Przebudzenie

Tłumaczenie: Jerzy Łoziński
Cykl: Najciemniejsze moce | Najmroczniejsze moce (tom 2)
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
The Awakening
angelika1109

Nie musisz być żywy, żeby się obudzić… Chloe Saunders była jednak żywą i absolutnie normalną nastolatką, a przynajmniej tak jej się wydawało do chwili, gdy poznała wstrząsającą prawdę: jest chodzącym eksperymentem naukowym. W chwili narodzin została genetycznie zmodyfikowana przez grono bezwzględnych naukowców znane jako Grupa Edisona. Chloe dysponuje niezwykłymi zdolnościami: widzi duchy, a...

Nie musisz być żywy, żeby się
obudzić…

Chloe dysponuje niezwykłymi zdolnościami: widzi duchy, a także jest w stanie wskrzeszać zmarłych, co często ma przerażające konsekwencje.
Co gorsza, rozwój jej talentu czyni ją groźną dla żyjących członków Grupy Edisona, którzy uznają, że najwyższy czas zakończyć eksperyment raz na zawsze. Ratując swe życie, Chloe ucieka z Lyle House z trojgiem innych nastolatków o nadnaturalnych zdolnościach: uroczym czarodziejem, cynicznym wilkołakiem i pełną temperamentu młodocianą wiedźmą. By złapać uciekinierów, prześladowcy poruszą ziemię i piekło. Dosłownie...

źródło opisu: Zysk i S-ka, 2010

źródło okładki: http://www.sklep.zysk.com.pl

lacerta | 2015-10-01
Na półkach: Przeczytane, 2015, Rozczarowały
Przeczytana: 01 października 2015

Pierwsza część cyklu "Najciemniejsze moce" była dla mnie miłym zaskoczeniem. "Wezwanie" spodobało mi się głównie dzięki miejscu akcji. Niestety w "Przebudzeniu" miejsce akcji się zmienia i zmieniło się również moje odczucie względem historii.
Książka była jakaś taka monotonna. Najpierw strasznie się przy niej wynudziłam, a później dodatkowo zirytowałam. W moim odczuciu nic ciekawego się nie wydarzyło, dialogi były nudne, a młodzieżowy slang, którym operowała autorka niezmiernie irytujący - chociaż wydaje mi się, że duża w tym zasługa tłumacza.
Autorka zrobiła z głównej bohaterki strasznie nieporadną postać, nad którą trzeba skakać i dmuchać bez przerwy. Z Tori dzieliłam niechęć do Chloe, a pomimo to i ta bohaterka drażniła mnie swoim wiecznym jęczeniem. A panowie? No cóż, również nie zdobyli mojego serca.

Ogólnie jestem rozczarowana książką, bo po pierwszej części nastroiłam się na interesującą kontynuację.

Susie | 2011-02-17
Przeczytana: 16 lutego 2011

Po przeczytaniu „Wezwania” z chęcią zabrałam się za jego drugą część i od razu mogę przyznać, że się nie zawiodłam.
Akcja „Przebudzenia” rozpoczyna się praktycznie w momencie, w którym zakończyła się ona w części pierwszej. Jest to o tyle ciekawy zabieg, że na początku nie spotykamy się z nazbyt szczegółowym wprowadzeniem, tylko od razu zostajemy rzuceni w wir wydarzeń.
Już od początku wyjaśnia się sporo ciekawych kwestii i pojawia kilka nowych niewiadomych, co tylko zachęca do dalszego czytania. Cała powieść jest przepełniona różnymi zaskakującymi sytuacjami. Może i nie ma jakichś gigantycznych zwrotów akcji, jednak niektórych wydarzeń ani trochę się nie spodziewałam.
Jeżeli chodzi o bohaterów, to moim zdaniem trochę się zmienili, na lepsze oczywiście. Mam na myśli głównie to, iż przestali nadużywać „typowo” młodzieżowych powiedzeń przez co jakby trochę dorośli.
Tym razem są postawieni w zupełnie innej sytuacji niż w „Wezwaniu”, ponieważ tam większość akcji toczyła się w ośrodku...

Lilith | 2010-12-27
Na półkach: Przeczytane, Wymienione
Przeczytana: 26 grudnia 2010

Naprawdę przyjemna książka, przy której można się rozerwać. Wszystko bardzo szybko się dzieje. Nie wiem czy lepsza, czy gorsza od pierwszej, ale z pewnością zachęciła mnie do sięgnięcia po trzecią część.Naprawdę polecam!

Violy | 2010-12-24
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, 2010
Przeczytana: 19 grudnia 2010

Mimo że pani Armstrong napisała mnóstwo powieści i różnego typu opowiadań poznałam jej twórczość dopiero dzięki „Wezwaniu”. „Przebudzenie” jest drugą częścią cyklu „Najmroczniejszych Moc”. Muszę przyznać, że mimo początku mojej „podróży” z autorką, ta część wywarła na mnie dużo większe wrażenie niż poprzednia.

"Przebudzenie" opowiada o dalszych losach Chloe - nastolatki, nekromantki, która uciekła z zakładu terapeutycznego wraz ze swoimi nowymi, niezwykłymi przyjaciółmi. Po drodze czekają ich emocjonujące przygody. Chloe poznaje co oznacza życie na ulicy, jest uczestnikiem wydarzeń, które wcześniej nazywała "chorym wymysłem". Simon, Derek i Chloe przekonują się również, że nie wszystko jest takie, jakie się wydaje. Czasem największy wróg może okazać się przyjacielem, a przyjaciel - zdrajcą.

Zaintrygowała mnie okładka. Od razu widać, że jest podobna do poprzedniej jednak zmienił się kolor "amuletu" Chloe. Byłam niemal pewna, że dowiemy się o tym od razu na początku książki,...

Querida | 2010-11-30
Przeczytana: 30 listopada 2010

Tę książkę kupiłam parę dni po przeczytaniu pierwszej części. Kiedy zaczęłam czytać, po prostu nie mogłam się od niej oderwać! "Przebudzenie" jest o wiele lepsze niż "Wezwanie". Może dlatego, że w kolejnej części Najmroczniejszych Mocy bardzo dużo się dzieje.

Chloe Saunders wraz z Victorią i Rachelle jest przetrzymywana w siedzibie Grupy Edisona. Próbuje uciec razem z Rae, ale dziewczyna ani trochę nie jest zainteresowana planami Chloe. W końcu, z pomocą ciotki Lauren, Tori i Chloe uciekają i zaczynają szukać Simona i Dereka. Podczas ucieczki nekromantka widzi, jak matka Victorii używa czarów, by unieszkodliwić Lauren. Chloe nie może pozbyć się obaw, że jej ciotka - która co prawda ją zdradziła, ale później zrozumiała swój błąd - nie żyje.

Kiedy Simon, Derek, Chloe i Tori są już razem, bohaterowie odkrywają, że to Rachelle mogła ich zdradzić. Choć nekromantka jest zła na dawną przyjaciółkę, i tak chce ją wyrwać z rąk Grupy Edisona.

Nastolatkowie muszą radzić sobie z życiem na...

Chloee | 2013-07-25
Przeczytana: 16 sierpnia 2011

Liczba stron : 326
Ocena : 10/10

Przebudzenie jest drugą częścią "Najmroczniejszych Mocy". Pamiętam, że kiedy skończyłam czytać Wezwanie akurat nocowałam u dziadków. Na następny dzień moi rodzice zostali "zmuszeni" do przywiezienia mi Przebudzenia. Może brzmi to niedorzecznie, ale po prostu nie mogłam rozstać się z Chloe.

Tak jak w pierwszej części autorka używa narracji pierwszoosobowej.

Kelley Armstrong kontynuuje historie dokładnie od momentu naszego rozstania z Chloe. Teraz główna bohaterka wraz z przyjaciółmi musi ciągle uciekać, nie może nikomu ufać, bo nawet najbliżsi są nastawieni przeciwko jej działaniom. Chloe już wie, że jest nekromantką, na dodatek genetycznie zmodyfikowaną, za sprawą eksperymentu prowadzonego przez Grupę Edisona. By ochronić się przed śmiercią, grupa naszych paranormalnych bohaterów musi się ukrywać. W czasie walki o przetrwanie pomiędzy Chloe a Simonem i Derekiem tworzą się silne więzi. Czy można je nazwać przyjaźnią? A może to coś...

Magdalena T | 2014-01-09
Przeczytana: 09 stycznia 2014

Moim zdaniem ta część jest zdecydowanie lepsza od poprzedniej. Jest dynamika i akcja. Coś się dzieje i nie tkwimy w jednym miejscu. Są pościgi, nikomu nie można ufać a i zaskakująca jest relacja Chloe z Derekiem. Czy coś z tego będzie? Cała historia jest fascynująca i trzyma w napięciu, postacie są barwne i co ważne nie ma nudy. Mam nadzieję, że kolejna część będzie równie dobra jak ta.

Eeyore | 2011-06-11
Przeczytana: 2011 rok

Równie dobra, a może nawet lepsza, niż pierwsza część. Denerwował mnie jednak tłumacz i jego dziwne słowotwórstwo, jak wycziluj. Sama książka trzyma w napięciu i zachęca do przeczytania trzeciej części.

Angelika | 2012-03-27
Przeczytana: marzec 2012

Kelley Armstrong jest kanadyjską pisarką zaliczaną do grona najoryginalniejszych współczesnych twórców powieści z gatunku thrillera nadnaturalnego i kryminału. Ukończyła studia psychologiczne i informatyczne, po czym zajęła się pisaniem. Obecnie mieszka z mężem i trójką dzieci na wsi w prowincji Ontario z Kanadzie.

„Przebudzenie” jest drugą częścią cyklu „Najmroczniejsze moce”. Jeszcze nie tak dawno temu miałam okazję przeczytać pierwszy tom, którym byłam oczarowana, więc po tej książce spodziewałam się równie dobrej lektury. Czy sprostała moim oczekiwaniom?

Jeszcze kilka dni, tygodni temu, Chloe Saunders mogłaby powiedzieć o sobie, że jest normalną dziewczyną. Odkryła jednak to, że ma paranaturalne moce - jest nekromantką. Gdy była dzieckiem, jej geny zmodyfikowano i jej moc bardzo szybko się rozwija, przez co teraz grupa naukowców zwana Grupą Edisona uważa ją za zagrożenie. Chcąc ratować życie, Chloe ucieka wraz z Tori, która stała się jej sojuszniczką, z laboratorium, w którym...

Natalia M | 2013-10-25
Przeczytana: 24 października 2013

Odkąd skończyłam poprzednią część trochę czasu minęło i nie pamiętałam jak dokładnie się ona zakończyła. Jednak szybko się odnalazłam i z przyjemnością zagłębiłam się w dalsze losy bohaterów.

Mimo iż "Przebudzenie" poziomem zbliżone jest do pierwszego tomu i nie ma w min żadnych szokujących rzeczy to książka jak najbardziej nadaje się do przeczytania. Nie obyło się jednak bez małego minusa. Tak na prawdę to bohaterowie nie wiele zrobili w tej części. Nie mówię że książka była nuda, ale uważam że można było ją jakoś skrócić zamiast ciągnąć jedną wyprawę przez pól powieści.

Fakt iż Tori jest irytująca jest znany nam już z pierwszej części i nie mam pojęcia dlaczego w ogóle mi ona nie przeszkadzała w "Przebudzeniu" - może byłam po prostu znieczulona, ponieważ książkę tę czytałam zawsze po (przeważnie ciężkim dniu w) szkole.

"Stare życie było teraz jak sen: pogodny, spokojny, pozbawiony wydarzeń. Zbudziłam się z niego i zrozumiałam, kim jestem: na dobre i na...