Przypowieść o siewcy

Parable of the Sower
83-7255-761-6
fortece, podróż, samotna podróż
dona

Miasta pozamieniane w fortece, ogromne połacie kraju wyludnione przez epidemie groźnych chorób, nieustające walki, pożary, szaleństwo... A jednak w tej ponurej przyszłości nie wszystko jest smutne i beznadziejne. Obdarzona darem (lub obarczona przekleństwem) hiperempatii Lauren Olamina wyrusza w samotną, niebezpieczną wędrówkę w poszukiwaniu miejsca, gdzie mogłaby w miarę bezpiecznie żyć. Ponieważ jak nikt inny wie, co znaczą ból i cierpienie, robi wszystko, co w jej mocy, by ich unikać, a jeśli to niemożliwe, żeby przynajmniej jak najprędzej je łagodzić. Powoli wokół Lauren gromadzą się ludzie, którzy widzą w niej założycielkę nowej, niosącej nadzieję religii, a może i nowego, bezpiecznego, dającego szansę przetrwania państwa.

| 2014-12-28
Przeczytana: 28 grudnia 2014

Łzawa, przepełniona tandetną filozofią powiastka, osadzona w klimacie dogorywających, zniszczonych przez ocieplenie atmosfery Stanów Zjednoczonych. Całość oparta na prostackich pomysłach, bez ciekawych postaci, nudna i ciągnąca się w nieskończoność. Mały plus za brutalność niektórych opisów ale i one toną w morzu wysłodzonych "ludzkich odruchów" i "poszukiwania dobra"

Ananasek | 2017-02-22
radix666 | 2015-06-06
Przeczytana: 06 czerwca 2015
marvarid | 2015-03-01
Rok wśród książek

Ci, którzy dużo piszą, najczęściej są również osobami, które dużo czytają. Kogo więc prosić o czytelnicze rekomendacje jak nie pisarzy? Co czytali znani autorzy w mijającym roku? Oto wybrane książki, które towarzyszyły im w 2016 roku i które gorąco polecają.