Nów księżyca

Tłumaczenie: Alicja Marcinkowska
Cykl: Strażnicy Nocy (tom 3)
Wydawnictwo: Amber
Dark of the Moon
wilkołaki, magiczne moce
AleksandraO7

Tom trzeci serii Strażnicy Nocy Wschodzący księżyc wzywa ich w głąb lasu. Przemienia w istoty piękne i mroczne. Czy naznaczy swym blaskiem dziewczynę, która ukrywa straszliwy sekret, by zdobyć miłość Strażnika Nocy? Brittany całe życie marzyła, by zostać Strażnikiem Nocy. Niczego nie pragnęła bardziej. Niczego - z wyjątkiem Connora, pociągającego i tajemniczego jak wszyscy, w których żyłach...

Tom trzeci serii Strażnicy Nocy

Brittany całe życie marzyła, by zostać Strażnikiem Nocy. Niczego nie pragnęła bardziej. Niczego - z wyjątkiem Connora, pociągającego i tajemniczego jak wszyscy, w których żyłach płynie krew prastarego plemienia. Wreszcie nadchodzi wielka noc, noc siedemnastych urodzin Brittany. Nadchodzi… i mija, a Brittany pozostaje dziewczyną. Lecz dla swojej wymarzonej przemiany jest gotowa zrobić wszystko - nawet zdradzić tych, których kocha…

źródło opisu: Wydawnictwo Amber, 2010

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl

nadzieja1925 | 2014-03-14
Przeczytana: 12 marca 2014

„Nów księżyca” jest trzecią książką serii Strażnicy Nocy i równie dobrą, jak jej poprzednie części. Niby taka nijaka, a tak naprawdę to ta seria zachwyciła mnie całym sercem, więc jeśli podobały wam się poprzednie części to zachęcam również do przeczytania tej.

Tym razem Brittany jest główną bohaterką, niby taka twarda i silna, ale w środku jest bardzo wrażliwa i urocza... Książka zaczyna się w momencie pełni. Księżyc wschodzi, ale nic się nie dzieje... Dziewczyna płacze, krzyczy, uderza pięścią w ziemię aż w końcu wykończona zasypia. Rano uświadamia sobie, że z nią jest coś nie tak, ale nie może się do tego przyznać przed nikim, gdyż jej ego by ucierpiało, a na dodatek straciłaby swoją pozycję. Postanawia nikomu o tym nie mówić, ale jednak Lindsey ma swoje sposoby... Po drodze do Wilczego Szańca znajduje sidła zastawione przez Bio-Chrome, co oznacza, że szaleni naukowcy zbliżają się do jej osady. Na dodatek Brit jest zakochana w Connorze, ale czy uda jej się go zdobyć? Czy będą...

AleksandraO7 | 2010-08-04
Przeczytana: 04 sierpnia 2010

Może wydaje się,ze już ta seria nie może niczym zaskoczyć,ale moim zdaniem to najlepsza jak dotąd część. Zaskakująca opowieść o dziewczynie, która zawsze wiedziała kim się stanie a jednak nadal pozostała człowiekiem... Może na początku nic się nie dzieje,ale później się rozkręca i jest coraz lepiej. Zakończenie jest piękne.Całkiem nie przewidywalne;)

soniek | 2012-06-01
Przeczytana: 01 czerwca 2012

Każda kolejna część jest coraz lepsza. Ta książka ma wszystko, co dla mnie powinna mieć. Przede wszystkim miłość. Na każdej stronie emanuje ona z ogromną siłą. Wiem, że musi to dziwnie wyglądać kiedy ktoś uśmiecha się do lektury, ale ja nie potrafiłam inaczej. Tak mnie ona pochłonęła, że zapomniałam o wszystkim. Skupiłam się tylko na czytaniu i poznawaniu losów bohaterów.

W przypadku trzeciej części serii "Strażnicy nocy" bliżej poznajemy postać Brittany, która pomimo swojej ogromnej chęci, aby być Zmiennokształtną pozostała Statyczną. Dlaczego tak się stało i jak poradzi sobie bohaterka z tym problemem musicie się sami przekonać. Owszem muszę się zgodzić, że fabuła jest trochę oklepana i zbyt przewidywalna, ale dla mnie miała w sobie to coś, co mnie przyciągało. Cały cykl należy do moich ulubionych ze względu na swój niepowtarzalny klimat. Może w tej książce nie dzieje się zbyt wiele i nie jest ona trzymająca w napięciu, jednak chyba o to chodzi. Czasami potrzebujemy właśnie...

MyDream | 2015-06-09

Kocham kocham i kocham !!! Cudowna i poruszająca dogłębnie książka. Bardzo polecam :) już nie mogę się doczekać kolejnej :P

Monika | 2011-05-02
Na półkach: Przeczytane, Fantastyka, 2011
Przeczytana: 01 maja 2011

Szukałam w bibliotece czegoś o wampirach, ale niestety na nic się nie natknęłam. Gdy już wychodziłam, uwagę moją przyciągnęła okładka właśnie tej książki. Postanowiłam ją wypożyczyć.

Brittany niedawno skończyła 17 lata. Dzisiaj przypada jej pierwsza pełnia księżyca, gdzie wreszcie przemieni się w wilkołaka. Niestety nic takiego nie będzie miało miejsca. Britt nie ma pojęcia dlaczego nie przemieniła się i postanowiła nikomu o tym nie mówić. Zaczęła kłamać. Wszystko się komplikuje gdy razem z Connorem (w którym jest zakochana) zostaje złapała przez Masona, który chce zrobić eliksir, by przemienić się w wilkołaka. Czy zdobędzie swojego Connora? Czy wyjawi prawdę? Czy uratują ich? Przeczytaj a się dowiesz.

Przeczytałam pierwszy rozdział i miałam ochotę odłożyć książkę. Postanowiłam, że wytrwam i zaczęłam czytać dalej. Nie żałuję. Akcja prędko się rozkręciła, a książka wciągnęła mnie. Miło było przeczytać raz książkę o wilkołakach, a nie tylko wampiry.

kylie | 2015-07-16

Kolejna część kolejne zakocenia nowa historia.Teraz zapoznałam sie z historią brittany która ma bardzo trudny charakter. Najbardziej zależy jej na ty aby być srażnikem nocy.ALE... chociaż bardzo srogo trenuje to i tak coś jest nie ta.Co wiecej bardzo jest jej żal Connora który teraz cierpi a ona bardzo ,szalenczo jest w nim zakochana! I myśli że teraz sie uda1 Lecz nadal coś stoi jej na drodze !Z książki dowiaujemy sie jak bohaterowie poprzednich części sie trzymaj i wiecie co bardzo dobrze, pochłoięci w miości ,Brittany tez tak chce ale nie moze sie zmieniac tylko dlaczego ?????? dowiecie sie , i jeszcze jedno instytut nie daje im spokoju ;( a sama kiążka wspaialą <3 zreszta jak wsystkie poostałe :))))))))))

kochająca_książki | 2014-08-05

Powiem jedno. Tą serię po prostu trzeba przeczytać. Bardzo podoba mi się, że każda część jest pisana z punktu widzenia któregoś z bohaterów, tym razem była to Brittany. W poprzednich częściach to Kayla i Lindsey. Osobiście bardzo lubię jak książka napisana jest w narracji pierwszoosobowej. Jeżeli mam wybierać, która z części podoba mi się najbardziej to właśnie ta, Nów Księżyca.
Naprawdę gorąco poleca, autorka ciągle zaskakuje czytelnika :)

Przeczytałam i jestem lekko rozczarowana. Na pewno nie oczekiwałam przełomu w literaturze, ale cała książka jest przepełniona schematami i motywem, który jest przeze mnie nienawidzony, czyli ukrywanie prawdy. Trochę informacji wyszło na jaw zbyt szybko i mam wrażenie, że autorka za bardzo skupiła się na romansie, a za mało na samej fabule. Ogólnie książka przyjemna i czyta ją się niezwykle szybko, dzięki czemu była idealna na BookAThon!

magiczna_21 | 2012-08-09
Przeczytana: 27 lipca 2012

Trzecia część serii "strażnicy nocy". W tej części główną bohaterką jest Brittany. Oddałaby wszystko aby tylko móc przemieniać się w wilka. Jednak życie zrobiło jej nie miłą niespodziankę i dziewczyna musi ukrywać swoją tożsamość przed zmiennokształtnymi. Czy uda jej się dochować swojego sekretu i czy skradnie serce Connora - chłopaka przy którym czuje się inaczej?