Pełnia księżyca

Tłumaczenie: Alicja Marcinkowska
Cykl: Strażnicy Nocy (tom 2)
Wydawnictwo: Amber
Full moon
Wilkołaki
AleksandraO7

Blask księżyca rozniecił uczucie dziewczyny i Strażnika Nocy Pełnia księżyca naznaczy życie innej siedemnastolatki ryzykowną miłością Są Strażnikami Nocy. Płynie w nich krew tego samego plemienia. Ulegają tej samej mrocznej transformacji. Kochają tę samą dziewczynę, która dokona wyboru podczas pełni księżyca… Są groźni jak mrok lasu, który jest ich domem, i piękni jak blask księżyca, który...

Blask księżyca rozniecił uczucie dziewczyny i Strażnika Nocy
Pełnia księżyca naznaczy życie innej siedemnastolatki ryzykowną miłością
Są Strażnikami Nocy.
Płynie w nich krew tego samego plemienia.
Ulegają tej samej mrocznej transformacji.
Kochają tę samą dziewczynę, która dokona wyboru podczas pełni księżyca…
Są groźni jak mrok lasu, który jest ich domem, i piękni jak blask księżyca, który wzywa ich w leśne ostępy. Strażnicy Nocy od wieków strzegą przed ludźmi tajemnicy swego plemienia.
W dniu swoich siedemnastych urodzin Lindsey stanie się jedną z nich. Podczas pełni księżyca przejdzie przemianę i zwiąże się z chłopakiem, z którym będzie już całe życie. Aż do tego lata była pewna, że jej przeznaczeniem jest spokojny Connor. Więc czemu nie może przestać myśleć o gwałtownym, niepokojącym Rafie?
Pełnia księżyca zbliża się wielkimi, zbyt wielkimi krokami, a wtedy los Lindsay zostanie przypieczętowany – bezpowrotnie. Walka pomiędzy rywalami jest nieunikniona. Czy pohamują dziką nienawiść, gdy nagle las przestanie być dla Strażników Nocy bezpiecznym schronieniem?

nadzieja1925 | 2014-03-12
Przeczytana: 11 marca 2014

Gdy tylko skończyłam „Blask księżyca” od razu musiałam zacząć drugi tom, czyli „Pełnia księżyca”. Na początku lektura trochę mnie zaskoczyła, gdyż tym razem jej główną bohaterką jest Lindsey, która występowała w poprzedniej części, ale to teraz ona będzie przeżywać trudności, które staną jej na drodze oraz najważniejszy moment w jej życiu, czyli pełnie.

Lindsey zawsze był pisany Connor..., więc dlaczego ostatnio ma do tego wątpliwości? Dlaczego nagle zainteresowała się Rafem? I dlaczego pełnia zbliża się tak szybko, a z tym podjęcie decyzji? – Na te pytania znajdziecie odpowiedzi w książce... a z tym kilka problemów, ran, odrzuceń, ale i duży kawałek miłości.

Ta książka jest lekka, miła i króciutka, a na dodatek bardzo wciągająca.

katala | 2018-04-24
Przeczytana: 22 stycznia 2017

Rzeczywiście to chyba lepsza część od pierwszej. Nadal mocno młodzieżowa, podejrzewam zresztą, że jak cały cykl, ale fabuła wydaje się bardziej skomplikowana. Trójkąt miłosny może nie jest zbyt wyszukany i skomplikowany, ale już odczucia siedemnastoletniej dziewczyny, zagubienie i zwykła młodzieńcza naiwność i głupota opisane są bardzo wiarygodnie. Nie mam jeszcze poczucia przesytu, ale wydaje mi się, że może nadejść. W stosunku do poprzedniej części ogólnie oceniłabym na podobnym poziomie z malutkim plusikiem.

Angela | 2017-06-20

Po przeczytaniu wszystkich tomów stwierdzam,że ten jest zdecydowanie najlepszy!
Uwielbiam ten rodzaj historii... fantastyka i romans❤
Perypetie miłosne bohaterów po prostu mnie pochłonęły... czas nie miał znaczenia, nie było nic oprócz tej książki!
Od samego początku byłam fanką Rafa!!!
Przyłapałam się na tym, że wręcz z niecierpliwością czekałam, aż pojawi się chociaż jego imię.
W takich momentach moje serce szalało!
Przeczytałam ją jednym tchem i szczerze nie chciałam jej tak szybko kończyć.
Polecam każdemu, warto po nią sięgnąć...myślę, że już niedługo sama zrobię to ponownie.

immortal15 | 2014-10-05

"-Mogłeś zginąć.
-Zwykle nie mówię takich banałów, ale nie zależało mi na dalszym życiu bez Ciebie."

Uważam, że jest to gorsza część niż poprzednia. Tutaj akcja skupia tylko i wyłącznie na trójkącie miłosnym. W poprzednim tomie przynajmniej pod koniec coś się działo. Niestety, ale tutaj tak naprawdę wszystko jesteśmy w stanie przewidzieć.

Co więcej otrzymujemy naprawdę głupią i nudną bohaterkę. Bez przerwy zmienia zdanie odnoście chłopaków. Pomimo, że jest to totalny odmóżdżacz, to non stop wkurzałam się na głupotę bohaterów.

moeckinijay | 2014-03-31
Przeczytana: 25 marca 2014

Jakiegoż to ja szoku doznałam po dopadnięciu drugiego tomu strażników! A wszystko dlatego, że oczekiwałam dalszych przygód Kayli i Lucasa (może jakiegoś zwrotu akcji, krwawej jatki, a nie tylko miłosnych i cukierkowych uniesień). Więc gdy przekonałam się, że to będzie kolejna opowieść o miłosnych rozterkach myślałam, że zapadnę się pod ziemie.. ALE, czytałam dalej. Trochę potrwało zanim przekonałam się do zmienienia swojego nastawienia względem "Pełni księżyca".. cóż przekonał mnie jedynie fakt, że autorka wprowadzi jakieś zawiłe sytuacje pomiędzy powstałym "trójkątem miłosnym". I cóż.. Nie zawiodłam się AŻ tak bardzo.

Rafie okazał się atutem tej książki.. no i nawet nie irytowało mnie nastawienie Lindsey względem dwóch chłopaków walczących o jej serce. Prawdę powiedziawszy nawet trochę spodobał mi się jej punkt widzenia (ale nie do końca).
Jednakże cały czas nie mogę odeprzeć wrażenia, że czegoś tej serii brakuje. Jakiegoś... wigoru! Niby przewija się jakaś akcja pomiędzy tymi...

Kolejna świetna książka. Najlepsze w tej serii jest to, ze każda część opowiada o innej bohaterce, więc czytelnik nigdy się nie znudzi. Pełnia Księżyca jest jeszcze fajniejsza od poprzedniej części, a najlepsze jest to, że cała ta historia dzieje się nie przerwanie. Autorka zaczyna kolejne części mniej więcej w tym samym czasie co skończyły się ich poprzedniczki. Tak więc akcja jest płynna :)

Grafitowa_ | 2010-08-01
Na półkach: Przeczytane, 2010
Przeczytana: 21 lipca 2010

Dopiero jak przeczytałam tę książkę dowiedziałam się, że to jest druga. Pierwsza to bodajże "Blask Księżyca".
Jedak nie odczułam, że nie zaczynam od początku.
Autorka pomysł miała ciekawy. Akcji nie brakuje. Niestety fabuła jest strasznie przewidywalna.
Kogo wybierze? Już to wiedziałam na początku. A ciągnęło się do końca. Tylko o to chodziło w tej książce.
Szkoda, że autorka nie wprowadziła bardziej rozszerzonej fabuły.
Z ciekawości sięgnę po pierwszą część. Mam nadzieję, że jest lepsza.

Marika | 2015-07-07
Przeczytana: 07 lipca 2015

Na początku trochę nie mogłam się trochę połapać, bo tym razem narratorką była Lindsey, a nie - jak w pierwszej części - Kayla. Ale kiedy już się przyzwyczaiłam, było to zdecydowanie na plus. Historia z jej punktu widzenia była nieco lepsza, choć znowu był to typowy dylemat - jedna dziewczyna wybierająca pomiędzy dwoma chłopakami.
Mam wrażenie, że gdybym ją przeczytała kilka lat temu, spodobałaby mi się bardziej. Teraz wydaje mi się zbyt.. prosta.