Sprawa rezolutnej rozwódki

Tłumaczenie: Beata Góralska-Gluma
Cykl: Perry Mason
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
The case of the daring divorcee
978-83-245-8658-5
kryminał, Perry Mason
Hekate

W biurze Perry’ego Masona zjawia się elegancko ubrana kobieta w ciemnych okularach. Zostawia torebkę, a w niej pistolet. Później twierdzi, że w ogóle jej tam nie było. Wkrótce okazuje się, że w grę wchodzą duże pieniądze, klika nieudanych małżeństw, a także parę mocno podejrzanych osób.
Do tego znienacka na scenie pojawia się trup. Kto tu kim manipuluje?

Katarzyna | 2015-10-19
Przeczytana: 17 października 2015

Erle Stanley Gardner i Perry Mason to duet, który jeszcze nigdy mnie nie zawiódł. E. S. Gardner napisał blisko 130 książek, a bohaterem przeszło 80 jego powieści jest wzięty adwokat Perry Mason, czyli postrach wszystkich policjantów i prokuratorów. Mimo iż pod względem fabularnym i kompozycyjnym powieści sądowe Gardnera są do siebie podobne, to ich lektura zawsze sprawia przyjemność.

Wspomniany Mason słynie z niezwykłego sprytu, pomysłowości oraz znakomitej znajomości przepisów i luk w prawie, które wielokrotnie pozwalają mu wychodzić z opresji obronną ręką. Na sali sądowej jak na wojnie – wszystkie chwyty są dozwolone, jednak i tak największe znaczenie ma odpowiednia strategia. Mason to strateg wybitny, który niemal nigdy się nie myli. Jego klienci mogą być pewni, że sprytny adwokat zrobi wszystko, by udowodnić ich niewinność (jeśli rzeczywiście są niewinni) albo by uzyskać jak najmniejszy wymiar kary, gdy w istocie dopuścili się przestępstwa. Wybiegi Masona – choć częstokroć...

Hiasyntia Cz | 2012-11-06
Przeczytana: 26 września 2012