Sprawa opieszałego Kupidyna

Tłumaczenie: Teresa Pisarek
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Mistrzowie i Arcydzieła Powieści Kryminalnej". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Hachette
The Case of the Careless Cupid
ola161

Selma Anson jest przekonana, że się nie myli. Postanawia rozwiązać problem i grozi natrętowi, że przy kolejnym spotkaniu spoliczkuje go. Później jednak udaje się do adwokata, aby zasięgnąć porady, jakie są konsekwencje czynnej napaści tego rodzaju. Ponieważ korzysta z usług Perry'ego Masona, otrzyma nie tylko poradę prawną. Okazuję się, że śledzący ją człowiek jest zwiastunem bardzo poważnych kłopotów, w których pomoc znakomitego adwokata jest nieodzowna...

Pani_Wu | 2014-07-30
Na półkach: Przeczytane, Audiobooki
Przeczytana: 30 lipca 2014

Biuro matrymonialne Perry'ego Masona

Erle Stanley Gardner (ur. 17 lipca 1889 w Malden, zm. 11 marca 1970 w Tescumeli) zadedykował tę książkę Johnowi Pilcherowi, wieloletniemu przyjacielowi oraz pionierowi w dziedzinie patologii sądowej. Obaj przez wiele lat byli członkami Amerykańskiej Akademii Nauk Sądowych.

W latach ’30 XX wieku, kiedy dzieje się akcja książki, John Pilcher był jedynym lekarzem sądowym w południowym Teksasie, w promieniu 75 mil. Zazwyczaj to sędzia pokoju działał jako koroner, zatem to sędzia oceniał czy śmierć ofiary nastąpiła w wyniku zabójstwa, samobójstwa lub z przyczyn naturalnych. Koroner, który nie jest dyplomowanym lekarzem patomorfologiem, może przeoczyć pewne istotne fakty związane z przyczyną śmierci. Natomiast towarzystwa ubezpieczeniowe, które za wszelką cenę pragnęły uniknąć wypłacania rodzinie zmarłego odszkodowania, miały własne metody prowadzenia dochodzenia. Łatwiej było także, popełnić morderstwo doskonałe.

Kwestia przyczyny śmierci męża...

wercia188 | 2012-08-17
Przeczytana: 17 sierpnia 2012