Mnisi-czarnoksiężnicy, czyli niesamowite historie o dziwnych ludziach

Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
978-83-244-0074-4
Chiny, magia, wierzenia
Łukasz Kuć

Wybór siedemnastu nowel z popularnego dzieła Dziwne opowieści spisane w studio Liaozhai pióra chińskiego literata i urzędnika Pu Songlinga (1640–1715). Nowele, wydane po raz pierwszy po polsku w 1960 roku, należą do gatunku opowieści o dziwnych zdarzeniach. Przedstawiają tajemniczy świat chińskich wierzeń w lisice przeistaczające się w piękne i kochające kobiety, czarowników o powierzchowności ubogich starców czy ludzi, którzy posiedli wiedzę o najgłębszych zakamarkach ludzkiej jaźni, przez co umiejętnie kierują poczynaniami innych. Pewne, na pozór błahe wydarzenia prowadzą w świat magii, zaś wiele niezwykłych zagadek pozostaje niewytłumaczonych.

MaRs1988 | 2013-02-03

Ciekawa książka, zawierająca zbiór legend i bajek chińskich znacznie różniących się od naszych. Polecam tym którzy szukają czegoś innego, niestandardowego i chcącym się dowiedzieć czegoś o kulturze i wierzeniach Chińczyków.

Nadeyue | 2012-03-04

Przyjemny w czytaniu, zbiór baśniowych opowieści chińskich, z których możemy dowiedzieć się co nieco o chińskich wierzeniach i ludowych tradycjach.

Tomek | 2016-12-08
Przeczytana: 12 maja 2016
Sciri | 2015-08-18
honeythief | 2015-01-28
Biblioteka Borgesa

Co by tu przeczytać? Czasem, pomimo istnienia wielu źródeł inspiracji i czytelniczych rekomendacji, takich jak chociażby lubimyczytać.pl, i tak odczuwamy pewien niedosyt informacyjny. Poszukujemy nowych tytułów, nowych poleceń, nowych pomysłów. Hmm... dlaczego by nie zwrócić się o pomoc do dawnych czytelników?