Mitologia

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Kolekcja Wiedzy i Życia". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Hachette Polska
mity, podania, legendy
historia
Jaga Zosma

Każda społeczność ma własną mitologię - zbiór świętych opowieści o bogach i sprawach o znaczeniu pozaziemskim, od chwili stworzenia do tego, co się dzieje po śmierci. Mitologia z Kolekcji Wiedzy i Życia to wspaniałe kompendium wiedzy o mitach, podaniach i przekazach ludowych z całego świata.

źródło opisu: http://www.hachette.com.pl

źródło okładki: http://www.hachette.com.pl

żabka | 2015-06-26
Przeczytana: 26 czerwca 2015

Dość ciekawa pozycja czytelnicza i choć jest przeznaczona dla młodszego czytelnika warto się nią zainteresować.

Katarzyna | 2013-09-10
Przeczytana: 10 września 2013

Pięknie wydany zbiór najważniejszych mitów z całego świata

Klaudia | 2013-02-19
Przeczytana: 19 lutego 2013

Przyjemnie się czyta, wszystko jest przystępnie opisane, a do tego pełno pięknych ilustracji wspomagających pamięć. Oczywiście aby możliwe było zawarcie aż tylko kultur i wierzeń mity są ukazane dość skrótowo i fragmentarycznie, dlatego chciałbym w przyszłości zdobyć dokładniejsze opracowania poszczególnych kultów.
Przede wszystkim książka jest przejrzysta i klarowna co dla takiego laika jak ja jest dużym plusem.