Klanarchia

978-83-61656-07-4
Dark fantasy, RPG
hobby
christov

Technokratyczny świat Starożytnych runął, zniszczony przez okultystów i posłuszne im upiory. Setki lat później, na zgliszczach dawnego świata rozwija się nowa cywilizacja - totalitarny Dominat Ebionitów, na czele którego stoi Cesarz - Władca Cieni, najpotężniejszy ze znanych okultystów. Uciskowi i niewoli umysłów rzuciły wyzwanie wolne klany - społeczności oparte na Tradycji i poszanowaniu godności ludzkiej. Uczestnicy zabawy wcielają się właśnie postaci wolnych klanów.

Caleb | 2014-04-10

W Klanarchię przegrałem kilka ładnych lat i zdarza mi się popełnić sesję do dziś. Markowski aka ,,Furiath" stworzył uniwersum, które ja i znajomi upodobaliśmy sobie w szczególności.

Klanarchia przedstawia świat po apokalipsie, tym razem nie jądrowej, ani dokonanej w wyniku buntu maszyn. Tysiące lat wstecz ziemię zaatakowały demony, które nękają resztkę ludzkości do dziś. Ta zjednoczyła się pod sztandarami Unii, na którą rozbijają się poszczególne rodziny: Kompanie Soldackie, Hanza, Technoklanyci oraz Rytualiści. Każdy ród posiada własną filozofię i spojrzenie na zagładę, także pochodzenie postaci zawiera wydźwięk ideologiczny. Wszystkich spaja zaś wspólny wróg, czyli wschodni Dominat. Ebionici zamieszkujący ów są symbolem człowieka, który zawarł sojusz z demonicznym wrogiem.

Bardzo podoba mi się komiksowa kanwa Klanarchii. System ma mroczne barwy, jednocześnie zachęca do eksplorowania tzw. fetish fantasy, czyli przesadzonego i kiczowatego stylu. Bieganie po ścianach, ucieczki w...

christov | 2010-05-16
Na półkach: Przeczytane, RPG