Sprawa podmienionego zdjęcia

The Case of the Substitute Face
978-83-245-8924-1
Erle Stanley Gardner
Pistacia

Perry Mason spotyka państwa Newberry na wakacyjnym rejsie. Ona i jej mąż to nowobogaccy, którym zależy jedynie na tym, by wprowadzić córkę w odpowiednie kręgi towarzyskie. Pani Newberry podejrzewa, że mąż zdefraudował świeżo zdobyte pieniądze i zwraca się o pomoc do Masona. Kiedy jednak mąż ginie, wypadając za burtę, a przy burcie stoi żona, trzymając w ręku jego pas wypchany pieniędzmi, nawet Mason zaczyna wątpić w jej niewinność.

[opis wydawcy]

Katarzyna | 2015-11-11
Przeczytana: 10 listopada 2015

W moim życiu dużo jest ostatnio Masona. Tak się składa, że zakupiłam kilka książek Erle’a Stanleya Gardnera, których głównym bohaterem jest jedna z moich ulubionych postaci literackich, czyli Perry Mason, i teraz po kolei po nie sięgam, zachwycając się umiejętnościami, humorem i błyskotliwością słynnego adwokata. Po lekturze kilkunastu powieści sądowych Gardnera, mogę stwierdzić, że gdybym kiedyś potrzebowała prawnika, to chciałabym, by to właśnie Mason zajął się moją sprawą, bo Mason równa się sukces. Po prostu.

Perry Mason jest w swoim żywiole i znów króluje na sali sądowej. Znany ze swego sprytu prawnik po raz kolejny ośmiesza świadków i oskarżyciela w sprawie o morderstwo, próbując przekonać sąd, że jego klientka jest niewinna, ale czy rzeczywiście?

Na pokładzie statku płynącego z Honolulu Perry Mason spotyka państwa Newberry. Oprócz Carla i Anny Newberry Mason poznaje również ich córkę, śliczną Belle, dla której rodzice są gotowi zrobić wszystko. Korzystając z okazji, pani...

Saga | 2013-03-20

Bardzo dobre.