monastyr, rpg
Łukasz

Monastyr jest grą Dark Fantasy, w której bohaterowie zmagają się z zagrażającą światu ludzi Ciemnością. Przeżywają przygody w świecie płaszcza i szpady. Ich bronią jest wiara w jedynego, a także honor, odwaga i poświęcenie. Z obnażonym ostrzem stają naprzeciw śmiertelnie groźnych bestii, potężnych demonów i czarnoksiężników władających mroczną magią. W świecie Dominium płoną ognie Inkwizycji,...

W świecie Dominium płoną ognie Inkwizycji, do serc ludzi wdziera się rozpacz, a w ciemności słychać podszepty złych duchów. Dekadencka szlachta snuje pajęczyny intryg, a w tajemniczych Katedrach kryją się największe sekrety pradawnej rasy Rodian.

Najlepszy polski system RPG. Tyle.

WyrdHamster | 2010-08-16
Na półkach: RPG, Przeczytane

Monastyr, jako podręcznik, ma swoje wzloty i upadki. Jednym z nich jest mechanika która mym zdaniem utrudnia, a nie ułatwia grę. Świat jest interesujący, ale jego ograniczenie tylko i wyłącznie do szlachciców bywa złudne ( a czasem i nudne ). Ja czekam na wersje 2.0 ( która jest w trakcie pisania - o tutaj można poczytać o tym: http://www.monastyr.pl/ ), z lepszymi grafikami i poprawionymi rzeczami które wyszczególniłem. ;]

kruck | 2013-05-30

Wspaniały system z niezwykle bogatym, spójnym światem, stwarzającym wiele możliwości. Poprzez swój temat jest chyba mocno niszowy, co jest dość smutne, bo znacząco ogranicza sprzedaż podręcznika i dodatków, a to blokuje wydawnictwo przed inwestowaniem w nowe publikacje. Cóż.

Jest w Monastyrze sporo rzeczy, które mniej lub bardziej nie podobają mi się: niepotrzebnie momentami skomplikowana mechanika, znaczne ograniczenia w tworzeniu bohaterów (można grać wyłącznie "upadłymi" szlachcicami - WTF?), cholerne stwory rodem z fantasy (liczyłem na rasizmujące RPG). Dlatego te kilka gwiazdek odjąć musiałem.

Wciąż jednak Monastyr jawi się jako erpeg niezwykle ambitny, dorosły i stwarzający możliwość działań z pogranicza wygłupów i artyzmu. A za to z kolei te mocne 8 gwiazdek dodać już musiałem.

(Podobno powstaje Druga Edycja. Nie mogę się doczekać.)

Krzysiek | 2015-06-07

Klimat jest wprost odlotowy, opisy doskonałe, świat plastyczny do granic.
A potem przychodzi mechanika i podręcznik do RPG zmienia się w kolejną opowieść bez bohaterów a MG i zaangażowani gracze z wysiłkiem konwertują go na przystępniejszy system.
Przeczytać? Jak najbardziej! Grać? Na własną odpowiedzialność:)

Kirguel | 2015-05-28
Na półkach: RPG, Przeczytane

Absolutnie genialny, jeden z najlepszych systemów w jakie grałam. Mrok, moralne dwuznaczności, próba ocalenia duszy, intrygi, arystokracja... Sam podręcznik czytelny, zwięzły i dobrze napisany, a przedewszystkim oddaje klimat rozgrywki.

| 2011-03-13

Jeden z lepszych systemów w jakie grałem.
Nie polecam słabym BG/MG, tytuł jest bardzo wymagający.

Ingvar | 2016-07-25
Alapogo | 2015-07-22