Kraina Jaskiń

The Land of Painted Caves
Dzieci Ziemi
przygodowa
Dorota_1988

"Dzieci Ziemi", niezwykle popularna saga rozgrywająca się w epoce lodowcowej, rozpoczęta trzydzieści lat temu Klanem niedźwiedzia jaskiniowego, dobiega końca. Ayla jest żoną i matką. Mieszka wśród Zelandoni, pobratymców Jondalara. Nie zapomniała jednak zwyczajów ludu, w którym się wychowała. Szkoli się na duchową przywódczynię, lecz jej poświęcenie dla tego powołania szkodzi związkowi z...

Ayla jest żoną i matką. Mieszka wśród Zelandoni, pobratymców Jondalara. Nie zapomniała jednak zwyczajów ludu, w którym się wychowała. Szkoli się na duchową przywódczynię, lecz jej poświęcenie dla tego powołania szkodzi związkowi z Jondalarem. Podczas podróży Ayli zagraża nie tylko epidemia prehistorycznej ospy wietrznej czy trzęsienia ziemi, ale także banda wędrownych gwałcicieli i dzikie zwierzęta. Jej śmierci pragnie też myśliwy imieniem Balderan, a Marona chce zdobyć serce Jondalara.
Czy w obliczu takich zagrożeń Ayla i Jandalar uświadomią sobie, jak wiele dla siebie znaczą?

"Miliony czytelników towarzyszących Ayli od początku zapragnie znowu zatopić się w bogatym prehistorycznym świecie przywołanym przez Jean M. Auel i przekonać się, jak kończy się ta popularna na całym świecie saga".
"Booklist"

"Jean M. Auel tworzy przekonujący obraz pradawnego życia, a czytelnicy, którzy zakochali się w małej Ayli, z pewnością zachwycą się jej prehistoryczną dojrzałą kobiecością".
"People"

źródło opisu: http://www.zysk.com.pl/

źródło okładki: http://www.zysk.com.pl/

• Hotel Bankrut
  • Niepowszedni. Porwanie
  • Bohaterowie są zmęczeni
  • Pamiętnik Mary Berg. Relacja o dorastaniu w warszawskim getcie
  • Większy kawałek nieba
  • Saga Ognia i Wody. Księga trzecia: Mroczny Przypływ
  • Owieczki dobre, owieczki złe
  • Sen sów
  • W obcej skórze
  • Nasza własna wyspa
  • Odyseusze. Gwiazda Morza
  • Książka Racheli
  • Obce dziecko
  • Ogród spieczonej ziemi
  • Dziewczyna, którą nigdy nie byłam
  • Pozwól jej odejść

7,5 (119 ocen i opinii)
Większy kawałek nieba
Krystyna Mirek

8,71 (7 ocen i opinii)
Saga Ognia i Wody. Księga trzecia: Mroczny Przypływ
Jennifer Donnelly

8,11 (9 ocen i opinii)
Ogród spieczonej ziemi
Corban Addison

8 (1 ocen i opinii)
Dziewczyna, którą nigdy nie byłam
Caitlin Moran

6,92 (12 ocen i opinii)
Pozwól jej odejść
Dawn Barker

7,36 (14 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Pablos | 2015-02-14
Przeczytana: 14 lutego 2015

Do ostatnich stron "Krainy jaskiń" miałem nadzieję, że autorka choć na chwilę wróci do klimatu, jaki posiadał pierwszy tom sagi - "Klan Niedźwiedzia Jaskiniowego". I faktycznie: nadzieja matką głupich, przysłowie to mówi samą prawdę...

Mówiąc o Dzieciach Ziemi stale myślę o grach wideo. Konkretnie o gatunku RPG - są to gry, które powinny starczyć na kilkadziesiąt godzin zabawy, inaczej nie ma sensu w ogóle siadać do komputera/konsoli. Jednak długość gier nie zawsze jest atutem. Czasem zdarza się, że po początkowych dwudziestu godzinach poznawania fabuły, systemu, świata przedstawionego nagle okazuje się, że już koniec nowości i ciekawych rzeczy, a teraz pozostała już tylko sztampa i zestaw klisz. To tragedia, a jednak gramy dalej - bo szkoda czasu już poświęconego. By odnaleźć w straconym czasie cel brniemy dalej, aż do obejrzenia napisów końcowych.

Dokładnie tak samo miałem z Dziećmi Ziemi. Pierwszy tom bardzo mi się spodobał, bo opowiadał faktycznie ciekawą historię, dziecka...

Nefertetti | 2012-07-28

Po przeczytaniu wszystkich poprzednich tomów uważam, że ten nie był zbyt interesujący (przynajmniej do tej osiemdziesiątej strony, do której z trudem dobrnęłam). Zmęczenie materiału, jak to mówią. Za dużo przypominania fabuły z wcześniejszych części, na dodatek akcja dłuży się w nieskończoność. Ale zostawiłam w środku zakładkę, może kiedyś wrócę?

Miya | 2013-06-17
Przeczytana: 17 czerwca 2013

Aż łezka mi się w oku kręci. Skończyłam serię, która towarzyszyła mi półtora roku i która porwała mnie od pierwszych stron. Serię, która opowiada piękną, nietuzinkową historię. Historię o dorastaniu, poszukiwaniu akceptacji, samotności, tolerancji i początkach moralności.
Aylę pokochałam w momencie, gdy poznałam ją jaką 5-letnią dziewczynkę; i kocham równie mocno teraz, gdy odłożyłam "Krainę Jaskiń" na półkę, a Ayla ma 26 lat. Od początku zżyłam się z tą postacią, płakałam i cieszyłam się wraz z nią.
Faktem jest, że ta część wypada najsłabiej- przynajmniej do połowy. Z jednej strony, pozostało mi wiele pytań i nierozwiązanych wątków (np. handel z płaskogłowymi). Saga mogłaby skończyć się na "Wielkiej Wędrówce". Lecz z drugiej strony, 5 i 6 część, mimo że nie dzieje się w nich tak dużo, dalej są ciekawe i pokazują życie codzienne ludzi tamtego okresu. Gdybym miała wybór, z chęcią przeniosłabym się do świata tych książek.
W "Krainie jaskiń" Ayla szkoli się na zelandonii- duchową...

Isil | 2013-06-20

Długo oczekiwany i z ledwością zdobyty ostatni tom z krainy kamienia łupanego w której towarzyszymy; dziecku, dziewczynce a potem młodej kobiecie o imieniu Ayla.
Cała saga jest jedną z najważniejszych książek w moim życiu.Towarzyszyła mi przez całą młodość. Do tego rozpaliła we mnie zainteresowanie tamtymi czasami i starożytnymi ludami.
Chociaż książka jest trochę za długa więc co za tym idzie miejscami nudnawa, zwłaszcza w środkowej części, to i tak wspaniale było wrócić do mojej ulubionej bohaterki i smutno było się z nią bezpowrotnie rozstać. Dlatego mam nadzieję, że wbrew zapowiadaniom autorka jeszcze mnie zaskoczy następnym tomem :)

Anetta | 2013-05-26

Jak wszystkie tomy z tej serii rewelacja. Z niezwykla precyzja autorka oddaje realia epoki kamienia lupanego lacznie z wierzeniami , emocjami,sposobem zycia owczesnych mieszkancow ziemi.Zdecydowanie polecam

nepri | 2013-01-31
Przeczytana: 2011 rok

Cudna cudna cudna , siedzialam z wszystkimi czesciami prawie dzien i noc . Gdzies przeczytalam ze to fantastyka , moze tak ale nie taka co by sie nie mogla dziac naprawde kiedys w zamierzchlych czasach .

Alcatraz | 2016-01-27
Przeczytana: 27 stycznia 2016

Większość treści to niestety powtórzenia z poprzednich tomów. Chociaż autorka opisała kilka ciekawych sytuacji, cały cykl niewiele by stracił gdyby zakończyć go na tomie Kamienne Sadyby.

Luna | 2012-02-12
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 18 lutego 2012

Zależało mi na dowiedzeniu się o pochodzeniu Ayli, niestety, to pozostało tajemnicą. Zbyt wiele niedokończonych wątków, pytań bez odpowiedzi, jak na ostatni tom.

aniela | 2011-09-21
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: wrzesień 2011

Moim zdaniem zbyt wiele przypomnień fabuły z poprzednich tomów.

Carmen | 2012-10-23
Przeczytana: 23 października 2012

Z przykrością stwierdzam, że ostatnie części cyklu nijak się maja do "Klanu Niedźwiedzia Jaskiniowego" i "Doliny koni" :( Być może w tamtych książkach też akcja nie porywała a ja tego nie pamiętam? Ale pamiętam że strasznie mi się one podobały, niosły ze sobą nowe wiadomości o tamtej epoce, były po prostu ciekawe.
"Kraina Jaskiń" jest tak samo jak "Kamienne sadyby" rozmemłana do niemożliwości. Czasami miała wrażenie, że bez wielkiej straty można by ja skrócić o połowę. A już do szewskiej pasji doprowadzały mnie ciągłe przypomnienia co było w poprzednich częściach. No naprawdę...
Jeśli ktoś potrzebuje zachęty żeby skończyć, to wydaje mi się że w drugiej połowie się nieco więcej działo ;)
Wydaje mi się że seria mogła się spokojnie skończyć w momencie kiedy Ayla i Jondalar dotarli do końca Podróży. A tak mam wrażenie że możemy się jeszcze doczekać Dzieci Ziemi t7.