Żółty pies

Tłumaczenie: Monika Szymańska
Cykl: Komisarz Maigret (tom 6) | Seria: Seria z Gawronem
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
Le Chien jaune

To żart, prawda? Chyba nikt tego nie pił? -No więc? -Ależ tak, to strychnina! Wsypano ją do butelki zaledwie pół godziny temu...Patrzył z przerażeniem na pełne szklanki i na pięciu milczących mężczyzn. -Co to ma znaczyć?...To niesłychane.

Rever | 2017-04-25

Jest to moje pierwsze spotkanie z Siemenonem i zapewne ostatnie. Książkę czyta się bardzo szybko i cała zagadka nie była nawet najgorsza, ale... Miejsce i bohaterowie są tak powierzchownie zarysowani, że nie sposób wejść do ich świata. Po skończeniu miałam odczucie, jakbym spotkała harlequina wśród kryminałów.
Chyba szkoda czasu na tego typu pozycję, zwłaszcza, że Królowa Kryminału Agatha Christie tworzyła w podobnym czasie, z lepszym detektywem i lepiej posługując się słowem pisanym.

Buka | 2017-02-16
Na półkach: 2017, Przeczytane, Audiobooki
Przeczytana: 16 lutego 2017

Można się trochę pogubić w tych nazwiskach ... ;) Niemniej, całkiem zgrabna historia, choć bez fajerwerków.

Pati | 2016-07-09
Na półkach: Audiobook, 2016, Przeczytane