce trafią wyniki, a także szczera wymiana wiedzy, dyskusja i współpraca. Autorzy przekonują, że zabezpieczanie odkryć jest równie ważne, jak ciągłe dążenie do poszerzenia wiedzy, weryfikowania prawdy. Do tego dobry naukowiec nigdy nie jest mściwy. Nawet, kiedy spotyka go krzywda woli zająć się pracą. Ze względu na młodego, bardzo nietypowego bohatera (syn działaczy ekologicznych) pojawia się motyw przemocy w szkole. Widzimy tu jak bardzo nauczyciele są obojętni wobec takich zachowań, a nawet wykorzystują je dla własnych celów. Widzimy jak George z powodu drobnej budowy ciała oraz ekologicznego jedzenia przygotowywanego przez mamę staje się obiektem kpin. Możemy też dostrzec różne modele rodzin: w jednej głównie mama zajmuje się domem, a w drugim astrofizyk poświęca czas badaniom i opiece nad córką, którą próbuje zarazić swoją pasją. I wychodzi mu to całkiem nieźle, ponieważ dziewczynka bardzo chętnie korzysta ze zdobytej w czasie wycieczek z tatą wiedzy. Najważniejsze przesłanie tej książki to przekonanie, że każdą, nawet najtrudniejszą rzecz, można wyjaśnić dziecku. Trzeba po prostu posiadać wiedzę i umieć się nią dzielić. I właśnie do tego zachęcają nas autorzy: zarażania dzieci swoimi pasjami, dzielenia się zainteresowaniami, podsuwania ciekawej wiedzy.
Książki napisane prostym, żywym (strona czynna) językiem, dzięki czemu czyta się ją bardzo szybko i przyjemnie. Spora tu zasługa tłumaczki Joanny Grabarek. Autorzy bardzo dobrze stopniują napięcie, przez co trudno oderwać się od książki. Całość wzbogacono w proste, dowcipne ilustracje Garry'ego Parsonsa oraz interesujące kolorowe zdjęcia obecnych w treści książki ciał niebieskich z ich opisem. Pojawiające się, co jakiś czas wstawki teoretyczne pozwolą na zrozumienie omawianych problemów. Strony bardzo dobrze zszyto, oprawiono w twardą okładkę, dzięki czemu lektura jest trwała.

Uciekanie od technologii nigdy nie może się udać. To udowadnia nam historia rodziców George’a z serii „George i kosmos” Lucy i Stephena Hawkingów. Chronienie dziecka przed uzależnieniem od mediów w pewnym momencie będzie musiało się skończyć. Do tego rodzice chłopca odkryją, że nowe wynalazki można wykorzystać do ratowania planety. Wszystko za sprawą rodziny koleżanki syna....

więcej Pokaż mimo tovideo - opinia

avatar
272
271

Na półkach:

Niebo fascynuje: dużych i małych od zawsze. I nic się chyba w tym temacie (na szczęście) nie zmieni. Widać to choćby po przygotowaniach prywatnych osób (baaaaardzo bogatych) do wypraw w kosmos. Za kilka dni będą miały one miejsce i jestem ciekawa wrażeń tych szczęśliwców, którzy po raz pierwszy jako – „nie astronauci” zobaczą Ziemię właśnie z kosmosu. Od jakiegoś czasu można podróżować w kosmos też za pomocą wyobraźni, razem z bohaterami kosmicznej serii książek autorstwa Lucy i Stephena Hawking (córka i ojciec). Dzięki specjalnemu portalowi można odbywać spacery po kosmicznej przestrzeni. Niewiarygodne, prawda? Tak jak dzieci wybierają się na spacer do parku czy do lasu, tak Annie i George mogą przez generowane przez superkomputer drzwi przedostawać się do kosmosu na spacer właśnie. Książka proponuje dla każdego coś dobrego: dla tych, którzy lubią ciekawą fabułę, dialogi to właśnie kolejne przygody George’a i jego przyjaciółki Annie. Obydwoje zgłaszają swoje kandydatury do próbnego programu szkoleniowego dla młodych astronautów przed wyprawą na Marsa w 2025 roku. I choć wiele rzeczy wydaje się być tu nieprawdopodobnymi – bo sami przyznacie, że nie jest łatwo stać się uczestnikiem takiego programu – to tę część przygodową czyta się naprawdę szybko i z wypiekami na twarzy. No i pojawiają się być może marzenia – chciałbym być jak George i Annie. Z drugiej strony książka zawiera też sporą ilość konkretnych informacji na temat oceanów na naszej błękitnej planecie, Europy- lodowego księżyca obracającego się wokół Jowisza, największej planety w Układzie Słonecznym, warunków życia na Marsie, budowania rakiety marsjańskiej. Niesamowicie ważny rozdział traktuje o cyberprzemocy. Mam nadzieję, że George i Annie nakłonią młodych czytelników, by baaaardzo uważali podczas korzystania z Sieci i że zastosują się do ich rad. Całość podana w niezwykle atrakcyjny sposób, z czarno-białymi ilustracjami. A jeśli książka Wam się spodoba, poszukajcie pozostałych dostępnych tytułów o kosmicznych przygodach George’a i Annie.

Niebo fascynuje: dużych i małych od zawsze. I nic się chyba w tym temacie (na szczęście) nie zmieni. Widać to choćby po przygotowaniach prywatnych osób (baaaaardzo bogatych) do wypraw w kosmos. Za kilka dni będą miały one miejsce i jestem ciekawa wrażeń tych szczęśliwców, którzy po raz pierwszy jako – „nie astronauci” zobaczą Ziemię właśnie z kosmosu. Od jakiegoś czasu...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1428
1039

Na półkach:

https://podrugiejstronieokladki6.blogspot.com/2021/06/george-i-bekitny-ksiezyc-lucy-stephen.html

Prawie ostatnia przygoda!

Do tej pory przeżyliśmy trzy historie z George'm. Wydawnictwo Zysk i s-ka kontynuuje wydawanie cyklu dla najmłodszych odkrywców kosmosu, napisanego przez słynnego Stephena Hawkinga oraz jego córkę. I w zasadzie źle napisałam „najmłodszych odkrywców”, bowiem pozycje te, są też jak najbardziej odpowiednie dla dorosłych, którzy z kosmicznego świata jarzą mało, a chcieliby więcej przekazane w prostym języku. Co teraz czeka Annie i George'a?

George i Annie stają przez życiową szansą, która być może pozwoli im polecieć w kosmos. Kiedy do rąk dziewczynki wpada informacja o formularzu, który wytypuje uczestników obozu w Kosmodronie 2, skąd najwytrwalsi mają odbyć lot w kosmos, dziewczynka namawia George'a do zaryzykowania. Wypełniają formularz z wielkimi nadziejami, a kiedy otrzymują zaproszenie, nagle wszystkie plany zaczynają się jednocześnie walić i klarować. Ojciec Annie zostaje zwolniony z pracy, jej mama otrzymuje szansę na ogromny sukces muzyczny, a rodzice George'a chcą go zabrać ze sobą na obóz ekologiczny na łonie natury.
Nasi bohaterowie muszą szybko myśleć, aby ich marzenie o szkoleniu w ośrodku kosmicznym spełniło się, a kiedy w końcu udaje im się wjechać na teren Kosmodronu 2, w krótkim czasie dowiadują się, że cały ten obóz to tylko przykrywka dla niecnego planu ich arcywroga.
A jaką rolę pełni w tym wszystkim tajemniczy Błękitny Księżyc?

Czwarta część przygód George'a jest kolejną porcją nauki przez zabawę. Niesamowite jest to, jak wszystkie te pozycje są napisane na wyjątkowo równym poziomie. Ponownie mamy tutaj świetną, ciekawą historię z naszymi bohaterami, a między wersami wplatane są ważne informacje, które rozjaśniają nam nieco kosmos i NASA. Ba! Ostatni tekst Richarda, który przebywał na ISS (Międzynarodowej Stacji Kosmicznej) wybitnie mnie wzruszył. Wątpię, aby ktoś z Was zrozumiał dlaczego, jeżeli nie jesteście galaktycznymi freakami, ale może, jeżeli sięgniecie po tę część to odgadniecie powód.

„George i Błękitny Księżyc” to przedostatnia część cyklu napisanego przez astrofizyka w duecie z córką. Z tego miejsca, muszę pochwalić wydawnictwo Zysk, które robi wyśmienitą robotę z okładkami naszej edycji. Są o całe niebo (albo galaktykę) lepsze, niż wersje oryginalne, a dbałość o fakturę pod obwolutą zachwyca mnie za każdym razem, kiedy mam okazję „pomacać” którąś z tych książek.

Poza przygodami George'a i Annie, a także naukowymi informacjami, znajdziemy tutaj też i rysunki, które czasami pokazują coś, co jest w tekście i ułatwiają wyobraźni robotę, albo po prostu są szybkim odpoczynkiem dla oczu od tekstu.
Ponownie muszę też napisać, że uważam, iż cała ta seria jest idealna dla rodziców, do poczytania swoim pociechom, gdy już co nieco kumają, a także do wręczenia dzieciom, które potrafią same czytać. Przecież kiedy indziej budzić w młodym człowieku chęć do poznania innego świata, jak nie wtedy, kiedy jest małym brzdącem?

Z niecierpliwością czekam na ostatni tom przygód George'a. Z jednej strony jestem ciekawa, jak duet Hawkingów postanowił skończyć ten cykl, z drugiej zaś, mam wrażenie, że będzie mi smutno, kiedy zamknę piąty tom i będę wiedzieć, że kolejnego nie będzie. Wielka i ostatnia przygoda George'a i Annie właśnie się rozpoczęła. Zanim jednak wsiądziecie do tej rakiety, która przedostatni raz powiezie Was w kosmos zapnijcie pasy. Tym razem jazda będzie znacznie dłuższa!

https://podrugiejstronieokladki6.blogspot.com/2021/06/george-i-bekitny-ksiezyc-lucy-stephen.html

Prawie ostatnia przygoda!

Do tej pory przeżyliśmy trzy historie z George'm. Wydawnictwo Zysk i s-ka kontynuuje wydawanie cyklu dla najmłodszych odkrywców kosmosu, napisanego przez słynnego Stephena Hawkinga oraz jego córkę. I w zasadzie źle napisałam „najmłodszych odkrywców”,...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1041
799

Na półkach:

„George i błękitny księżyc” to już piąta część przygód tytułowego Georga i jego przyjaciółki Annie. Tym razem George wraz ze swoją przyjaciółką wezmą udział w prawdziwym szkoleniu dla astronautów by następnie polecieć na Marsa. Jednak zaraz po przyjeździe do ośrodka treningowego zaczynają się dziać dziwne rzeczy.
Kolejna część przygód Georga i Annie obfituje w dużą ilość informacji o kosmosie, które znakomicie uzupełniają ciekawą fabułę książki. Jak zwykle będzie sporo zwrotów akcji, dużo nowinek i informacji o wszechświecie co jest już znakiem rozpoznawczym tej serii. Będzie też podróż w kosmos ale tutaj więcej nie zdradzę. Całość uzupełniają zdjęcia czy rysunki, które towarzyszą nam od samego początku przygód Georga. Tak jak w poprzednich książkach, wiedza przekazywana przez autorów jest napisana tak by młody czytelnik mógł sobie ją przyswoić a nawet zainteresować się fizyką czy astronomią w nieco głębszym zakresie. Książki te potrafią wzbudzić zainteresowanie poznaniem tego co odległe i niedostępne.
Jeśli szukacie książek dla młodszych czytelników i chcecie ich zainteresować astrofizyką to przygody Georga idealnie spełnią swoją role a przy okazji to i Wy na tym skorzystacie, dowiadując się wielu nowych i ciekawych rzeczy o kosmosie. Ta część kończy się w sposób sugerujący, że to tak naprawdę początek ciekawej podróży w kosmos i w kolejnej części zapewne będzie jej kontynuacja z kolejnymi kosmicznymi przygodami.

„George i błękitny księżyc” to już piąta część przygód tytułowego Georga i jego przyjaciółki Annie. Tym razem George wraz ze swoją przyjaciółką wezmą udział w prawdziwym szkoleniu dla astronautów by następnie polecieć na Marsa. Jednak zaraz po przyjeździe do ośrodka treningowego zaczynają się dziać dziwne rzeczy.
Kolejna część przygód Georga i Annie obfituje w dużą ilość...

więcej Pokaż mimo to

avatar
391
352

Na półkach:

Dziś przychodzę do Was z książką „George i błękitny Księżyc” autorstwa Lucy i Stephen Hawking.
George i Annie zostają przyjęci do programu dla astronautów i rozpoczynają treningi, bo załogowa wyprawa na Marsa jest możliwa. Szkolenie ma się odbywać w miejscu, gdzie pracował tata Annie… i stracił pracę. Dlaczego? Przyjaciele będą się starali rozwikłać zagadkę. Szukając prawdy, przeżywają rozmaite przygody i uczą się nie tylko jak zostać astronautą, ale również jak radzić sobie w różnych życiowych sytuacjach. Dowiadują się gdzie szukać pomocy i komu zgłaszać zaistniały problem… bo w grupie rówieśniczej, nie jedno może się zdarzyć, a na zagrożenia trzeba umieć reagować.
To wspaniała książka przygodowa, która dodatkowo wprowadza Młodego Czytelnika w świat wiedzy o Kosmosie, pierwiastkach chemicznych i czasoprzestrzeni. Wiedza jest przekazana w niezwykle przystępny i bardzo ciekawy sposób. Szata graficzna jeszcze dodatkowo pobudza wyobraźnię. Historia nie tylko inspiruje do poszerzania wiedzy, ale również jest przyczynkiem do wielu rodzicielskich rozmów. Jako matka marzę, by takie książki były lekturami szkolnymi… ale to chyba tylko pobożne życzenie.
Gorąco polecam lekturę. To idealna pozycja na wakacyjny wyjazd. Książka, która bawi, rozbudza ciekawość, ale również zawiera podpowiedź jak reagować, gdy w grupie pojawiają się problemy.
Za egzemplarz serdecznie dziękuję Wydawnictwu Zysk.

Dziś przychodzę do Was z książką „George i błękitny Księżyc” autorstwa Lucy i Stephen Hawking.
George i Annie zostają przyjęci do programu dla astronautów i rozpoczynają treningi, bo załogowa wyprawa na Marsa jest możliwa. Szkolenie ma się odbywać w miejscu, gdzie pracował tata Annie… i stracił pracę. Dlaczego? Przyjaciele będą się starali rozwikłać zagadkę. Szukając...

więcej Pokaż mimo to

avatar
248
248

Na półkach:

Dwoje przyjaciół ma wspólną pasję... Oboje uwielbiają wszystko, co związane z kosmosem... Pewnego dnia nadaża się pewna sytuacja...
George oraz Annie postanawią aplikować do programu, mającego na celu końcowo odbycie misji załogowej na Marsa. Owa podróż, byłaby spełnieniem największych marzeń przyjaciół. Kiedy okazuje się, że zostają przyjęci radości nie ma końca... Jest jednak jeden dość spory problem... Szkolenie miałoby odbyć się w miejscu, z którego wyrzucono ojca Annie...
Okazuje się, że ostatnimi czasy dzieją się dość dziwne rzeczy...
Dzieci muszą rozwikłać pewną, dość niezwykła zagadkę...
Dlaczego ojciec Annie stracił pracę?
______________________________
Książka skierowana jest do młodszego czytelnika, jednak starszy na pewno również odnajdzie w niej coś dla siebie. Powieść zawiera wstawki z ciekawymi informacjami, między innymi na temat, tego czym są pierwiastki chemiczne oraz informacja mówiąca o tym skąd się wzięły, odnajdziecie w niej informację o eksperymentach na Marsie, czy też wzmiankę na temat tego, czym jest rzeczywistość. Bardzo piękne wydanie, które Was zachwyci. Dzieci dowiedzą się z niej tego, aby zawsze słuchać rodziców i nie ufać nieznajomym... Mowa w niej również o złym traktowaniu wśród rówieśników oraz o tym, że dziecko nie powinno ukrywać sprawy dotyczącej złego traktowania, tylko niezwłocznie zgłosić ją rodzicom. Książka bawi i uczy, co jest cenne w tego typu pozycjach. Sama odkryłam dzięki niej kilka faktów, o których nie miałam pojęcia. Książkę czyta się bardzo szybko i przyjemnie. Wnętrze zawiera świetnie wymieszane w powieść ilustracje. Książka wiele mówi o poświęceniu i wielkiej przyjaźni.

Dwoje przyjaciół ma wspólną pasję... Oboje uwielbiają wszystko, co związane z kosmosem... Pewnego dnia nadaża się pewna sytuacja...
George oraz Annie postanawią aplikować do programu, mającego na celu końcowo odbycie misji załogowej na Marsa. Owa podróż, byłaby spełnieniem największych marzeń przyjaciół. Kiedy okazuje się, że zostają przyjęci radości nie ma końca... Jest...

więcej Pokaż mimo to

avatar
2002
806

Na półkach:

Koniec cudownej serii...polecam i dzieciom i dorosłym. Pełna wartościowej wiedzy ,pięknych zdjęć, cudownej przyjazni. Jedna z lepszych serii jakie czytałam.

Koniec cudownej serii...polecam i dzieciom i dorosłym. Pełna wartościowej wiedzy ,pięknych zdjęć, cudownej przyjazni. Jedna z lepszych serii jakie czytałam.

Pokaż mimo to

avatar
1764
1753

Na półkach:

Fajna książka. Szybko się czyta. Fajne obrazki. Polecam

Fajna książka. Szybko się czyta. Fajne obrazki. Polecam

Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    67
  • Przeczytane
    48
  • Posiadam
    13
  • 2022
    3
  • Dzieci
    2
  • 2021
    2
  • Literatura dziecięca
    2
  • 2023
    2
  • Chcę w prezencie
    2
  • Dla dzieci
    2

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki George i błękitny księżyc


Podobne książki

Okładka książki Pani wiatru Lisa Aisato, Maja Lunde
Ocena 8,6
Pani wiatru Lisa Aisato, Maja L...
Okładka książki Książka o górach Patricija Bliuj-Stodulska, Robb Maciąg
Ocena 9,3
Książka o górach Patricija Bliuj-Sto...
Okładka książki Flora szuka skarbów Gabriela Rzepecka-Weiss, Maciej Szymanowicz
Ocena 9,7
Flora szuka sk... Gabriela Rzepecka-W...

Przeczytaj także