Moje życie jak mecz

Tłumaczenie: Krzysztof Wyrzykowski
Wydawnictwo: Glob
Ma vie comme un match
Daniel

Autobiografia jednego z najlepszych ofensywnych pomocników w historii piłki nożnej, Michela Platiniego.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

danekjt | 2013-12-21
Przeczytana: 14 grudnia 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Michel Platini bardzo wybitny piłkarz i człowiek. Opisuje tu w dość prosty sposób przebieg swojej kariery i życia. Pokazuje przez jakie trudności musiał w życiu przejść. Pokazuje niektóre znane osoby ze swojej perspektywy. Gdyby nie ta lektura nie wiedziałbym, że pan Boniperti był taki stanowczy i gderliwy. Pokazuje patriotyczny charakter Michel oraz przywiązanie do tradycji oraz, że racjonalnie podchodzi do życia.

Mahdi | 2013-03-06

Kolejna z książek, której autorem jest jeden z moich piłkarskich idoli z dzieciństwa. Pierwszy raz czytałem ją w drugiej połowie lat 80-tych. Warta polecenia, gdyż momentami jest taka, jak futbol w wykonaniu Michela - ociera się o sztukę i poezję (szczególnie relacja ze słynnego półfinału MŚ'82 Francja-RFN).

loker | 2016-03-08

Na książkę natrafiłem przypadkowo. Była na promocji w jakimś supermarkecie. Zdecydowałem się po nią sięgnąć z ciekawości, co ma do powiedzenia taka ikona futbolu jak Platini. Nie zawiodłem się, fajnie opisane wydarzenia z życia piłkarza. Warto przeczytać!

Artur | 2015-04-05
Przeczytana: 1990 rok

W swoich czasach, gdy byłem piękny i młody ;),
w czasach posuchy książek sportowych dla mnie był to rarytas.
Teraz powiedziałbym, że szału nie ma,
ale dla miłośników sportu mimo wszystko warto przeczytać!

seba_t | 2013-11-06
Przeczytana: 2006 rok

Jedna z pierwszych książek piłkarskich w moim życiu. Godne polecania, aby zapoznać się z sylwetką jednego z najlepszych piłkarzy wszechczasów

utu13 | 2016-11-28
Przeczytana: 28 listopada 2016