Oko Golema

Tłumaczenie: Maciej Nowak-Kreyer
Cykl: Trylogia Bartimaeusa (tom 2)
Wydawnictwo: Amber
Golem's eye
przygodowa
mononoke

Młody czarodziej Nathaniel szybko wspina się po szczeblach czarnoksięskiej kariery. Ma nową misję: musi zdusić w zarodku ruch oporu. Ale Kitty i inni rebelianci ciągle się wymykają. Tymczasem Londyn staje w obliczu nowej katastrofy, i to o wiele groźniejszej. Straszliwy golem sieje zniszczenie. Nathaniel wyrusza do Pragi, by znów przyzwać tajemniczego i sprytnego dżina Bartimaeusa.Oko golema to druga część fantastycznej Trylogii Bartimaeusa Jonathana Strouda. Część pierwsza Amulet z Samarkandy, okrzyknięta następczynią Harryego Pottera, została wydana na świecie w 700 000 egzemplarzy i zajmowała pierwsze miejsca na listach bestsellerów w Anglii i Stanach Zjednoczonych. Okrzyknięta najsławniejszą książka dla młodzieży 2003 i 2004 roku jest sprzedawana w 30 krajach na całym świecie, a prawa do ekranizacji powieści kupiła wytwórnia filmowa Miramax

źródło okładki: Amber, 2005

Natalia Górska | 2014-12-09

Druga część Trylogii Bartimaeusa. Czyta się wspaniale, historia dla wszystkich. Nic więcej nie mam do dodania ;)

Martyna | 2010-09-08
Na półkach: Przeczytane, Ebooki
Przeczytana: 07 września 2010

Niepowtarzalna. Nie było ani jednego momentu, bym się nudziła czytając tę książkę! Gorąco polecam dalsze przygody Nathaniela ^__^ Nietuzinkowe postacie, zaskakująca fabułą oraz zdarzenia.

Amelia | 2012-03-28
Na półkach: Przeczytane, A- Ulubione

Druga część trylogii Bartimaeusa. Tym razem do bohaterów dołącza dziewczyna. książka wciąga bez litości i odpowiada moim klimatom w każdym fragmencie. (A dżin jest czadowy!)

Venix | 2013-02-11

Tak jak i w pozostałych tomach tej niesamowitej historii wspaniała, równa im.

YorkChocolate | 2012-03-24
Na półkach: Przeczytane, 2012, Młodzieżowe
Przeczytana: 28 lutego 2012

Książka odrobinę lepsza od poprzedniej. Nadal uważam, że książki z tej serii są przeznaczone dla młodzieży do ok 15 roku życia. Niestety nie załapałam się wiekowo aby z wypiekami na twarzy śledzic poczynania młodego maga Nathaniela i Bartimaeusa.

Samozwaniec | 2013-03-10
Przeczytana: kwiecień 2008

"Bartimaeus!" I wszystko jasne. Świetne fantasy.

Kamila | 2012-01-17
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 17 stycznia 2012

tak jak pierwszy to nic nadzwyczajnego,

Keira | 2012-05-10
Przeczytana: maj 2012