Okładka książki Pamiętnik Cathy

pamiętnik cathy
typ
papier
frogyholly
5,78 (678 ocen i 67 opinii)

Opis książki

Niezwykła książka napisana w formie pamiętnika. Znajduje się w niej wiele odręcznych dopisków, rysunków i bazgrołów, które dodatkowo potęgują wrażenie autentyczności tej tajemniczej opowieści. Cathy brnie w labirynt pozornie niezwiązanych ze sobą zagadek, a wyjaśnienie jednej rodzi kolejne. Historie uzupełniają liczne dodatki: wycinki z gazet, odręczne notatki, ogłoszenia i kartki z notatnika.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
wooooho | 2011-05-02
Przeczytana: 2009 rok

Duże wrażenie zrobiło na mnie wydanie tej powieści - tutaj marudzić nie mogę i nie zamierzam. Dołączone "dowody", a więc różne zapiski, zdjęcia i listy sprawiły, że oczy mi wręcz zalśniły. Tak naprawdę, to właśnie te dodatki najbardziej - bo piorunująco - zachwycają w pierwszej chwili - automatycznie i o samej powieści ma się wysokie mniemanie. Pojawiają się samoistnie myśli: "To musi być świetna książka". Biada naiwnym, nic bardziej mylnego - cóż po rozmaitych dodatkach, skoro książka skrywa w sobie taki bełkot?

Cyriaanne | 2011-01-07
Przeczytana: 07 stycznia 2011

„Pamiętnik Cathy” to bardzo ciekawie wydana powieść. Zrobiono wszystko, by książka przypominała prawdziwy pamiętnik i by można było poczuć się, jakbyśmy trzymali w swoich rękach coś realnego. Porysowane strony, drobne, odręczne notatki, swobodny styl wypowiedzi bohaterki, a nawet plastikowa koperta ze starymi listami, aktami urodzeń, a nawet zdjęciami. I może gdyby treść była zapisana pismem odręcznym, to dałabym się nabrać.

Cathy jest siedemnastoletnią dziewczyną, której dwa miesiące temu zmarł ojciec i została sama z matką, która pracuje na nocne zmiany w szpitalu, a kiedy wraca o świcie robi sobie codziennie szklaneczkę dżinu z tonikiem, bo inaczej nie zaśnie. Cathy jest buntowniczką, do szkoły praktycznie nie chodzi, zrywa się z lekcji, oceny ma takie, że lepiej nie mówić, ale za to pięknie rysuje, chce być artystką i ma „dobre Oko”. Poznajemy ją w momencie, kiedy jest tuż po zerwaniu ze swoim chłopakiem, Victorem. Victor jest niezwykle tajemniczy, starszy od niej, a ona naprawdę...

Sahu | 2011-06-20

Książka podobała mi się ale nie ze względu na treść lecz "dodtki" i zapiski, które były w niej zamieszczone ;)

Kimmm | 2010-08-05

Na pewno przyciąga oryginalnym wydaniem. Jest świetne. Te dodatki i wgl cały pomysł genialny. Książka też ciekawa. Inna niż wszystkie.

Fragiles | 2010-09-19

Książką przyciąga wydaniem i "dowodami".
Pamiętam jak ciężko było ją dostać i wiem ,ze wielu z was sądzi iż posiadanie tej ksiazki w domu to skarb. Zgodzę sie z faktem ,ze jej wydanie jest naprawdę bogate i ciekawe i pod tym względem jasne to prawdziwy skarb,ale pod względem treści? Niestety nie.
Przynajmniej nie dla mnie.
Od samego początku wiedziłam,ze ksiazka będzie kryminałem,ale spodziewałam sie bardziej realnych faktów. Myslam ,ze bedzie to cos związanego ze zdradą,oszustwami, wybaczeniem bądż nie i prawdą.
Niestety bardzo sie zawiodłam, ksiązka była dla mnie potwornie nudna, a końcowa akcja przypomniała mi scenę z Jackie chana.
Dal mnie potwornie nudne ,nie realne no nie dla mnie.

Erin | 2013-09-05
Przeczytana: 25 lutego 2008

Mam do niej straszny sentyment, bo jest to pierwsza "czarna książka" z mojej kolekcji. Prawie nigdzie niedostępna leży na mojej półce i zabierałam się za nią dziesiątki razy. Uwielbiam te dodatki w kopercie, nawet teraz wyciągam je i przeglądam - autor genialnie to wymyślił!
Całość czyta się lekko, oprawa graficzna jest genialna(!) i wywołuje u mnie uśmiech jaki miałam, kiedy znalazłam tą książkę pod choinką.

Ravenna | 2011-03-24
Przeczytana: 24 marca 2011

Podobała mi się ta książka. Napisana w bardzo ciekawej formie, ze świetną oprawą graficzną. Jednak treść już tak nie powala na kolana. Koniec i środek jest bardzo wciągający, zaskoczenie niespodziewane, wywołujące uśmiech na ustach (bynajmniej mnie z powodu mojej zajawki na fantastykę), jednak środek. Uh, środek. Momentami nudne, długie, nieskładne, nietrzymające się kupy opisy. Wtedy moje oczy skakały tylko ze słowa na słowo nie mając pojęcia co czytają. Ciekawym akcentem są również różnego rodzaju zdjęcia, wycinki, kartki z kalendarza i tym podobne, dołączone do książki (wszystko pokrywa się z akcją). W tych dodatkach denerwuje mnie tylko jedno, przedstawione są tam postacie, a ja lubię wyobrażać sobie bohaterów sama. Reasumując książka mnie nie porwała, nie zachwyciła, nie powaliła, nie zawróciła mi w głowie. Jednak miło było, ją przeczytać i nie żałuję. Nie było takich momentów, żebym siedziała i obgryzała paznokcie myśląc "O Boże co dalej?!", ale przeczytałam ją w dwa dni więc mu...

Agatha | 2013-11-24

Książka w formie pamiętnika, napisana prostym i zrozumiałym językiem. Prowadzi go nastoletnia Cathy. Wydawać by się mogło, że życie młodej dziewczyny obraca się wokół szkoły, przyjaciółki, rodziców i nieszczęśliwej miłości. Tak, to wszystko znajdziesz w tym pamiętniku, ale oprócz tego coś jeszcze. Niezwykła tajemnica, która od pierwszej strony trzyma w napięciu a z każdą następną to napięcie rośnie po to, aby na ostatnich stronach odkryć coś niecodziennego, niezwykłego i z pewnością zaskakującego. Niespodziewane zwroty akcji, sprawiają, iż czytelnik chce jak najszybciej odkryć tę niezwykłą zagadkę. Dlatego książkę czyta się "jednym tchem". Po przeczytaniu każda młoda dziewczyna z pewnością weźmie przykład z Cathy i zacznie pisać swój własny pamiętnik.

Aguś | 2011-06-19

Książka trochę inna od reszty, posiada dość oryginalne wydanie. Miejscami jest bardzo wciągająca, miejscami mniej, ale mimo wszystko podobała mi się.

Dominika | 2013-02-22

Książkę dostałam w prezencie i byłam nią zachwycona. Nie tyle treścią, co świetnymi dodatkami - z tyłu w kopercie znajdują się różne przedmioty, wykonane z precyzją, a więc zachwycą młodego czytelnika. Styl jest taki sobie, ale wydaje mi się, że treść stanowi tylko dodatek do formy, tę książkę się ogląda i analizuje, czytanie stoi na drugim miejscu. Na prezent nadaje się jak najbardziej, na lekturę dla nastolatka ambitnego absolutnie nie.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • David Weber
    62. rocznica
    urodzin
    Życie byłoby znacznie przyjemniejsze, gdyby tak powywieszać wszystkich polityków
  • Stephen R. Covey
    82. rocznica
    urodzin
    Przyjacielu, kochać to czasownik. Miłość, uczucie, to owoc tego czasownika. Zatem kochaj ją. Służ jej. Poświęcaj się. Współczuj. Doceniaj. Utwierdzaj ją. Czy jesteś gotów to robić?
  • Wieniedikt Jerofiejew
    76. rocznica
    urodzin
    - O-o-o-o! Niezrównoważenie psychiczne to moje marzenie! - i ośmielę się na szczerość - w marzeniach jestem wariatem! O, nie wiecie, panowie, co to takiego bezsenność marzeń... i stan zapalny marzeń przy bezsenności...
  • Ted Dekker
    52. rocznica
    urodzin
    Trzeba samemu mieć obsesję, żeby rozpoznać ją u drugiego człowieka.
  • Fernando Vallejo
    72. rocznica
    urodzin
    Przestałem być jednym i jesteśmy dwoma: jednym nierozłącznym w dwóch różnych osobach. To jest moja nowa teologia Dwójcy, przeciwstawiona teologii Trójcy: dwie osoby, które potrzebują siebie nawzajem do miłości; przy trzech już zaczyna się orgia
  • Jun'ichi Watanabe
    81. rocznica
    -Chcę być lekarzem.
    Ginko za bardzo się wstydziła,żeby to powiedzieć głośno,gdy się uczyła u Yorikuniego,lecz teraz przyszło jej to bez trudu.
    Po części dlatego,że nabrała odwagi,po części-bo czasy się zmieniły na tyle,że kobieta mogła mieć ambicje,nie narażając się na pogardę.
  • Szymon Szymonowic
    456. rocznica
  • Emma Donoghue
    45. rocznica
    urodzin
    Jak o czymś myślimy, nadajemy temu moc
  • Natalka Babina
    48. rocznica
    urodzin
    Ludzie rodzą się nie po to, żeby im było dobrze. W najlepszym wypadku przychodzą na ten świat po to, żeby dobrze było komu innemu.
  • Anatol Stern
    115. rocznica
  • Jerzy Kukuczka
    25. rocznica
    śmierci
    Widziałem w górach ludzi, którzy nigdy nie chodzą do kościoła. A tam się modlili.

Znajdź nas na Facebooku