Top Modelka 3: Ucieczka

Tłumaczenie: Marta Czub
Cykl: Top modelka (tom 3)
Wydawnictwo: Amber
Airhead: Runaway
angiem

Zakopana po uszy w książkach siedemnastoletnia Emerson z dnia na dzień stała się zupełnie inną dziewczyną: po dziwnym wypadku obudziła się w ciele supermodelki. I wcale nie ma wspaniałego życia. Zwłaszcza teraz, gdy wszystkie brukowce donoszą, że uciekła na romantyczne wakacje. Tylko ona wie, że w rzeczywistości musi się ukrywać - przed szkołą, rodzicami, przyjaciółmi, a przede wszystkim...

Zwłaszcza teraz, gdy wszystkie brukowce donoszą, że uciekła na romantyczne wakacje. Tylko ona wie, że w rzeczywistości musi się ukrywać - przed szkołą, rodzicami, przyjaciółmi, a przede wszystkim przed swoim szefem, który ma wobec niej naprawdę przerażające plany...

Em może zwrócić się tylko do jednej osoby, ale czy Christopherowi zależy na niej na tyle, by pomóc jej odzyskać kontrolę nad jej życiem?

Justilla | 2010-12-13
Na półkach: Przeczytane, Zagraniczna
Przeczytana: 24 listopada 2010

Ostatni tom serii. Prawdę mówiąc początek był trochę kiepski, ale w miarę akcji książka była coraz ciekawsza. Nie powiem, żeby zakończenie mnie jakoś zaskoczyło. To jest typ książek, które od pierwszego zdania pierwszego tomu wiadomo jak się kończą, choćby cała seria liczyła tych tomów z piętnaście. Mimo to ważne jest jak poprowadzono akcję i jak się doszło do tego happy endu.

Cała seria nastrajała mnie pozytywnie przez trzy dni. To były książki do przeczytania w jedno popołudnie, akurat na odprężenie się i zapomnienie o nauce w szkole. Są idealne, gdy ma się zły dzień.

Książki Meg Cabot polecam jako krótkie, lekkie lektury na popołudnie.

przeczytałam trzecią część o Top Modelce. W ostatnim poście znajdziecie recenzję drugiej części.

Tak jak w przypadku II części również lektura III zajęła mi niewiele czasu. Podobnie jak poprzednia część trzecia była świetna i trzymała w napięciu do ostatniej strony.

Polecam każdemu kto przeczytał drugą część i lubi taki temat.

Na pewno kiedyś też przeczytam część pierwszą, której nie czytałam na razie. Jednak w tych dwóch częściach można się domyślić co było w pierwszej, ale mimo to jak trafię na tą książkę to przeczytam żeby się o tym przekonać. Póki co polecam Wam drugą i trzecią część serii o Top Modelce.

Caroline | 2011-08-03
Na półkach: Przeczytane, Top Modelka
Przeczytana: listopad 2010

Długo musiałam czekać na tą ostatnią część, ale opłaciło się. Standardowy happy end mnie nie zraził. Nawet go oczekiwałam. W końcu przecież nawet po największej burzy wstaje kiedyś słońce. Tak samo tu. Nie zawiodłam się na Meg, więc serdecznie polecam!

red_diva | 2015-10-08
Na półkach: Romans, Fantasy, E-book, Przeczytane
Przeczytana: 2013 rok

Ostatnia część równie ciekawa jak dwie pierwsze. Pisana przyjemnym językiem. Miła odskocznia od bardziej treściwych książek :)

anymore | 2014-01-31
Przeczytana: 08 września 2012

Trzeci tom Top Modelki. Super seria. Ostatnie przygody Em Wats/ Nikki

Niecodzienna opowieść o supermodelce i przeprowadzonej z sukcesem transplantacji mózgu to pomysł na trylogię w wykonaniu Meg Cabot.

Na szczęście jest to jeszcze jedna z tych starych serii Meg. Inwestycja w taką lekturę z całą pewnością się opłaca i zwróci w postaci wielu scen, które przeżywać będzie się razem z bohaterami, oraz tymi co to potrafią wywołają serdeczny uśmiech na twarzy. Dużym plusem jest też fakt, że takich naprawdę dobrych scen jest w tym tomie o wiele więcej niż kilka. "Runaway" to finał serii, a Meg bardzo się postarała aby dać zakończenie dla większości z poprowadzonych wątków. Tylko początek był troszkę nudniejszy, ale reszta książki to zrekompensowała.

Emerson Watts, nadal w ciele supermodelki światowego kalibru Nikki Howard, znajduje się na jednej z prywatnych wysp imperium Stark Enterprises. Choć prasa twierdzi inaczej, nie jest to żaden z rodzaju tych romantycznych wypadów za miasto. Dziewczyna została bowiem zmuszona by tam pojechać przez dziedzica...

Grafitowa_ | 2010-08-01
Na półkach: Przeczytane, 2010

To była najsłabsza część z Top Modelki.
Od połowy wszystko było naciągane. I niestety to za czym nie przepadam: happy end.
Trochę przesłodzona ta część. Może nawet i lepiej, że są tylko trzy.
Wszystko było zbyt piękne, żeby było prawdziwe.

Monika Przybyło | 2016-02-03
Przeczytana: 2014 rok

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

W tej części Em w ciele modelki zostaje porwana przez byłego chłopaka prawdziwej Nikki, Brandona. Nie jest jednak sama. Chłopak szantażem zmusił do przebywania w luksusowej willi prawdziwą pannę Howard, jej mamę oraz brata - Stevena. W razie ucieczki, Brandon chciał powiadomić swojego ojca o tym, że prawdziwa Nikki żyje! A wtedy wściekły Stark mógłby stać się jeszcze bardziej niebezpieczny dla przyjaciół i rodziny Em. Sam Brandon jednak nienawidzi swojego ojca i planuje doprowadzić do upadku jego firmy. Jednak z pomocą Em przybywa Christopher, ukochany dziewczyny. Chłopak chcę ją zabrać z tego miejsca nie tylko ze względu na miłość do niej, lecz także by fałszywe brukowce przestały pisać o "romansie Nikki i Brandona". Lojalna dziewczyna chce jednak aby Nikki i reszta poszła z nimi. Chłopak nie zgadza się na to ponieważ twierdzi, że nie jego interesem jest Rodzina Howardów. Sądzi też, że Em ma problemy z zaufaniem. Ukochani ranią się nawzajem a tymczasem prawdziwa Nikki żąda zwrotu...

Dominika | 2013-04-06
Przeczytana: 03 kwietnia 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Nie dawno skończyłam czytać całą serię Pamiętnika Księżniczki. Polubiłam styl pisania Meg Cabot i z ciekawości sięgnęłam po tę serię.
Po przeczytaniu jestem troszkę zawiedziona, gdyż główna fabuła jest podobna do Pamiętnika Księżniczki :
Jest nastolatka,która w ogóle nie przejmuje się swoim wyglądem. Nagle los robi z niej osobę, która musi dbać o siebie ( Mia staje się księżniczką, Emerson - modelką). Jest zakochana w chłopaku, który nie zwraca na nią uwagi, w sposób który by chciała. Na początku główna bohaterka ma problemy ze swoim nowym "powołaniem", później wszystko kończy się dobrze, główna bohaterka jest z ukochanym i żyli długo i szczęśliwie.
Jednakże, powieści Meg Cabot mają jedną wielką zaletę, która wciąż mnie do nich ciągnie : jest tam bardzo wiele zabawnych sytuacji. Czasami nawet płaczę ze śmiechu.
Dlatego też oceniam ją jako "dobrą" i mam nadzieję, że za bardzo was nie zniechęciłam do jej przeczytania.

klaudiabla2 | 2011-02-27
Przeczytana: 13 lutego 2011

Bardzo długo czekałam, aby ta książka wreszcie była w bibliotece i nikt nie zgarnął mi jej sprzed nosa. Wreszcie w tym miesiącu na nią trafiłam. Znów czytamy o Em Wattson w ciele top modelki. Wiele się dzieje, ale dopiero po 2-3 rozdziałach. Zakończenie było takie sobie, nie lubię happy endów, ale czego wymagać po zwykłym młodzieżowym czytadle. Ma ono za zadanie nas rozbawić po stresie w szkole, zapewnić rozrywkę. I ta książka pani Cabot sprawowała się pod tym względem znakomicie. Jest z rodzaju tych, że gdy skończymy rozdział nie sposób nie zacząć następnego. Dlatego bardzo szybko się czyta. Polecam, na pewno sięgnie po nią każdy komu spodobały się dwie pierwsze części. Przepraszam, że tak bez ładu i składu, ale nie mam siły po szkole.