Niewierny

Cykl: Hrabstwo Grant (tom 5) | Seria: Thriller
Wydawnictwo: Rebis
Faithless
kosmateczka

Sara Linton i Jeffrey Tolliver znajdują w lesie skrzynię, a w niej zwłoki dziewczyny. Ofiarę zakopano żywcem, po czym w okrutny sposób zamordowano. Okazuje się, że ciało dziewczyny to pierwsze z wielu przerażających odkryć. Sara i Jeffrey chcą za wszelką cenę schwytać zabójcę. Rozpoczyna się dochodzenie, które podda próbie ich burzliwy związek i zmusi ich do stawienia czoła trudnej prawdzie. W tej błyskotliwej powieści autorka połączyła swą rozległą wiedzę na temat medycyny sądowej z mistrzostwem opisu skomplikowanych związków międzyludzkich. Efektem jest opowieść o wierze, zwątpieniu i zbrodni, która przykuwa uwagę czytelnika od pierwszej do ostatniej strony.

źródło opisu: http://www.rebis.com.pl/

źródło okładki: http://www.rebis.com.pl/

Hana | 2018-01-13
Przeczytana: 13 stycznia 2018

Straszna książka. Straszni ludzie. Pieniądze .Religia. Władza. Poniżenie kobiety. Okrutne metody trzymania w ryzach ludzi i równie nieludzkie metody zarabiania pieniędzy. Slaughter ma lekkie pióro. Czytanie jej prozy jest łatwe. Natomiast przyswojenie tego całego okrucieństwa jest znacznie trudniejsze. Historia Sary i Jeffrey’a osładza trochę treść i daje wytchnienie.

darkangel | 2014-02-18
Przeczytana: 18 lutego 2014

I kolejna książka za mną:) ciekawy kriminał, zagadkowy, tajemniczy. Zakończenie troche przewidywalne, ale ogolnie fajna książka i szybko sie czyta.

emindflow | 2016-01-16
Przeczytana: 16 stycznia 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Cykl „Hrabstwo Grant” powoli zbliża się do końca i skoro do tej pory się nie rozkręcił, to nie ma już na to szans.
„Niewierny” to już piąta część, a ja mam wrażenie, jakbym czytał ciągle tę samą książkę.
Autorka kurczowo trzyma się ustalonego schematu, który zaczyna coraz bardziej drażnić. Mocno naciągany i słabo uzasadniony wątek kryminalny osadzony tym razem w klimatach religijnych znów okazuje się być przerywnikiem w coraz bardziej denerwującym opowiadaniu dalszych losów Sary j Jeffa, którzy zachowują się niczym żuraw i czapla z wiersza Brzechwy. O Lenie nawet szkoda pisać.
Niestety dominuje jałowe ględzenie, które wypełnia większą część książki. Kwalifikowanie tego cyklu do gatunku thrillerów to jakieś kosmiczne nieporozumienie.
Wynudziłem się jak mops i z trudem, ale i ulgą dobrnąłem do końca.

joaśka | 2016-12-01
Przeczytana: 01 grudnia 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książka w postaci audiobooka towarzyszyła mi w postaci tzw. tła do codziennych zajęć: przygotowywania obiadu, dojazdu do pracy i powrotu, robienia zakupów i sprzątania. Ot, jakieś tam mamrotanie w uszach. Niekiedy coś mnie zafrapowało, ale potem znowu nudne mamrotanie. Liczne dygresje, ględzenie, mielenie tego samego skutecznie zniechęcało do wyostrzenia słuchu.

Edyta Zawiła | 2016-08-16
Przeczytana: 16 sierpnia 2016

W czasie wyprawy 7 h : Dębowiec - Szyndzielnia - Klimczok - Błatnia - Wapienica - Lotnisko Aleksandrowice potrzebowałam audiobooka i trafił się niechronologicznie:) Zaczynam pierwsze spotkanie z Karin Slaughter i cykl : Hrabstwo Grant od piątej części. Bohaterowie : koroner Sara Lintor, jej były / niebyły /mąż / obecny partner Jeffrey Tolliver inspektor, współpracownica detektyw Lena i pozostali po drugiej stronie barykady, którzy dostarczają policji pracy.
Musze przyznać, że rozpoczynanie czegoś pod koniec serii gwarantuje misz - masz:)Zaczyna się od skrzynki - trumny ze zwłokami...ślad prowadzi na farmę sekciarsko - religijną dla "trudnych, niedostosowanych, odrzuconych" społecznie. Zawirowania uczuciowe byłych małżonków Sary i Jeffa wpisują się w klimaty zbrodni, po drodze skomplikowana relacja detektyw Leny , uczuciowy z elementami przemocy...Szczerze mówiąc bardziej przerażają skomplikowane relacje przedstawicieli prawa, idąc dalej w las farma odsłania przed nami kuriozum...

Nie wiem czy to może dlatego, że już jestem wymęczona fabułą ciągnących się historii niby-kryminalnych autorstwa Karin Slaughter, czy rzeczywiście treść "Niewiernego" jest najgorsza w tym cyklu. W każdym razie ja tak odbieram tę część wydarzeń dziejących się w Hrabstwie Grant.
Tak jak we wcześniejszych częściach i tutaj działa ten sam schemat budowania opowieści na początku niemiłosiernie ciągnącej się akcji skupionej bardziej na przeżyciach osób prowadzących śledztwo niż momentów stricte sensacyjnych. Odnoszę wrażenie, jakbym czytała cały czas tę samą książkę, z lekko zmienionymi drastycznymi opisami pewnych czynów, bo juz samo uzasadnienie dla wykroczeń i danej linii postępowania bohaterów jest coraz mniej wiarygodne. O ile Slaughter porusza w swoich książkach ważne społecznie tematy, jak krzywdzenie dzieci czy teraz sekciarstwo, to są one płytko traktowane. Ot, dla zrobienia wrażenia na czytelniku, któremu za mało byłoby zachwytu nad mocniejszymi opisami sytuacji. Wszakże to nie...

BagatElka | 2014-02-14
Na półkach: Przeczytane, 📚 Posiadam

Nie mrozi krwi,nie przeraża ale nie pozostawia obojętnym i sprawia,że czas spędzony na czytaniu nie jest czasem straconym.
Podziwiam zdolność do tworzenia tak dramatycznych opowieści.
Chętnie przeczytałabym wszystkie tomy z tej serii i mam cichą nadzieję,że zostanie wznowiony druk tych pozycji,które nie są już dostępne w sprzedaży.

Jedraz | 2016-11-21
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016
Przeczytana: 28 września 2016

No to zabieramy się za spisanie kilku refleksji na temat Niewiernego...

Zaczniemy od tego- dlaczego.
Książka wpadła mi(nam) w posiadanie zupełnie przypadkowo, przy kupnie innej została zaproponowana za niską cenę - szybkie zerknięcie na okładkę i opis fabuły z drugiej strony, no i wylądowała na półce, niedługo potem w rękach najpierw dziewczyny a potem i w moich.

Okładka? Rzuca się w oczy naga kobieta w trumnie, czyż to nie ciekawe?

Treść? Podobnie jak okładka, również ciekawa i intrygująca. Fabuła wciągająca, choć szczerze mówiąc na samym początku byłem nieco zdezorientowany, trochę myliły mi się pojawiające się w książce kolejne kobiety ale to szczegół. Później już każda z postaci bardzo dobrze rozpisana. Były to ciekawe postaci, każda z jakąś swoją bardziej lub mniej intrygującą historią, ale trzeba przyznać, że niektóre z nich pamiętam do teraz a książkę skończyłem czytać już jakiś czas temu.

Fabuła była ciekawa, niezbyt przewidywalna. Było wiele momentów które mocno mnie...

Korobek | 2015-05-24
Przeczytana: 15 maja 2015

Wciągający, bardzo klimatyczny kryminał. Dopracowane szczegóły intrygi, wszystko trzyma się "kupy". Warsztatowo - świetnie napisana.
Nie podpisałabym się pod wielokrotnie przytaczaną opinią: "Nie czytaj tego sam. Nie czytaj po zmroku" - bo książka nie budzi grozy. Raczej określiłabym ją jako wzbudzającą ciekawość... trzymającą w napięciu.
Dlatego podpisuję się pod opinią "Ale koniecznie przeczytaj!"
Polecam :)

Bastet | 2014-05-15
Przeczytana: 14 maja 2014

Dziwnie się złożyło, że przeczytałam tę książkę dwa razy. Cztery lata temu i teraz. Zapomniałam o niej, a czytając ją drugi raz mgliście ją sobie przypomniałam. Za pierwszym razem niezbyt mnie zaciekawiła. Chyba czytałam ją będąc nieco rozkojarzoną ;-)
Po drugim razie mogę stwierdzić, że kilka fragmentów ma naprawdę dobrych. Są i jednak fragmenty "przegadane" i nieco irytujące. Można było ich ominąć, a kryminał byłby o wiele ciekawszy. Jednak sam pomysł i zakończenie jest na plus, bo szczerze mówiąc zapomniałam jak się ta historia zakończyła.
W książce ciekawym elementem jest opis niedużej religijnej społeczności, która z pozoru wydaje się kryształowa a im głębiej ją poznajemy, wychodzą niezbyt miłe tajemnice. Niektóre z osób mają naprawdę mroczna naturę.
Historia zaczyna się w momencie, gdy Sara i Jeffrey w lesie znajdują młodą kobietę pogrzebaną w trumnie. Jak się okazuje jej śmierć nie jest jednoznaczna, a przyczyna śmierci jest nieco nietypowa.
Książka z szerokim...