Zaklinacz Cieni

Tłumaczenie: Danuta Górska
Cykl: Zaklinacz cieni (tom 1)
Wydawnictwo: Amber
Shadowmancer
Taylor, Zaklinacz, Cieni
Odcień-purpury

"Zaklinacz Cieni" to napełniająca grozą opowieść o czarach, upadłych aniołach i trojgu młodych bohaterach, którzy stają po stronie światła w odwiecznej walce dobra ze złem. Jeśli przegrają, bezlitosny Czarny Władca zapanuje nad całym światem. W tej książce wszystko jest niezwykłe i niepowtarzalne: nastrój - mroczny, przesycony grozą; atmosfera - złowieszcza i złowróżbna; miejsce - fantastyczny świat czarnej magii; akcja - pełna napięcia wśród zapierających dech niesamowitych przygód; bohaterowie - pastor i wielki czarnoksiężnik opętany żądzą władzy nad światem, który zawiera pakt z diabłem, trzynastoletni chłopiec, który ma się zmierzyć z demonami, z ludźmi, którzy nie są ludźmi, a wreszcie z potężnym panem ciemności. Powieść reklamowana jako próba chrześcijańskiej odpowiedzi na fenomen Harry'ego Pottera.

Zaku | 2016-03-30

- Prolog - mega
- Reszta - drętwa :p
- Świetne przesłanie
- Klimat stara się uchwycić czytelnika niepokojem i przerażeniem, lecz mnie osobiście znudził
- Demmural zdecydowanie na plus, jeśli chodzi o "złego bohatera"
- Nie spodobał mi się koncept umieszczenia w powieści dzieci. Bohaterzy powinni być dorośli jak dla mnie
- Na siłę zrobiony klimat fantasy - gdyby była to zwykła przygodówka bez żadnych dziw, według mnie lepiej by się czytało

Mia-Meow | 2011-07-05
Przeczytana: 05 lipca 2011

Dobry pomysł,dobry klimat,dobry motyw z czarnym
charakterem.....ale czasami przynudza.Więc dam 4,bo
czasami jest nudna,ale nie najgorsza,bo fabuła oraz klimat
się u mnie też liczą.

Eirmodim | 2015-03-22
Przeczytana: 20 marca 2015

Pierwszy raz przeczytałem tę książkę w gimnazjum, mniej więcej w okolicach 2005 roku, czyli 10 lat temu. Teraz, po dekadzie przypadkiem odkryłem, że powstały jeszcze dwie kontynuacje cyklu, oprócz "Gwiazdy Zakłady", o której wiedziałem. Zdobyłem brakujące części i postanowiłem przeczytać "Zaklinacza" jeszcze raz. Kiedyś ta książka zrobiła na mnie ogromne wrażenie, ale teraz mogę śmiało powiedzieć, że nie mam pojęcia czemu ta powieść osiągnęła taki (chwilowy) sukces. Fajnie się czyta i jest łatwa i wciągająca, ale bez przesady. Sposób, w jaki opisane są niektóre sytuacje i zdarzenia, szczególnie te, które opisują Boga są, niestety, żenujące. Ciekawie opisany świat i postaci, ale styl nieco infantylny. No i nie wspomnę o tym, że jedyne wydanie tej książki otagowane "Bravo" z okropnego papieru jest i tak ledwie dostępne. Cykl mógłby moim zdaniem jeszcze się sprzedać, jeśli byłby wznowiony, a wszystkie niepotrzebne frazy z okładki przeniesione na tył.

Smoar | 2011-06-29
Przeczytana: 2009 rok

Troszku się zawiodłam. Czytanie szło mi jak po grudzie. Pomysł był dobry, ale wykonanie pozostawia wiele do życzenia. Nudziłam się czytając i chyba daruję sobie następne części.

MeMarie | 2012-08-22

Zaczarowała mnie swoim niezywkłym światem i ciekawą historią. Kiedyś czytałam ją co roku, więc może to świadczyć niejako o jej wyjątkowości :)

Mavcia | 2015-02-01

Spodziewałam się ciekawej i wciągającej historii, jednak zawiodłam się. Nie dałam rady całej przeczytać, po prostu się znudziłam. :(

Chihiro | 2011-07-26
Przeczytana: 25 lipca 2011

Niezła. Fantasy dla młodszych czytelników, typowo "grzeczne" (bez czarnego humoru, podtekstów i parszywego języka), ale pełne uroku. Opowieść o przyjaźni, walce o słuszną sprawę i... sama nie wiem, jak to ująć, istnieją książki obciążone jakimś ułamkiem magii, który przypomina nam się w najmniej oczekiwanym momencie i pozwala zatęsknić za atmosferą pełną czarów i niezwykłych wydarzeń.

oneesan | 2013-04-05

Minęło już dobrych parę lat odkąd przeczytałam tę książkę, ale do dziś wspominam ją jako najgorszą pozycję z jaką przyszło mi się spotkać. Ledwo dotrwałam do końca, była po prostu nudna i infantylna.

Bartek Ficer | 2016-11-11