Smok na wojnie

Tłumaczenie: Marek Rudnik
Wydawnictwo: Amber
The Dragon at the War
83-7082-780-2
cykl smok i jerzy, fantasy
Dzieckokwiatu

Jim Eckert, czyli Baron de Bois de Malencontri et Riveroak, staje do walki z odwiecznymi wrogami Anglii - Francuzami, którzy tym razem sprzymierzyli się ze stworami budzącymi przerażenie na Wyspach - potężnymi wężami z głębin morskich. Wprawdzie odważny przodek Jima z jego smoczej rodziny pokonał kiedyś węża morskiego, jednak żaden ze smoków nie miał za przeciwnika takiego nieprzyjaciela w...

Wprawdzie odważny przodek Jima z jego smoczej rodziny pokonał kiedyś węża morskiego, jednak żaden ze smoków nie miał za przeciwnika takiego nieprzyjaciela w sile batalionu...

electric_cat | 2013-01-30
Przeczytana: 30 stycznia 2013

Czwarty i ostatni tom przygód Smoczego Rycerza wydany pod szyldem wydawnictwa Amber nie traci niczego w porównaniu do swoich poprzedników. Wciąż obserwujemy problemy Jima, człowieka [jerzego] z XX wieku, który przypadkiem, chcąc ratować ukochaną, znalazł się w XIV wieku, tuż obok smoków i wielu innych nadprzyrodzonych, legendarnych postaci. W tym tomie powracają lubiani, a traktowani "po macoszemu" bohaterowie, jak wilk Aragh, błotny smok Secoh, czy też mag Carolinus, którego ciało na początku tomu toczy tajemnicza choroba. Kto za nią stoi i czego oczekuje? Jaka jest reakcja ludzi ze średniowiecza na temat transfuzji krwi, hipnozy, czy też magii totemicznej? I jaka siła pokona wszystkie przeszkody?
Na te i inne pytania odpowiedź w czwartym tomie sagi Gordona R. Dicksona.
Do czytania zachęcam, jednocześnie biorąc do ręki następny tom i kontynuując smoczy maraton zaplanowany na ferie 2013 :)

Moridin | 2013-11-03
Przeczytana: 16 października 2013

Fajna książka

Matylda Saresta | 2015-10-06

Przednia zabawa, zabawne i błyskotliwe dialogi, smok, fantasy - coś, co uwielbiam!:-)

Narmo | 2016-12-29
Aliath | 2016-12-23