Blask księżyca

Okładka książki Blask księżyca
Rachel Hawthorne Wydawnictwo: Amber Cykl: Strażnicy Nocy (tom 1) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Strażnicy Nocy (tom 1)
Moonlight
Amber
2010-04-08
2010-04-08
Alicja Marcinkowska
Strażnik Nocy

Bardzo fajna książka młodzieżowa. Szybko się czyta. Polecam.

Bardzo fajna książka młodzieżowa. Szybko się czyta. Polecam.

Czyta się szybko, historia zawiera się na jednej wycieczce górskiej grupy młodych przewodników, prowadzących ekipę "turystów"
Kayla zmaga się z tragiczną śmiercią rodziców sprzed lat.
Poznaje tajemnicę swojego pochodzenia i miłość.
Język literacki krąży wokół pospolitego, bo wymaga chyba tego miejsce akcji, która jest znikoma.
Nie porywa, mało emocjonująca.
Ale najgorsze to, że autorka w prologu spoileruje swoją książkę, coraz więcej takich przypadków. Nie każdy prolog zachęca do dalszego czytania.

Kayla zmaga się z tragiczną śmiercią rodziców sprzed lat.
Poznaje tajemnicę swojego pochodzenia i miłość.
Nie porywa, mało emocjonująca.
Ale najgorsze...

bardzo dobra książka

bardzo dobra książka

Ta książka jest częścią serii, ale mnie udało się przeczytać właśnie ją. Strasznie mi się podoba. Wilkołaki w całkiem nowej odsłonie. Cudo , polecam.

Spodziewałam się czegoś więcej, a znowu trafiłam na cukierkową miłość nastolatki.
Bardzo fajnie się czytało chociaż nie przypadła mi do gustu.
Ta książka jest taka strasznie przewidywalna i cukierkowa( tak wiem że się powtarzam).
Pozdrawiam:)

Bardzo fajnie się czytało chociaż nie przypadła mi do gustu.
Pozdrawiam:)

Książka świetna, tak się w nią wciągnęłam aż szkoda że tak szybko się skończyła. Uwielbiam takie historie miłosne a w tle tajemnicza opowieść o zmiennokształtnych i ich życiu w lesie. Kupowałam ją bo spodobała mi się okładka książki. Pierwszy raz czytam powieść tej autorki i na pewno sięgnę po kolejne części tego cyklu.
Jest warta przeczytania i polecenia :)

Jest warta przeczytania i polecenia :)

Bardzo lubię kiedy książki o siedemnastolatkach opisują siedemnastolatków, a nie dziwną hybrydę oczekiwań i marzeń autora wymieszaną z rzeczywistym stanem. Tutaj jest dobrze i tym chyba chwyciła mnie ta część. To dzieciaki, i zachowują się jak dzieciaki. Główna bohaterka ma dylematy rodem siedemnastolatki i to chyba dobrze, wpasowała się i nawet nie ma się do czego przyczepić. Całość trzyma się pomysłu. Fabuła może nie jest zbyt odkrywcza, ale jest sprawnie opisana i akurat w tym przypadku to działa. Dodatkowo, bardzo sprawnie zarzucone sieci na kolejne części rzeczywiście sprawiają, że chce się czytać. Nie tylko dlatego, że ktoś mi kazał, ale z ciekawości.
Bohaterowie ewidentnie młodzi z prawem do popełniania błędów, ale i lekką dojrzałością i dobrze określonym celem działań. Jak na razie jestem na tak – choć przekonanie o książce skierowanej do nastolatków stało się pewnikiem.
Tak sobie myślę, że po raz kolejny trafiam na książkę gdzie oprócz historii głównej pary, równie ważne jest otoczenie. A co za tym idzie, nadzieja, że w kolejnych częściach autorka nie zapomni o pierwszej, a niektórzy bohaterowie z drugiego zmienią plan na pierwszy.

,, Blask księżyca '' jest pierwszą części cyklu ,, Strażnicy Nocy''. Przyznam że , do zakupienia tej książki zachęciła mnie bardzo ładna okładka .

Przyznaję też że , jestem zapaloną fanką romansów paranormalnych , więc chwytam każdą możliwą książkę z tej tematyki . Może bywają banalne i przewidywalne , ale ja naprawdę lubię czuć w książkach tę chemię kiedy główni bohaterowie się poznają , zakochują w sobie , lubię czytać o pierwszej radce , pocałunku i jak w końcu decydują się być razem . Jeśli jeszcze jest tam wątek fantastyczny , to już w ogóle idealna pozycja dla mnie .

Na początku przyznaję nie byłam , pewna o czym dokładnie jest ta książka . Miałam pewne skojarzenia , ale nie byłam pewna . W większości tego typu książek , dominują wampiry . Kiedyś jedyną książką jaką przeczytałam o wilkołakach była ,, Kitty i Nocna godzina '' i ,, Zmierzch''.

Główną bohaterką książki jest Kayla Madison -piękna i rudowłosa dziewczyna która , właśnie kończy 17 lat . Kayla wciąż miewa koszmary i zmaga się z traumą jaką przeżyła w wieku 5 lat , kiedy myśliwi zastrzelili na jej oczach jej rodziców i upierali się że , widzieli wilki , a nie ludzi . Dziewczynka trafiła daleko od miejsca zamieszkania i trafiła do dobrych ludzi którzy ją adoptowali . Mimo tego że , została otoczona troską i miłością Kayla , dalej zmaga się z demonami przeszłości . Chodzi do psychologa , a rok temu rodzice wysłali ją na wakacje , gdzie znajduję się las w którym zginęli jej rodzice , powrót w dawne strony ma pomóc dziewczynie oswoić się z traumatycznymi wspomnieniami i lękiem .

Właśnie wtedy dziewczyna poznała Lindsey , swoją rówieśniczkę , która była jej przewodniczką i oprowadzała ją po lesie . Dziewczyny zaprzyjazniły się i właśnie za namową przyjaciółki Kayla wróciła tego lata . Obie dziewczyny są teraz przewodniczkami , i wraz z innymi mają oprowadzić grupę pewnego doktora i jego studentów po lesie , gdzie zamierzają rozbić obóz .

Jest jeszcze on hipnotycznie przystojny Lucas -o zniewalających oczach i wyjątkowych włosach , starszy , tajemniczy , szef grupy przewodników . Kayla jest nim zafascynowana , jednak młody mężczyzna ją przytłacza , czuje że , uczucia jakie do niego żywi są przytłaczające , i czuję że , on nie odwzajemnia jej uczuć .

Jest jeszcze Mason syn doktora , który okazuje jej zainteresowanie . Kayla uważa go za bezpieczniejszy wybór niż Lucasa i podoba jej się , ale znacznie większe przyciąganie czuje do swojego młodego szefa .

Wkrótce okazuje się że , grupa doktora wierzy że , w lesie mogą spotkać wilki , które w rzeczywistości są zmiennokształtnymi ludzimi , chcą je schwytać w celu badań i chęci zysku .

Czy rzeczywiście wilkołaki istnieją ? Kogo wybierze Kayla zniewalającego Lucasa czy na pozór uroczego Masona ? Dlaczego dziewczyna zawsze czuła się inna i w lesie czuje się niczym w domu ?Czy dziewczyna przypomni sobie okoliczności śmierci rodziców ?

Powiem tak ta książka według mnie jest bardzo fajna , mega szybko się ją czyta , nawet jeśli jest jakiś nudny moment , to i tak chce się czytać dalej . Jest idealna na relaks .
Sam pomysł żeby , tym razem bohaterami były wilkołaki , a nie wampiry jest według mnie super .

Przyznam że , akcja w książce nie jest może dynamiczna i powalająca , jakoś średnio podobali mi się ci naukowcy , o wiele lepiej wciągnęła mnie akcja z Devlinem . Jednak była oryginalna .

Jednak relacja pomiędzy Kaylą a Lucasem była cudowna . Taka prawdziwa miłość , chemia i z chęcią poczytałabym o nich dalej . Stali się jedną z moich ulubionych książkowych par .

Ogólnie czytając tę książkę myślę że , bardziej trzeba nastawić się na rozrywkę i miłą powieść o miłości , wtedy myślę książka bardzo się może spodobać i pozytywnie zaskoczyć , jeśli natomiast oczekuje się mega pędzącej akcji za akcją to myślę że , książka może rozczarować .

Bardzo zaintrygowali mnie również postacie drugoplanowe : Lindsey , Connor , Rafe i Brittany i cieszę się że , będą o nich kolejne części . Ja na pewno przeczytam całą serię , a myślę że , ,, Blask księżyca '' jeszcze wiele razy przeczytam , choćby dla boskiego Lucasa .

W wieku 5 lat Kayla Madison straciła rodziców, ponieważ zastrzelili ich dwóch pijanych myśliwych, którzy pomylili ludzi z wilkami. Dziewczynka mieszka w Dallas z przybranymi rodzicami, policjantem Jackiem i Teri Asher. Kayla miewa koszmary z warczącymi wilkami w roli głównej. Według jej terapeuty, dr. Brandona, musi ona dotrzeć do źródła koszmarów. W tym celu w wakacje wyjeżdża do lasu niedaleko miasteczka Tarrant, gdzie ów tragedia miała miejsce. W dniu 17 urodzin znajomi robią dla niej imprezę w lesie. Na miejsce prowadzi ją jedna z przewodniczek, przyjaciółka, platynowowłosa Lindsey, z którą zaprzyjaźniła się rok temu. Na imprezie są jeszcze inny przewodnicy. Brittany, z którą dziewczyny dzieliły mały domek, Connor, Rafe i tajemniczy Lucas Wilde, w którym jest zakochana, oraz kilka nieznanych jej osób. Kayla i Lucas czują się obserwowani. Tego samego dnia przewodnicy mają doprowadzić w określone miejsce i zostawić na 2 tygodnie antropologa dr. Keane, jego syna Masona i studentów Ethan, Tyler i Monique. Mason przejawia zainteresowanie Kaylą, lecz Lucas mu nie ufa, ponieważ wyczuł zapach jego mydła w lesie w czasie trwania imprezy. Podczas ogniska doktor opowiada historię o wilkołakach zamierzających miejscowe lasy. Nocą, Kayla podsłuchała rozmowę Masona z ojcem o wilkołakach. Mason podejrzewa, że Lucas jest jednym z nich. Po oglądaniu gwiazdozbiorów Mason i Kayla spotykają w lesie czarnego wilka z szarymi oczami Podobnego wilka Mason widział w noc przyjęcia. Następnego dnia po południu, podczas przeprawy przez rwącą rzekę, Kayla wpadła do wody, ponieważ lina się urwała. Na lądzie zaatakował ją niedźwiedź, ale w bójkę z nim wdał się wielokolorowy wilk ze srebrnymi oczami. Wilk uciekł. Przyjaciele dobiegają do niej, ale Lucas przegapił jej wypływ, ponieważ biegł za szybko. Dziewczyna spostrzegła, że Rafe ma na lewej łopatce podobny tatuaż do Lucasa, który ponoć jest warunkiem przyjęcia do bractwa. Okazało się, że linę ktoś przeciął. Lucas podejrzewa, że zrobił to niebezpieczny przewodnik, Devril, który chce się zemścić na Lucasie. Mason wypytuje Kaylę o wilka i namawia ją, żeby została z nimi. Potem atakuje dziewczynę, a z pomocą przychodzi jej wielokolorowy wilk. Mason postrzelił go, a studenci zamknęli go w klatce. Okazuje się, że studenci to tak na prawdę geniusze z zespołu badawczego, którzy chcą przeprowadzić badania na wilkołaku, którym ich zdaniem jest. Rany wilka goją się w błyskawicznym tempie. Dziewczyna pozornie jest po stronie badaczy, ale nocą uwalnia wilka, który przemienia się w Lucasa. Chłopak zanosi ją do kryjówki pod wodospadem, gdzie opowiada o jej wilczej naturze. Chłopcy przechodzą przemianę w wieku 18 lat, natomiast kobiety 17 i żeby przeżyć potrzebują partnera w czasie pierwszej pełni po urodzinach. Wilkołaki nazywają siebie zmiennokształtnymi, a ludzi statycznymi. Lucas jest jednym z młodych wojowników ochraniających pozostałych zmiennokształtnych, zwanych Strażnikami Nocy powołanych przez bractwo zamieszkujące Wilczy Szaniec. Inni spotykają się tam, w czasie letniego przesilenia. Zmiennokształtni potrafią czytać w myślach i szybko zdrowieć. Niestety srebro jest ich słabością. Tatuaż oznacza w starożytnym języku stada imię partnerki, której wybrał. Wybiera tylko jedną na całe życie, a jeśli ona go nie wybierze, to zostaje sam na całe życie, ponieważ żadna inna go nie zechce. Przewodnicy, w tym jej przyjaciółka, też są zmiennokształtnymi. Wkrótce przybywa do nich Devlin, który był przywódcą stada przed Lucasem i jego bratem, ale narażał innych na niebezpieczeństwo. Teraz zamierza zemścić się na bracie, ponieważ rzucił mu wyzwanie. Devlin chce być człowiekiem, ponieważ jego ludzka dziewczyna, Jenny, przeraziła się go, kiedy po przemianie uratował ją przed kryminalistami, dlatego nasłał doktora na stado. Lucas musi stoczyć ostateczny pojedynek ze stadem, a Kayla przejść przemianę, dokonać wyboru partnera oraz uporać się z przeszłością i swoją głęboko skrywaną naturą.
"Blask księżyca" to pierwsza książka Rachel Hawthorne, jaką przeczytałam. Wydawnictwo Amber zwykle wydaje książki fantastyczne, które przypadają mi do gustu. Błąkanie się po lesie nie jest moim ulubionym zajęciem wilkołaków, bardziej wolę walki miejskie. Czytało się przyjemnie, język jest prosty, lubię krótkie książki, ale po skończeniu czytania miałam wrażenie, że historia Kayli była za krótka. Wolałabym, żeby wydawnictwo włączyło dwie części i wydało je w jednym tomie. Choć książkę nie zaliczę do wspaniałych pozycji, z przyjemnością przeczytam kolejną część.

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Beznadzieja totalna.