Ścigając zło

Hunting Evil
978-83-247-1724-8
literatura faktu
Dorota_1988

Po II wojnie światowej przed sprawiedliwością zdołało uciec około 30 tysięcy zbrodniarzy hitlerowskich. Odnaleźć i osądzić udało się nielicznych. Jak złapano Eichmanna, Stangla i innych? Na ile w ucieczki nazistów z Europy wmieszany był papież Pius XII? Kto ścigał zbrodniarzy i jaką naprawdę rolę odegrał Szymon Wiesenthal? Książka, pełna nieznanych faktów, zaskakujących tez i wniosków, powstała dzięki niedawno udostępnionym materiałom archiwalnym i rozmowom autora z tropicielami hitlerowców i tych, którzy im pomagali.

źródło opisu: www.weltbild.pl

źródło okładki: www.weltbild.pl

Marduk | 2016-03-20
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

Wyśmienita pozycja książkowa! Pomimo tego, że to dokument - czyta się to jak znakomity thriller. Fani dokumentalnych książek Bogusława Wołoszańskiego powinni sięgnąć po tą książkę bez mrugnięcia oka - nie zawiodą się!

SkrzydłoMotyla | 2016-02-18

Książka porusza temat ucieczki niemieckich zbrodniarzy wojennych.Wielu z nich pracowało dla wywiadu aliantów, część ukryła się w Argentynie i Hiszpanii.Nieprawdopodobne jest to,że niektórzy żyli sobie spokojnie, nie niepokojeni przez nikogo.W ucieczkach pomagał Kościół Katolicki, co było dla mnie szokiem.Autor wystawia na światło dzienne wiele kłamstw i niespójności, dotyczących udziału Szymona Wiesenthala w tropieniu zbrodniarzy.Przeszkadzał mi trochę chaos i przeładowanie nazwami organizacji i nazwiskami.

Co jest najgorsze w ludziach pokroju Eichmanna, Barbie, Mengele?

Moim zdaniem to, że te bestie były po prostu ludźmi i tak jak my, każdy z nich miał swoje potrzeby i pragnienia, a przede wszystkim normalne rodziny - żony i dzieci. I to chyba najbardziej przeraża nas w tych postaciach to, że nie były to bestie z horrorów Kinga, a postacie, które były naprawdę, a nawet kilku z nich do niedawna jeszcze żyło.

Autorem książki o tych ludziach jest Guy Walters – brytyjski pisarz, dziennikarz naukowy i historyk. Jego pierwsza książka „Traitor” zostaje wydana w 2002 roku, a w niej autor przedstawia nam oddział British Free Corps, czyli jednostki Waffen SS składającej się z Brytyjczyków, zatrudnionych przez hitlerowców. Jest on też autorem miedzy innymi wydanej w Polsce książki „Igrzyska w Berlinie. Jak Hitler ukradł olimpijski sen"

W książce Guy Waltersa mamy możliwość poznania tego, co działo się z nazistami i innymi zbrodniarzami wojennymi po zakończeniu II wojny światowej. Jak...

Marchewka | 2014-12-15
Przeczytana: 2013 rok

Guy Walters jest jednym z najlepszych autorów. Oglądałam serię o tym samym tytule na NG i byłam zachwycona. Potem kupiłam tą książkę i się nie rozczarowałam. Polecam.

zioolek | 2011-12-10
Przeczytana: listopad 2011

Świetnie przygotowana i zawierająca bardzo ciekawe informacje pozycja dla zainteresowanych tematyką (szeroko pojetej) drugiej wojny światowej. Bez taniej sensacji, konkretnie i weryfikując wcześniejsze historie, autor szczergółowo opisuje losy największych zbrodniarzy hitlerowskich po przegranej wojnie. Zdecydowanie warte polecenia a recenzje porównujące tą książkę to politycznego thrillera nie są moim zdaniem przesadzone.

Morlok | 2016-09-29
Na półkach: Dokument, Przeczytane