Gruby Anglik

One Fat Englishman
8371200919
Anglicy, Anglia, Kingsley Amis
Olala

W kolejnej błyskotliwej powieści Kingsley Amis w żartobliwy sposób rejestruje konserwatywne nawyki angielskiego intelektualisty. Bohater - chciwy, flegmatyczny, zgryźliwy i lubieżny Anglik - nienawidzi wszystkiego, co amerykańskie. Zetknięcie z jakże odmiennym amerykańskim stylem życia staje się źródłem wielu zabawnych sytuacji, a także doskonałym pretekstem do analiz angielskiego poczucia...

Bohater - chciwy, flegmatyczny, zgryźliwy i lubieżny Anglik - nienawidzi wszystkiego, co amerykańskie. Zetknięcie z jakże odmiennym amerykańskim stylem życia staje się źródłem wielu zabawnych sytuacji, a także doskonałym pretekstem do analiz angielskiego poczucia kulturowej wyższości, z którą autor jak zwykle radzi sobie po mistrzowsku, tak że każdy akapit skrzy się dowcipem i werwą.

źródło opisu: Rebis, 1995

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Anka | 2011-08-03
Na półkach: Przeczytane, 2011 (52?)
Przeczytana: 03 sierpnia 2011

Bohaterowie z gatunku, którego nie cierpię - pozbawienie moralności egoiści. Kolejna książka, którą chciałam rzucać o ścianę (czytanie o zdradach doprowadza mnie do pasji), i która solidnie mnie zdenerwowała. W dodatku napisana słabo, a o bohaterach mogę powiedzieć tylko tyle, że byli denni i wkurzający. Zdecydowanie nie polecam.

Ynka | 2017-04-06
Przeczytana: 05 kwietnia 2017

Skusiła mnie zapowiedź "wielu zabawnych sytuacji" na okładce... ale aż tak wiele ich nie było. Główny bohater wyrazisty, z charakterkiem. Moim zdaniem autor stworzył bardzo przekonywującą postać. Pozostali bohaterowie - bez rewelacji. Momentami mało zrozumiali, nudnawi. Fabuła niezbyt ciekawa, specjalnie mnie nie wciągnęła. Reasumując: z takim głównym bohaterem mogłoby być lepiej ;)

Iza | 2011-12-29
Przeczytana: listopad 1999

Książkę przeczytałam w wieku 14 lat więc jej ocena jest zgodną z moim odbiorem książki w tamtym czasie :)

czytankianki | 2012-08-25
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2012
Przeczytana: 17 sierpnia 2012

kukunariss | 2011-07-21
Przeczytana: 22 lipca 2011

Szału nie ma, ale przeczytałam - a to już coś ;)

VVisienna | 2012-03-25

+ "Complete Stories" jeszcze nie PL

Gruba Kasia | 2017-02-14
Przeczytana: 14 lutego 2017
Eda | 2016-12-27
Na półkach: Przeczytane, Dawno temu...
Przeczytana: 1998 rok
Katarzyna Sidor | 2016-07-19