Mroczna Gwiazda

Tłumaczenie: Beata Śmietana
Cykl: Księga Pięciorga (tom 2)
Wydawnictwo: Znak
Evil star

Druga, po Kruczych Wrotach, część pięciotomowej serii autorstwa bestsellerowego brytyjskiego pisarza. Po pełnych grozy przeżyciach u Kruczych Wrót czternastoletni Matt Freeman jest przekonany, że jego walka z siłami ciemności należy do zamkniętej przeszłości. Los przynosi mu jednak nowe przerażające przeżycia, gdy Matt odkrywa, że istnieją jeszcze inne wrota. Chłopiec razem ze swym przyjacielem Ri

źródło opisu: Znak, 2007

mrówcia | 2010-10-17
Przeczytana: 17 października 2010

Po przeczytaniu "Kruczych wrót" zaczęłam się zastanawiać, czy aby na pewno książka adresowana jest do młodszych czytelników. Po "Mrocznej gwieździe" mam coraz większe wątpliwości. Rzadko kiedy książka, aż tak wciąga. Jednak przyznaje się z ręką na sercu, że momentami nie miałam odwagi czytać jej po zmroku. Polecam gorąco i zabieram się za następną część.

dzosefinn | 2012-02-25
Przeczytana: 24 lutego 2012

Mroczna Gwiazda to drugi tom z serii Księgi Pięciorga. Tym razem przenosimy się z Mattem i Richardem do Ameryki Południowej, gdzie poznajemy drugiego chłopca - strażnika wrót. Niestety to, co najgorsze jest nieuniknione, a jedynymi osobami, które mogą stawić czoła siłom zła jest Matt, Pedro i pozostała trójka strażników. Ale najpierw chłopcy muszą ich odnaleźć.
Pan Horowitz przenosi nas do Peru, gdzie toczy się właściwa akcja. Jednak to nie oznacza, że tylko tam 'coś się dzieje'. Co to, to nie! Cała książka naszpikowana jest niespodziewanymi zwrotami akcji, dzięki czemu czytelnik nie ma prawa się nudzić, ani tym bardziej odejść od lektury i zapomnieć na chwilę o przygodach Matta.
Matt na swojej drodze przeznaczenia spotyka wielu ludzi - w tym przyjaciół i popleczników, oraz wrogów. Na każdym kroku główny bohater jest poddawany wielu trudom i próbom, ale ze wszystkich opresji wychodzi obronną ręką.
Fabuła jest przemyślana, niezwykłość tej książki tkwi w szczegółach. Brutalność...

Lilianne | 2010-10-17
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Druga część serii Księgi Pięciorga nie straciła niczym w moich oczach. Oceniam ją jako tak samo dobrą, jak część pierwsza.

Littleveronica | 2010-08-06
Przeczytana: 23 marca 2009

Oto dostąpiłam zaszczytu zagłębienia się w lekturę drugiej części z serii "Księgi Pięciorga", zatytułowanej "Mroczna Gwiazda". Przyznaję, że zaczęłam czytanie z niemałym zaniepokojeniem przed tym, na co tym razem trafię. Oblał mnie strach, że być może dopatrzę się kolejnego rażącego błędu stylistycznego, tak jak w poprzedniej części, czy być może wedrze się tu jakiś błąd ortograficzny (nie daj, Boże!) Tym razem jednak zostałam mile zaskoczona, ponieważ nie tylko styl, ale i fabuła uległa poprawie.

Wielkim plusem "Mrocznej gwiazdy" jest wyczuwalny już klimat, jakaś konkretna atmosfera, która czyni książkę wyjątkową. Bardzo przypadł mi do gustu już pierwszy rozdział, który porządnie mnie zezłościł, ale nie zniechęcił do dalszego czytania. Brnęłam więc dalej, towarzysząc Mattowi Freemanowi w jednej z największych przygód jego życia.

Tym razem główny bohater trafia do Limy w Peru. Wciąż współpracuje z tajną organizacją Nexus, która donosi mu o istnieniu kolejnych Wrót, które niebawem...

Justilla | 2010-05-13
Na półkach: Przeczytane, Zagraniczna
Przeczytana: 2008 rok

Mam to szczęście i pożyczyłam ponownie od koleżanki trzy pierwsze tomy serii. Czekam od dawna na tom 4, a ten ciągle nie wydany w Polsce. Chciałam więc znowu zagłębić się w tej historii. A jest świetna! Podobnie jak pierwszy tom trzyma w napięciu, jest ponadto ciekawiej, gdyż pojawia się drugi Strażnik Wrót. Pojawia się też szpieg w Nexusie - któż nim jest? Ja nie odgadłam, obstawiałam kogoś innego... Czy wy byście odgadli?

No i zakończenie - już nie tak optymistyczne jak w tomie pierwszym. Nowe zagrożenia, nowe zagadki... Wszystko składa się na tą wciągającą powieść. Sama czytałam to już po kilka razy i nigdy nie omijam żadnego fragmentu - każdy jest po prostu zbyt doby by go nie przeczytać. Polecam!

nikalil | 2010-07-29

Książki Horowitz'a to jedna z niewielu serii, która nie znudziła mi się po pierwszym tomie - byłam zachwycona wszystkimi od początku do samego końca.

Smoar | 2011-08-18
Przeczytana: 2009 rok

Nieźle, ale nie dorównuje pierwszej części. Jednakże akcja fajnie się rozkręca czekam co będzie dalej. Polubiłam Richarda więc fajnie, że nadal gdzieś się kreci, bo bałam się, że autor usunie go z powieści jako raczej mało ważnego :)

Venix | 2013-02-11

To co i w innych książkach z cyklu- akcja wartka, opisy przemyślane, dokładne, książkę czyta się przyjemnie.

Loth | 2011-07-22
Przeczytana: wrzesień 2010

Kolejna część, również nie zawodzi, trzyma poziom.

Filemona | 2011-09-18

Trzyma poziom poprzedniej części.