I'll be seeing you
reporter, detektyw
dona

Niebanalna opowieść z pogranicza gatunków - tyleż tu kryminalnej intrygi i sensacji, co spostrzeżeń i opisów natury obyczajowej. Akcja toczy się w środowisku amerykańskiej klasy średniej: główna bohaterka jest reporterką telewizyjną, a w jej otoczeniu aż roi się od lekarzy i ludzi interesu. Językiem prostym, a zarazem precyzyjnym Mary Higgins Clark opowiada historię dziewczyny zrządzeniem losu zmuszonej do wzięcia na siebie roli detektywa. Autorka nadzwyczaj dba o związki z rzeczywistością - wszystko, co się zdarza, jest logiczne, uzasadnione, prawdopodobne; jedyną ujawniającą się siłą wyższą jest przypadek - jak w życiu. Zakończenie zaś, to prawdziwy majstersztyk - zaskakujące i sensacyjne, a mimo to wciąż mocno osadzone w rzeczywistości.

źródło opisu: Wydawnictwo Prószyński i S-ka, 1995

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

Magdzik | 2012-03-22
Przeczytana: 22 lutego 2012

Książka ciekawa i doskonale trzymająca w napięciu. Do samego końca nie można domyślić się jak się skończy,

kinga1s | 2013-09-03
Przeczytana: sierpień 2013