Dziewica w bryle lodu

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
The Virgin in the Ice
83-7150-655-4
dona

Jest zima 1139 roku. Raz jeszcze spokojne życie brata Cadfaela w klasztorze benedyktyńskim w Shrewsbury zostaje zakłócone tajemniczymi wydarzeniami. Z powodu szalejącej wojny domowej wielu mieszkańców miasta Worcester ucieka na północ. Wśród nich jest dwójka sierot pochodzących z możnej rodziny oraz towarzysząca im młoda zakonnica. Trzaskający mróz i gwałtowne zamiecie sprzyjają rozbojom. W okolicy, w której ginie ślad po trójce uciekinierów, grasuje banda rozbójników i morderców. Na poszukiwanie zaginionych wyrusza brat Cadfael, a wspiera go zaprzyjaźniony zastępca szeryfa w Shrewsbury, Hugh Beringar.

Abee | 2014-07-21
Przeczytana: 2001 rok

Inteligentny kryminał ze średniowiecznej Anglii - a właściwie pogranicza Anglii i Walii. W czasach niespokojnych łatwo o zbrodnię. Wiele zbrodni wojennych uchodzi zbrodniarzom na sucho. Ale czemu ktoś zamordował tak niewinną istotę? Braciszek Cadfael nie odpuszcza, aż rozwiąże zagadkę. Świetne.

LIDIA | 2016-10-11
Przeczytana: 2010 rok