Mity i legendy bez tajemnic

Wydawnictwo: Świat Książki
historyczna

zbiór najciekawszych i najsłynniejszych mitów i legend z całego świata, powstałych w kręgach najróżniejszych kultur. Opowiadając niezwykłe historie mitycznych bohaterów a od egipskiego boga słońca Ra po Tristana i Izoldę a autor wyjaśnia ich symbolikę. Co oznaczają smoki, a co drzewo Fusanga Kim były dzieci Boga Wschodniego Niebaa Ciekawostkom i anegdotom towarzyszą wspaniałe, kolorowe ilustracje a reprodukcje dzieł sztuki na ten temat.

Edyta | 2016-09-05
Alex | 2016-01-30