Zapomniane królestwa

Okładka książki Zapomniane królestwa Margit Sandemo
Okładka książki Zapomniane królestwa
Margit Sandemo Wydawnictwo: Pol-Nordica Cykl: Saga o Czarnoksiężniku (tom 12) literatura obyczajowa, romans
Saga o Czarnoksiężniku (tom 12)
Sagor om glömda riken
Pol-Nordica
1997-01-01
1997-01-01
8385841954
Anna Marciniakówna
rodzina niebezpieczeństwo uczucia

Uwielbiam p. Sandemo za tą jej ogromną wyobraźnię ❤️ pierwsze części nie były takie porywające ale teraz aż szkoda,że już koncowka. No i postacie z SOLL szkoda,że tak mało ich w fabule 😔

Z tomu na tom to się robi coraz bardziej idiotyczne, wręcz godzi w inteligencję czytelnika. Braki logiki, przewidywalność i uproszczenia jeszcze jakoś zniosę, chociaż fabularnie to leży. Autorka wymyśla ciekawe wątki nazwijmy to "obyczajowe", tak jak chociażby w poprzedniej części. Za to wątki fantastyczne są jedną wielką nudną głupotą, kogoś chyba poniosła wyobraźnia.
Ale nie to mi najbardziej przeszkadza, tylko styl. Nie wiem na ile to wina tłumacza, ale te zdania (nie tylko tu, w poprzednich tomach również) są tak skonstruowane, że mam wrażenie, jakbym czytała blogowe opowiadanie niezbyt rozgarniętej trzynastolatki. Kompletnie zbędne wstawki i tłumaczenie oczywistych rzeczy doprowadza mnie do szału.

Ale...

poczatek szybko przeszedl ale jakos nie moglam sie skupic i nie chcialo mi sie wracac....

I-12.12.2016

I-12.12.2016

Saga o Czarnoksiężniku - Tom 12

Saga o Czarnoksiężniku - Tom 12

i nagle pojawiają się ludzie lodu. Polubiłam ten tom i przypomniałam sobie jak bardzo podobała mi się Sol w "sadze o ludziach lodu"

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Saga o czarnoksiężniku Tom 12

Saga o czarnoksiężniku Tom 12