Latający detektyw

Cykl: Ture Sventon (tom 1) | Seria: Mistrzowie Ilustracji
Wydawnictwo: Dwie Siostry
Ture Sventon, Privatdetektiv
Anna

Lekka powieść detektywistyczna dla młodych czytelników.Idealna do samodzielnej lektury. Ture Sventon jest zapewne najsprytniejszym detektywem w Szwecji. Niestety, wie o tym tylko on sam, a dzwonek do drzwi w jego biurze oznacza zwykle sprzedawcę sznurowadeł. Tego dnia jest jednak inaczej: Sventon nieoczekiwanie otrzymuje zlecenie rozwiązania intrygującej zagadki i wchodzi w posiadanie...

Ture Sventon jest zapewne najsprytniejszym detektywem w Szwecji. Niestety, wie o tym tylko on sam, a dzwonek do drzwi w jego biurze oznacza zwykle sprzedawcę sznurowadeł. Tego dnia jest jednak inaczej: Sventon nieoczekiwanie otrzymuje zlecenie rozwiązania intrygującej zagadki i wchodzi w posiadanie latającego dywanu. Czy niezwykły przedmiot pomoże mu schwytać złoczyńców?

Książka wydana w serii Mistrzowie Ilustracji.
Ilustrowała Anna Kołakowska.

źródło opisu: Wydawnictwo Dwie Siostry, 2008

źródło okładki: http://wydawnictwodwiesiostry.pl/

Książniczka | 2015-12-19
Na półkach: Przeczytane, Dla dzieci

Nie znałam tej książki w dzieciństwie i bardzo tego żałuję. Wprawdzie zawsze wolałam opowieści bardziej baśniowe (tutaj jedynym magicznym elementem jest latający dywan, wytarty i woniejący wielbłądem...), ta okazała się dla mnie rewelacyjną, odprężającą rozrywką, z niezwykle uroczym głównym bohaterem.

Detektyw Ture Sventon, bezrobotny, sepleniący, ale bardzo sprytny i inteligentny, wreszcie dostaje szansę zabłyśnięcia i trafienia na pierwsze strony gazet. Musi tylko złapać dwóch groźnych przestępców - Byka i Łasicę, dotąd bezkarnych i zupełnie nieuchwytnych.

Powieść Holmberga zauroczyła mnie swoim subtelnym humorem, wyrazistymi postaciami i lekkością. Jak tu nie polubić detektywa, który kocha zwierzęta i "psysie", a także potrafi z powodzeniem udawać małego chłopca, a nawet pokojówkę?

Polecam - to idealny powrót do dzieciństwa.

Monika | 2016-06-08

Drodzy miłośnicy skandynawskich kryminałów, a może skusicie się na ten właśnie tytuł? Intryga- nigdzie podobnej nie znajdziecie. Detektyw- przyznajcie sami, czy nie macie czasami dość tych ponurych, słuchających Wagnera, alkoholizujących się stróżów prawa? Ture Sventon jest inny- ma umysł jak brzytwa, podejmie najtrudniejsze wyzwanie. Co prawda i on nie jest wolny od nałogu (widać to główna cecha wyróżniająca genialnych detektywów). Psysie. Dla nich jest gotów na każde poświęcenie.
Jeśli psysie nie przekonały Was do lektury, to już nic Was nie przekona.

Abee | 2014-10-03
Przeczytana: 30 sierpnia 2008

Przeczytane bez satysfakcji. Odbiór u dziecka bez wzruszenia. Takie sobie.

dodawi | 2013-05-27
Na półkach: Przeczytane, Dla dzieci