Allegro - kampania grudzień kat. kryminał

Sprawa rezolutnej rozwódki

Tłumaczenie: Beata Góralska-Gluma
Cykl: Perry Mason (tom 76)
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
The case of the daring divorcee
kryminał, Perry Mason
Hekate

W biurze Perry’ego Masona zjawia się elegancko ubrana kobieta w ciemnych okularach. Zostawia torebkę, a w niej pistolet. Później twierdzi, że w ogóle jej tam nie było. Wkrótce okazuje się, że w grę wchodzą duże pieniądze, klika nieudanych małżeństw, a także parę mocno podejrzanych osób.
Do tego znienacka na scenie pojawia się trup. Kto tu kim manipuluje?

źródło opisu: opis okładkowy

Sowia | 2012-06-11
Przeczytana: 11 czerwca 2012

Perry Mason jest wybitnym adwokatem. Jego klient Bob Flinchley zostaje potrącony przez samochód, którego kierowca ucieka z miejsca zdarzenia. Mason decyduje się zamieścić ogłoszenie w gazecie- nagroda za informacje od świadków zdarzenia. W krótkim czasie po zamieszczeniu komunikatu, wspólnik Masona, Paul Drake, otrzymuje list. Zawiera on klucz oraz krótką notkę o tym kto ma numer rejestracyjny pojazdu. Tym sposobem Mason poznaje Lucille Barton, potencjalna świadkową. Jednak sprawa komplikuje się gdy do biura Masona przychodzi Carlotta, która była na miejscu wypadku i podaje numer samochodu prawdziwego kierowcy...

Jest to kryminał, którego akcje śledziłam z zapartym tchem. Chętnie sięgnę po więcej książek pana Gardnera.

Katarzyna | 2015-10-19
Przeczytana: 17 października 2015

Erle Stanley Gardner i Perry Mason to duet, który jeszcze nigdy mnie nie zawiódł. E. S. Gardner napisał blisko 130 książek, a bohaterem przeszło 80 jego powieści jest wzięty adwokat Perry Mason, czyli postrach wszystkich policjantów i prokuratorów. Mimo iż pod względem fabularnym i kompozycyjnym powieści sądowe Gardnera są do siebie podobne, to ich lektura zawsze sprawia przyjemność.

Wspomniany Mason słynie z niezwykłego sprytu, pomysłowości oraz znakomitej znajomości przepisów i luk w prawie, które wielokrotnie pozwalają mu wychodzić z opresji obronną ręką. Na sali sądowej jak na wojnie – wszystkie chwyty są dozwolone, jednak i tak największe znaczenie ma odpowiednia strategia. Mason to strateg wybitny, który niemal nigdy się nie myli. Jego klienci mogą być pewni, że sprytny adwokat zrobi wszystko, by udowodnić ich niewinność (jeśli rzeczywiście są niewinni) albo by uzyskać jak najmniejszy wymiar kary, gdy w istocie dopuścili się przestępstwa. Wybiegi Masona – choć częstokroć...

Hiasyntia Cz | 2012-11-06
Przeczytana: 26 września 2012