Rytuał Tom 1

Wydawnictwo: Red Horse

Dziś pierwszy dzień reszty twojego życia. Lepiej uwierz w demony!Jedynym zaklętym kręgiem, jaki zna Dawid Abel, jest praca dom telewizor. zaś jedynym okultystycznym rytuałem wieczorne znieczulenie w knajpie. Wszystko zmieni jednak przypadkowe spotkanie w restauracji z piękną nieznajomą. Skromny urzędnik nawet nie przypuszcza, że nie jest ona dziennikarką, tylko łowczynią żywiołaków. Tym

Justyna | 2012-01-05
Na półkach: Przeczytane, Fantastyka
Przeczytana: kwiecień 2011

Dobra książka, dla osób które lubią fantastykę. Średnio mi się podobała, chociaż lekko się ją czyta.

wiejskifilozof | 2012-07-09

Nawet może ,być .Nie jest wielkie dzieło , piszę dużo humoru . No, ja chyba ,aż taki zabawny nie jestem .Bo się nie śmiałem .

laki83 | 2014-05-18
Przeczytana: 18 maja 2014

Trochę wciąga, trochę ciekawa, trochę interesująca, ale nic więcej, a spodziewałem się więcej.

Aleksandra | 2012-08-30
Na półkach: 2012, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 30 sierpnia 2012

Książka według mnie przeciętna. Temat sam w sobie bardzo ciekawy - demony. Dawno nie czytałam nic w tym klimacie, co nie zmienia faktu, iż... nie napisane w taki sposób, jak odpowiadałoby mi to najbardziej. Trochę zbyt prosto. Ratuje jednak tę książkę fabuła, która sprawia, iż jednak człowiek ma ochotę sięgnąć po kolejną część, by poznać losy Dawida Abla (o ironio! Co za imię, skoro bohater został zaatakowany przez demona, prawda?).
Jestem ciekawa, jak rozwikłana zostanie sprawa z klątwą, dlatego biorę się za drugą część.
Pozdrawiam,
Mai

Anita Czop | 2016-07-01
Przeczytana: 01 lipca 2016

Część pierwsza lekka, łatwa i przyjemna. Szybko się czyta. Nie zaskakuje niczym szczególnym, ale chętnie sięgnę po kolejny tom, ponieważ właśnie mam ochotę na lekturę nad którą nie trzeba się głowić.

djczaw | 2010-12-29
Przeczytana: 11 czerwca 2010

Ciekawa książka z ciekawą historia, może nie wciąga i nie pochłania ale odkładając ja na bok ciekawość sprowadza Cie z powrotem.... co dalej czy przeżyje ?

Anita Piątek | 2011-02-21
Przeczytana: 21 lutego 2011

Bardzo szybka akcja, ciekawa fabuła. Bardzo wciąga. Napisana przyjemnym językiem, ciekawe postaci. Generalnie polecam :)

konrad256b | 2011-02-04

Nie powaliła mnie ta książka, jednak myślę, że warto przeczytać.

Emilka weźnieczytaj | 2015-02-01
Przeczytana: 01 lutego 2015

Po niezbyt udanym dniu w pracy, Dawid postanawia wynagrodzić sobie pójściem na obiad do lepszej restauracji (w której i tak zamawia jedynie kanapkę z powodów finansowych). W restauracji spotka dwie osoby - niezbyt miłego palacza i niesamowicie piękną kobietę. Facet okazuje się chwilę później demonem, a kobieta czymś w rodzaju łowcy demonów. I się zaczyna.
Ogólnie fabuła książki przypomina mi trochę amerykański serial Supernatural, tyle że dzieje się w Europie i jest opowiedziana z perspektywy ofiary, nie łowcy. Stowarzyszenie występujące w książce są trochę jak Ludzie Pisma z tego serialu.
To wszystko ma potencjał. Niestety temu wszystkiemu na drodze staje jedna zasadnicza wada: książka nie wciąga. Akcja biegnie w jednym i tym samym tempie, a właściwie nawet zwalnia na sam koniec książki (może dlatego, że podzielona jest na dwa tomy? nie wiem nie widziałam drugiego). Czy polecam? Jeżeli ktoś bardzo się nudzi i nie ma niczego innego pod ręką.

Małgo Zaremba | 2015-01-03
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 03 stycznia 2015

Miał być horror, a wyszło mocno przeciętne fantasy. Książka kończy się w takim momencie, że śmiem podejrzewać iż została napisana w dwóch tomach trochę na siłę. Prawdopodobnie przeczytam drugi tom, żeby poznać jakiekolwiek zakończenie, jednak nie czuję niedosytu, a ledwo nieprzyjemne poczucie niedokończonej sprawy. Nie sądzę abym jeszcze sięgnęła w przyszłości po książki tego autora.