Przebudzenie

Okładka książki Przebudzenie Kelley Armstrong
Okładka książki Przebudzenie
Kelley Armstrong Wydawnictwo: Zysk i S-ka Cykl: Najmroczniejsze moce (tom 2) fantasy, science fiction
Najmroczniejsze moce (tom 2)
The Awakening
Zysk i S-ka
2010-11-09
2010-11-09
2009-04-28
Jerzy Łoziński
nieśmiertelni magia wilkołaki nekromancja

"Przebudzenie" to drugi tom serii "Najmroczniejsze moce". Tym razem bohaterowie książki muszą zmierzyć się z brutalną rzeczywistością. Doskonale zdawali sobie sprawę, że opuszczenie Lyle House będzie trudne, jednak muszą stawić czoła wielu ucieczkom, życiu na ulicy oraz wszystkim tym ludziom, którzy na nich polują. Z tych powodów nie obchodzi się bez niewygód, głodu czy wielu kłótni. Chloe wielokrotnie musi znosić Tori, która nieustannie jej dokucza oraz Dereka, który słynie ze swojej opryskliwości oraz brutalności, lecz nie da się ukryć, że dziewczyna zaczyna patrzeć na niego przychylniejszym okiem.
Drugi tom tej trylogii bardzo mi się podobał, jednak mam poczucie, że pierwszy był odrobinę fajniejszy. Oczywiście nie brakuje tutaj akcji, która nie zwalnia ani na chwilę, a także wciąż jest wyczuwalny ten mroczny klimat, za który tak bardzo pokochałam tę serię. Nie zaprzeczę, że nie mogłam oderwać się od lektury. Jestem zachwycona tą książką, mimo, że moim zdaniem niektóre rozdziały mogłyby być trochę dłuższe, a język mniej młodzieżowy. Poza tym nie mam do czego się przyczepić. Ta książka tak mnie pochłonęła, że mam ochotę od razu sięgnąć po dalszą część. Bardzo zżyłam się z całą tą historią i jej bohaterami i z wielką chęcią sięgnęłabym po więcej książek o takiej tematyce. Nareszcie nie miałam do czynienia ze schematami, które wiecznie przewijają się w książkach młodzieżowych. Bardzo cieszę się z tego powodu, ponieważ była to dla mnie miła odskocznia. Chciałbym zawsze czuć taką ekscytację związaną z daną książką, bo w końcu chyba nie ma lepszego uczucia, jak nie można oderwać się od czytania.
Serdecznie polecam.

Książkę wziąłem do przeczytania z domowych zbiorów jako coś przejściowego,zainteresował mnie tytuł.Nie ma on jednak nic wspólnego z przebudzeniem świadomości,a powieść przeznaczona jest dla młodszych czytelników.Od czasu do czasu lubię powieści młodzieżowe,więc szybko mi poszło.I właśnie to,że książkę się czyta bardzo szybko,jest jej największą zaletą.Fabuła dotyczy grupy nastolatków,którzy mają paranormalne zdolności.Główna bohaterka i narratorka jest nekromantką,a jej przyjaciele to dwójka czarodziejów i wilkołak.Zostali oni zamknięciu w ośrodku,gdzie prowadzony był eksperyment i postanowili uciec.Rusza za nimi pogoń.Ta fabuła była strasznie banalna,nawet biorąc pod uwagę,że to powieść młodzieżowa.Chyba nie ma nastoletnich czytelników,którzy nie znają sagi o Harrym Potterze,książkę Kelley Asrmstrong nawet ciężko z nią porównywać,odpada w przedbiegach.Dziwi mnie tak wysoka średnia i wiele pozytywów.Sugeruję nastoletnim czytelnikom żeby byli trochę bardziej wymagający.Raczej nie polecam.

"Przebudzenie" jest drugim tomem serii "Najmroczniejsze moce" autorstwa Kelley Armstrong.

Tom pierwszy "Wezwanie" wywarł na mnie niemałe wrażenie i obawiałam się że po takim początku będzie niestety już tylko gorzej. Miałam szczęście, całkowicie się pomyliłam i mogłam zatopić się w fantastycznym świecie pełnym istot nie z tego świata, wykreowanym przez autorkę.

"Kiedy jej obecne życie straci blask nowości, zacznie dostrzegać rysy i szczeliny, a wpatrując się w nie, zrozumie prawdę."

Chloe wraz z przyjaciółmi uciekają z ośrodka dla trudnej młodzieży i postanawiają odnaleźć ojca chłopców, który prawdopodobnie został porwany. Znajdują się na ulicy, dodatkowo muszą sobie radzić z wieloma przeciwnościami. Derek jest w trakcie przemiany w wilkołaka, Liz nie żyje, a Chloe nie kontroluje swoich mocy i zdarza jej się ożywiać umarłych nawet przez sen.

W tej części autorka poszalała jeżeli chodzi o momenty grozy. Bohaterowie przebywają naprawdę trudną drogę żeby poczuć odrobinę bezpieczeństwa. Podobało mi się że tu rola Dereka jest wyraźniejsza, przestaje on być nieufnym odludkiem a staje się godnym zaufania sprzymierzeńcem oraz ostoją dla głównej bohaterki. No i jeszcze relacje Chloe z cudownym Simonem... Kto wie może się z tego jakieś głębsze uczucie?

"W filmowej wersji wmaszerowalibyśmy wprost w sidła. Wszyscy zostaliby schwytani...z wyjątkiem rzecz jasna, mnie, bohaterki. Wykazałabym dostatecznie wiele sprytu, aby uniknąć pojmania i ułożyć plan ratowania przyjaciół. Co nie dokonałoby się jednak łatwo i cicho. Tori i Simon magicznie zniszczyliby pół miasta, Derek miotałby ciężarówkami pełnych prześladowców, ja natomiast z pobliskiego cmentarza ściągnęłabym cały pluton zombie."

"Przebudzenie" podobnie jak "Wezwanie" jest napisane bardzo prostym językiem przez co zagłębiając się w fabułę można stracić poczucie czasu. Czytałam że wielu osobom nie przypadły do gustu częste "młodzieżowe" zwroty w stylu "ok, czill, wow". Ja muszę przyznać że czytając o grupie nastolatków właśnie tego się spodziewałam i to, według mnie, dodawało im tylko autentyczności.

Godna uwagi jest również zmiana, która zachodzi w bohaterach. Stają się jakby dojrzalsi, poważniejsi . Choe natomiast z każdą nową umiejętnością przeistacza się z, użalającej się nad swoim losem, dziewczynki w prawdziwą "żądną krwi" wojowniczkę. To akurat jest wielki plus, gdyż jej pierwotna "wersja" lekko mnie irytowała.

"Jesteśmy kompletnie ześwirowani i kompletnie nie cool. Twoja popularność leci na łeb na skutek samego przebywania z nami [...]"

Ta książka mnie pochłonęła i uważam że autorka podczas jej pisania "dojżewała" razem ze swoimi bohaterami. Pomimo że pierwsza część mi się podobała to druga okazała się o wiele bardziej wciągająca. Nie było nudnych momentów, akcja miarowo się rozkręcała a zagadka nie okazała się łatwa do rozwiązania.

Nie pozostaje mi nic innego jak polecić ją (nie) tylko wielbicielom fantastyki!

"Kiedy...

Nie musisz być żywy, żeby się
obudzić…
Chloe Saunders była jednak żywą i absolutnie normalną nastolatką, a przynajmniej tak jej się wydawało do chwili, gdy poznała wstrząsającą prawdę: jest chodzącym eksperymentem naukowym. W chwili narodzin została genetycznie zmodyfikowana przez grono bezwzględnych naukowców znane jako Grupa Edisona.
Chloe dysponuje niezwykłymi zdolnościami: widzi duchy, a także jest w stanie wskrzeszać zmarłych, co często ma przerażające konsekwencje.
Co gorsza, rozwój jej talentu czyni ją groźną dla żyjących członków Grupy Edisona, którzy uznają, że najwyższy czas zakończyć eksperyment raz na zawsze. Ratując swe życie, Chloe ucieka z Lyle House z trojgiem innych nastolatków o nadnaturalnych zdolnościach: uroczym czarodziejem, cynicznym wilkołakiem i pełną temperamentu młodocianą wiedźmą. By złapać uciekinierów, prześladowcy poruszą ziemię i piekło. Dosłownie... ~lubimyczytac.pl
Druga część przygód Chloe, Dereka i Simona. Nie mogłam się doczekać, aż sięgnę po tę część i bardzo się cieszę, że miałam ją pod ręką i mogłam kontynuować moją przygodę z bohaterami, zaraz po skończeniu pierwszej części. Oczarowali mnie tak bardzo jak w pierwszej części. Chloe jest odważną, umiejącą postawić na swoim dziewczyną. A Derek i Simon to przyrodni bracia, z którymi nie będziemy się nudzić. Moce głównych bohaterów bardzo mi się podobają. Są oryginalne najbardziej głównej bohaterki. Nigdy nie słyszałam o czymś takim. Wskrzeszanie zmarłych rozwala system. Czekałam tylko na wybuchy mocy i muszę wam powiedzieć było to. I w zupełności mi wystarczyło. Autorka wiedziała, kiedy najlepiej umieścić takie sceny w książce. I były to momenty których w ogóle się nie spodziewałam.

Akcja szybko płynie, autorka dopracowała bardzo dobrze tę cześć serii. Miałam takie samo wrażenie czytając pierwszą część jak i drugą. zaczynam czytać jest 16, a kiedy oderwę na chwile oczy z kartek patrzę i minęły 4 godzin, a ja nawet nie wiem kiedy. Z tą serią gwarantuje wam niesamowitą przygodę oraz wrażenia, których nigdy nie zapomnicie. Pojawia się w tej części już mniej slangu młodzieżowego, więc jak on wam się nie podobał, to musicie wiedzieć że tutaj jest go mniej. Wystarczy przeczytać dwa rozdziały by się wciągnąć. Lepiej nie czytać tej książki jeśli macie dużo do robienia.

Bardzo spodobał mi się ten cytat. Możecie dowiedzieć się trochę o bohaterce czytając go. Chloe porównuje wszystko do filmu. Troszkę mi tego brakowało w drugiej części ponieważ było tego mniej niż w pierwszej części serii. Ale książka sama w sobie jest bardzo dobra i polecam każdemu kto przepada za fantastyką albo książkami akcji. Bo akcji tutaj nie brakuje.

Nie musisz być żywy, żeby się
obudzić…

super

super

Bardzo fajna lekka w czytaniu powieść młodzieżowa.
Delikatny powiew grozy daje do myślenia. Druga cześć lepsza od pierwszej.. Zatapiam się w kolejną

Bardzo fajna lekka w czytaniu powieść młodzieżowa.

Bardzo łatwo się czyta, opinia w ostatniej części.

Bardzo łatwo się czyta, opinia w ostatniej części.

Ta część na pewno jest trochę lepsza niż pierwsza,choć nie rewelacyjna.

Ta część na pewno jest trochę lepsza niż pierwsza,choć nie rewelacyjna.

Lepsza niż pierwszy tom. Tu już na koniec nie mogłam się oderwać i od razu przeszłam do 3 tomu, na tyle wciągnęła mnie historia.

Kontynuacja, która jest lepiej napisana niż pierwszy tom. Styl pisania autorki czasem przeszkadza, ale książkę czyta się bardzo szybko. Od razu sięgnęłam po 3 tom. Akcja nie ciągnie się, fabuła czasami jest trochę naciągana, ale generalnie trzyma się całości.