Tajemnice Poodle Springs

Cykl: Philip Marlowe (tom 8) | Seria: Kocur
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Poodle Springs
dona

Poodle Springs to pozornie spokojne, luksusowe miasteczko bogaczy, do którego przeprowadza się Philip Marlowe po ślubie z Lindą Potter, córką milionera. Ta zamknięta społeczność wielkich pieniędzy i eleganckich rezydencji ukrywa niejeden drastyczny sekret i prywatny detektyw staje się bardzo przydatny. Pierwszym klientem Marlowe'a jest właściciel podejrzanego klubu za miastem, pragnący...

Pierwszym klientem Marlowe'a jest właściciel podejrzanego klubu za miastem, pragnący odnaleźć niesolidnego dłużnika. Nachodzony przez gangsterów i szykanowany przez policję detektyw odkrywa coraz ciemniejsze tajemnice Poodle Springs, które nieuchronnie prowadzą do morderstwa.

źródło opisu: Prószyński i S-ka, 2001

geokuba | 2014-12-13
Przeczytana: 13 grudnia 2014

Ciekawiła mnie ta książka, no bo jakże to, Philip Marlowe się żeni? Okazało się że mało tego, nawet próbuje być dobrym mężem. Jego żona to znana z „Długiego pożegnania” Linda, córka miliardera Harlana Pottera, która oświadczyła mu się w „Playbacku”. Małżeństwo naszego detektywa nadaje książce nie lada smaczek. Marlowe próbuje się odnaleźć w nowej rzeczywistości, prowadząc jednocześnie, na zlecenie dyrektora kasyna, poszukiwania pewnego fotografa, który zalegał ze spłatą długu. Poszukiwania w pewnym momencie się komplikują. Małżeństwo zarazem też. Robi się gorąco.
Ciekawiło mnie też to, w którym miejscu zorientuję się, że to już nie Chandler, tylko Parker. Ale nie wyczułem tego miejsca. Parker sobie poradził. Ciekawością jest nadto to, że napisał to dokończenie w 1989 roku.
Książka świetna. Bardzo mi się podobała. Philip Marlowe prowadzony przez dwóch autorów jest świeży, dowcipny, sarkastyczny, ale i romantyczny, jak zwykle zresztą. Akcja jest przejrzysta i wciągająca. Chandler...

Ewa | 2013-11-19

Wciągająca książka, naturalne dialogi, ciekawie rozwijająca się intryga, chociaż rozwiązanie zagadki wydawało mi się mało zaskakujące.

Irenicus | 2015-03-28
Przeczytana: 28 marca 2015

Dobry kryminał choć wg mnie znacznie ustępuje przed Głęboki Sen czy Żegnaj laleczko. Jako zakończenie tej znakomitej serii pozostawia lekki niedosyt.

Pazaak | 2012-10-02
Przeczytana: 10 lutego 2016