Grzech pierworodny

Tłumaczenie: Jacek Makojnik
Cykl: Adam Dalgliesh (tom 9)
Wydawnictwo: Bertelsmann Media
Original sin
grzech, pierworodny
Andrzej

Po śmierci dyrektora renomowanego wydawnictwa Peverell Press zarządzanie firmą przejmuje jego przedsiębiorczy syn Gerard. Z natury apodyktyczny i bezkompromisowy, szybko przysparza sobie wielu zagorzałych przeciwników. Kiedy więc pewnego dnia w archiwum wydawnictwa zostają znalezione jego zwłoki, zbezczeszczone w osobliwy sposób, podejrzanych jest wielu. Wyższy oficer Scotland Yardu, Adam...

Wyższy oficer Scotland Yardu, Adam Dalgliesh, staje przed niezwykle skomplikowaną zagadką, morderca bowiem jest przebiegły, inteligentny i skutecznie zaciera za sobą ślady. W trakcie śledztwa okazuje się, że zabójstwo Gerarda nie jest jedyną tragedią, jaka rozegrała się w zabytkowym gmachu wydawnictwa...

źródło opisu: Okładka

źródło okładki: Wydawca

EmaxDomina | 2013-11-24
Przeczytana: 2007 rok

Jeśli ktoś lubi kryminały Agathy Christie, niespieszną narrację, angielskie złośliwości i nie lubi wiedzieć od razu co będzie na końcu to książki P.D. James są dla niego. To cudowne, klimatyczne kryminały z połowy XX wieku. Ja się bawiłam świetnie przy wszystkich książkach tej autorki i nie wiem tylko co lepsze - intryga kryminalna czy opisy postaci.

jerusalem | 2011-02-03
Przeczytana: 02 lutego 2011

powrót do P.D. James i znów jest bardzo miło. Po "Otwartych Drzwiach", średnio się chciało wracać do tej autorki, no ale skoro już książka została wypożyczona to trzeba było ją przeczytać.
No i mamy tradycyjnie u Pani James tzw. zamknięty krąg podejrzanych. Tym razem mord zostaje popełniony w najstarszym wydawnictwie literackim w Londynie, Peverell Press. Do akcji wkracza znany już wszystkim czytelnikom komendant Adam Dalgliesh. Powolutku, strona po stronie dowiadujemy się coraz ciekawszych szczegółów mordu. po drodze jeszcze parę trupów zawita na łamy książki, żeby na sam koniec, całkiem ładny cmentarzyk powstał.
Dla każdego kto czytał wcześniejsze pozycji P.D. James i nie wynudził się, książka będzie miłą lekturą.

masterpiece | 2016-09-01
Przeczytana: 23 sierpnia 2016