Igrzyska w Berlinie. Jak Hitler ukradł olimpijski sen

Wydawnictwo: Rebis
Berlin Games
historia, III Rzesza, Hitler, Olimpiada
historyczna

W 1936 roku do Berlina zjechali sportowcy, politycy i artyści z całego świata. Gromadzili się w samym sercu Rzeszy na stadionach i wystawnych balach nieświadomi, że przy następnym spotkaniu będą do si

kroolu | 2016-01-07
Przeczytana: luty 2011

Szkoda, że tak mało jest książek, gdzie sport i polityka tak zręcznie zostają ze sobą splecione. Oby ta pozycja zainspirowała politologów ze sportowym zacięciem do wzmożonej pracy, bo mam nieodparte wrażenie, że jeszcze wiele ciekawych tematów z pogranicza historii, polityki i sportu pozostaje niezagospodarowanych...

Feanor | 2012-02-18
Przeczytana: 18 lutego 2012

Książka niezła. Autor wykonał rzetelną kwerendę archiwalną, jak również dotarł do wielu żyjących jeszcze świadków olimpiady. Nie jestem fanem historii sportu, więc to fragmenty dotyczące samej propagandy oraz dalszych losów olimpijczyków przyciągnęły mnie do tej książki. Dużo twardych faktów i ciekawostek, które potem można wyłapywać na filmikach z olipmiady umieszczonych w sieci (szczególnie na youtube).

Pakoziom | 2012-03-06

Porównanie: