George i tajny klucz do wszechświata

Okładka książki George i tajny klucz do wszechświata Lucy Hawking, Stephen Hawking
Okładka książki George i tajny klucz do wszechświata
Lucy HawkingStephen Hawking Wydawnictwo: Zysk i S-ka Cykl: George i kosmos (tom 1) literatura dziecięca
literatura dziecięca
George i kosmos (tom 1)
George's Secret Key to the Universe
Zysk i S-ka
2018-11-30
2008-05-01
Joanna Grabarek
dla dzieci kosmos nauka wszechświat

Okładka książki Wielki Projekt Stephen Hawking, Leonard Mlodinow
Wielki Projekt Stephen Hawking, Le...
Okładka książki George i błękitny księżyc Lucy Hawking, Stephen Hawking
George i błęki... Lucy Hawking, Steph...
Okładka książki Przewodnik po Wszechświecie Lucy Hawking, Stephen Hawking
Przewodnik po ... Lucy Hawking, Steph...
Okładka książki Jak zrobić statek kosmiczny. O bandzie awanturników, zaciętym wyścigu oraz o narodzinach prywatnej astronautyki Julian Guthrie, Stephen Hawking
Jak zrobić sta... Julian Guthrie, Ste...

Okładka książki Bajki filozoficzne Agnieszka Malmon, Michel Piquemal
Bajki filozofi... Agnieszka Malmon, M...
Okładka książki 8+2 i ciężarówka Marianna Oklejak, Anne-Cath. Vestly
8+2 i ciężarówka Marianna Oklejak, A...
Okładka książki Śnieżna siostra Lisa Aisato, Maja Lunde
Śnieżna siostra Lisa Aisato, Maja L...

Bardzo fajna książka, fajna interesująca. Idealna dla fanów kosmosu. Nauka zmieszana z rzeczywistością. Super!

Niesamowicie wciągająca opowieść fabularna z elementami książki popularno-naukowej przeznaczona dla dzieci i młodzieży.Nie spodziewałam się, że słynny Hawking popełni taką książkę. Zapewne współautorstwo córki sprawiło, że powstało tak zgrabne dziełko, a po nim cała seria. Jeśli ktoś ma pociechy interesujące się światem nauki, a szczególnie Kosmosu, to warto zachęcić do przeczytania. Według mnie zresztą książkę spokojnie mogą przeczytać dorośli, ale proszę wziąć poprawkę na to, że sąd wygłasza osoba, która nigdy nie przestała czytać książek dla dzieci i młodzieży. 😁 Zdecydowanie lektura warta przeczytania, bo dzięki niej otrzymujemy klucz do tajemnic Kosmosu. 😉

Świetna książka, zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych, którzy chcą dowiedzieć się czegoś o kosmosie (to ja). Dużo informacji, przekazanych w sposób zrozumiały dla młodych ludzi.

Spędziłam z tą książką miły dzień i nawet nie wiem, kiedy przeczytałam. Marudzić mogę tylko na wstawkę "techniczną", która wyjaśnia działanie pływów oceanicznych - albo mam wyjątkowy antytalent do rozumienia tego zjawiska, albo w tłumaczeniu coś jest, delikatnie mówiąc, niedokładne.
Nie mam pojęcia, czy w czasach szkolnych czytałabym z takim samym zainteresowaniem - weselej się uczyć lub douczać, kiedy wiadomo, że nikt mi jutro nie każe pisać kartkówki - ale jestem gotowa ryzykować tezę, że taki sposób uczenia fizyki mógłby działać lepiej. Chyba sama się jeszcze pouczę z tą serią :)

Jeśli ktoś chciałby się dowiedzieć, jak powinna wyglądać książka popularno-naukowa dla dzieci to powinien przeczytać tę książkę. Fakty naukowe sprytnie przemycone w lekkiej przychodzie. Polecam, także dorosłym.

Hohoho...

Dla jakiegoś ciekawego dziecka, który chcę się zapoznać z tematyką kosmosu, ale nie chcę czytać nudnej książki z samymi faktami jest idealna!

Mamy tutaj normalnie fabułę, a przez nią są przeplatane fakty o kosmosie.

7/10

Hohoho...

Mamy tutaj normalnie fabułę, a przez nią są przeplatane fakty o kosmosie.

7/10

Zapraszam na mojego bookstagrama: @entropia_kontrolowana

Do niektórych tematów trzeba dorosnąć. Ale nikt nie mówił, że z czegoś się wyrasta. Uwielbiam przeglądać półki z książkami myśląc: Literatura dziecięca? Jestem targetem. Reportaż podróżniczy? Jestem targetem. Klasyka literatury grozy? Jestem… Rozumiecie. Wybierając książki (i układając z nich piękny stosik) zawsze dobrze mi z poczuciem szerokiego wachlarza opcji i swoistej inkluzywności w tej kwestii.

Do książki przyciągnęli mnie autorzy. Kiedy na jednym z filmów @doktor.book zarejestrowałam kto zajmował się tworzeniem powieści, oniemiałam. Stwierdziłam wtedy, że muszę poznać tę historię. Pchnęła mnie do tego ciekawość i pytanie: jak oni ugryzą te dwa kawałki tortu jednocześnie? Oczywiście, łączenie nauki i zabawy to z założenia znany koncept, ale czy dalej się sprawdza?

Historia jest szalona i bardzo barwna. Prosta (jak to często w literaturze dziecięcej bywa),ale nieprzewidywalna. Naukowe wstawki to zdecydowanie coś, czego zdecydowanie chciałabym widzieć więcej. Wiedza podana w prosty i czytelny sposób, który za zainteresuje zarówno młodszych, jak i starszych odbiorców. Liczyłam na nieco więcej fizyki (w tym tomie skupiamy się bardziej na astronomii),ale kto wie co przyniosą kolejne części? Być może umożliwią mi głębsze zrozumienie fizycznych zagadnień (w czasach szkolnych byłam zawsze team geografia).

Chciałabym napisać więcej mądrych rzeczy w tej recenzji, ale byłam tak pochłonięta lekturą, że zupełnie zapomniałam o robieniu notatek. I niech to będzie najlepsze podsumowanie. Dodam tylko, że przez historię się płynie. A może raczej leci? Niczym główni bohaterowie przez przestrzeń kosmiczną.

Zapraszam na mojego bookstagrama: @entropia_kontrolowana

1991

Jedna z najlepszych książek przeczytanych w tym roku a może nawet w całym życiu. Cudowna,mądra pouczająca. Piękne zdjęcia,nie tylko dla dzieci ale też dla dorosłych,w prosty sposób opisany kosmos temat bardzo mnie interesuje wiec czytałam z wielką ciekawością polecam bardzo mocno☺

Bardzo mądra i miła książka dla dzieci. Więcej takich!

Bardzo mądra i miła książka dla dzieci. Więcej takich!

Urocza, pełna kosmicznych przygód historia o chłopcu, który poznaje tajemnice naszego Wszechświata. Książka w mądry sposób przekazuje wiedzę z dziedziny fizyki i astronomii. Polecam nie tylko młodszym czytelnikom, ale każdemu, kto chce się czegoś dowiedzieć o Kosmosie.

• Dla dzieci

Stephen Hawking Jerzy i tajny klucz do Wszechświata Zobacz więcej