Pamiętnik Cathy

pamiętnik cathy
typ
papier
frogyholly
5,79 (700 ocen i 72 opinie)

Opis książki

Niezwykła książka napisana w formie pamiętnika. Znajduje się w niej wiele odręcznych dopisków, rysunków i bazgrołów, które dodatkowo potęgują wrażenie autentyczności tej tajemniczej opowieści. Cathy brnie w labirynt pozornie niezwiązanych ze sobą zagadek, a wyjaśnienie jednej rodzi kolejne. Historie uzupełniają liczne dodatki: wycinki z gazet, odręczne notatki, ogłoszenia i kartki z notatnika.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
denudatio_pulpae | 2015-01-27
Na półkach: Przeczytane, Mam w domu :)
Przeczytana: 2013 rok

Wypatrzyłam tę książkę w antykwariacie, przejrzałam pobieżnie i skusiłam się na kupno. Trzeba przyznać, że wydanie przyciąga oko - książka jest stylizowana na prawdziwy pamiętnik z bazgrołami, dopiskami i rysunkami na stronach (niestety mój egzemplarz nie miał już żadnych innych "dodatków" w postaci starych listów, zdjęć czy co tam miało jeszcze być). Pewnie komuś się bardziej spodobały te dodatki niż sama książka, co po zapoznaniu z treścią wcale mnie nie dziwi.

Gdyby to był zwykły pamiętnik nastolatki to książka mogłaby mi się naprawdę spodobać, jest coś perwersyjnie wciągającego w czytaniu intymnych zapisków innych osób. Pomysł z tymi wszystkimi odręcznymi bazgrołami też był interesujący. Jednak wszystko zepsuła treść.
Dla mnie to cała ta historia się kupy nie trzyma. Nastolatka porzucona przez swojego super-chłopaka (przystojny, bogaty, ma własny samolot) zamiast zajadać się z przyjaciółką pizzą przy komedii romantycznej, włamuje się do jego mieszkania. Następnie zakrada się...

wooooho | 2011-05-02
Przeczytana: 2009 rok

Duże wrażenie zrobiło na mnie wydanie tej powieści - tutaj marudzić nie mogę i nie zamierzam. Wydawca odwalił kawał solidnej roboty i naprawdę powinno się to bezpośrednio, bez owijania w bawełnę, przyznać. Dołączone "dowody", a więc różne osobiste, pamiętnikarskie zapiski, zdjęcia i listy to świetny krok ku nadaniu autentyczności całej historii. Tak naprawdę, to właśnie te dodatki najbardziej - bo piorunująco - zachwycają w pierwszej chwili. Automatycznie i o samej powieści ma się wysokie mniemanie. Pojawiają się samoistnie myśli: "To musi być świetna książka". Biada naiwnym, nic bardziej mylnego - cóż po rozmaitych dodatkach, skoro książka skrywa w sobie taki bełkot? Szkoda, naprawdę szkoda.

Cyriaanne | 2011-01-07
Przeczytana: 07 stycznia 2011

„Pamiętnik Cathy” to bardzo ciekawie wydana powieść. Zrobiono wszystko, by książka przypominała prawdziwy pamiętnik i by można było poczuć się, jakbyśmy trzymali w swoich rękach coś realnego. Porysowane strony, drobne, odręczne notatki, swobodny styl wypowiedzi bohaterki, a nawet plastikowa koperta ze starymi listami, aktami urodzeń, a nawet zdjęciami. I może gdyby treść była zapisana pismem odręcznym, to dałabym się nabrać.

Cathy jest siedemnastoletnią dziewczyną, której dwa miesiące temu zmarł ojciec i została sama z matką, która pracuje na nocne zmiany w szpitalu, a kiedy wraca o świcie robi sobie codziennie szklaneczkę dżinu z tonikiem, bo inaczej nie zaśnie. Cathy jest buntowniczką, do szkoły praktycznie nie chodzi, zrywa się z lekcji, oceny ma takie, że lepiej nie mówić, ale za to pięknie rysuje, chce być artystką i ma „dobre Oko”. Poznajemy ją w momencie, kiedy jest tuż po zerwaniu ze swoim chłopakiem, Victorem. Victor jest niezwykle tajemniczy, starszy od niej, a ona...

Sahu | 2011-06-20

Książka podobała mi się ale nie ze względu na treść lecz "dodtki" i zapiski, które były w niej zamieszczone ;)

Kimmm | 2010-08-05

Na pewno przyciąga oryginalnym wydaniem. Jest świetne. Te dodatki i wgl cały pomysł genialny. Książka też ciekawa. Inna niż wszystkie.

Fragiles | 2010-09-19

Książką przyciąga wydaniem i "dowodami".
Pamiętam jak ciężko było ją dostać i wiem ,ze wielu z was sądzi iż posiadanie tej ksiazki w domu to skarb. Zgodzę sie z faktem ,ze jej wydanie jest naprawdę bogate i ciekawe i pod tym względem jasne to prawdziwy skarb,ale pod względem treści? Niestety nie.
Przynajmniej nie dla mnie.
Od samego początku wiedziłam,ze ksiazka będzie kryminałem,ale spodziewałam sie bardziej realnych faktów. Myslam ,ze bedzie to cos związanego ze zdradą,oszustwami, wybaczeniem bądż nie i prawdą.
Niestety bardzo sie zawiodłam, ksiązka była dla mnie potwornie nudna, a końcowa akcja przypomniała mi scenę z Jackie chana.
Dal mnie potwornie nudne ,nie realne no nie dla mnie.

Ravenna | 2011-03-24
Przeczytana: 24 marca 2011

Podobała mi się ta książka. Napisana w bardzo ciekawej formie, ze świetną oprawą graficzną. Jednak treść już tak nie powala na kolana. Koniec i środek jest bardzo wciągający, zaskoczenie niespodziewane, wywołujące uśmiech na ustach (bynajmniej mnie z powodu mojej zajawki na fantastykę), jednak środek. Uh, środek. Momentami nudne, długie, nieskładne, nietrzymające się kupy opisy. Wtedy moje oczy skakały tylko ze słowa na słowo nie mając pojęcia co czytają. Ciekawym akcentem są również różnego rodzaju zdjęcia, wycinki, kartki z kalendarza i tym podobne, dołączone do książki (wszystko pokrywa się z akcją). W tych dodatkach denerwuje mnie tylko jedno, przedstawione są tam postacie, a ja lubię wyobrażać sobie bohaterów sama. Reasumując książka mnie nie porwała, nie zachwyciła, nie powaliła, nie zawróciła mi w głowie. Jednak miło było, ją przeczytać i nie żałuję. Nie było takich momentów, żebym siedziała i obgryzała paznokcie myśląc "O Boże co dalej?!", ale przeczytałam ją w dwa dni...

Erin | 2013-09-05
Przeczytana: 25 lutego 2008

Mam do niej straszny sentyment, bo jest to pierwsza "czarna książka" z mojej kolekcji. Prawie nigdzie niedostępna leży na mojej półce i zabierałam się za nią dziesiątki razy. Uwielbiam te dodatki w kopercie, nawet teraz wyciągam je i przeglądam - autor genialnie to wymyślił!
Całość czyta się lekko, oprawa graficzna jest genialna(!) i wywołuje u mnie uśmiech jaki miałam, kiedy znalazłam tą książkę pod choinką.

Agatha | 2013-11-24

Książka w formie pamiętnika, napisana prostym i zrozumiałym językiem. Prowadzi go nastoletnia Cathy. Wydawać by się mogło, że życie młodej dziewczyny obraca się wokół szkoły, przyjaciółki, rodziców i nieszczęśliwej miłości. Tak, to wszystko znajdziesz w tym pamiętniku, ale oprócz tego coś jeszcze. Niezwykła tajemnica, która od pierwszej strony trzyma w napięciu a z każdą następną to napięcie rośnie po to, aby na ostatnich stronach odkryć coś niecodziennego, niezwykłego i z pewnością zaskakującego. Niespodziewane zwroty akcji, sprawiają, iż czytelnik chce jak najszybciej odkryć tę niezwykłą zagadkę. Dlatego książkę czyta się "jednym tchem". Po przeczytaniu każda młoda dziewczyna z pewnością weźmie przykład z Cathy i zacznie pisać swój własny pamiętnik.

Mylengrave | 2013-02-22

Książkę dostałam w prezencie i byłam nią zachwycona. Nie tyle treścią, co świetnymi dodatkami - z tyłu w kopercie znajdują się różne przedmioty, wykonane z precyzją, a więc zachwycą młodego czytelnika. Styl jest taki sobie, ale wydaje mi się, że treść stanowi tylko dodatek do formy, tę książkę się ogląda i analizuje, czytanie stoi na drugim miejscu. Na prezent nadaje się jak najbardziej, na lekturę dla nastolatka ambitnego absolutnie nie.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto