Jim Szczęściarz

literatura piękna
Monika W

źródło okładki: zdjęcie autorskie

qbard | 2019-09-17

Przepełniona angielskim humorem opowieść o perypetiach Dixona, młodego nauczyciela akademickiego na stażu. Swoimi wybrykami bulwersuje intelektualistów, śmietankę towarzyską, która sama w sobie jest pełna wad i nadmuchana niczym balon. Tarapaty i próby wyjścia z nich powodują wiele śmiesznych incydentów.

RyBy RyBy | 2017-07-16
Przeczytana: 16 lipca 2017

Nie sądziłem, że powieść z lat 50. XX wieku może być taka smaczna. Polecam każdemu, szczególnie tym, którzy planują, albo prowadzą karierę naukową :D (i sobie na jej progu - znowu wybrana po okładce i nazwisku książka, i znowu traf).

Nihil novi sub sole. Warto przeczytać tę książkę przynajmniej dla jednej sceny, w której opisane są mimochodem realia rekrutacyjne. Przetarłem oczy ze zdumienia, sprawdziłem maniakalnie informacje o I wydaniu - naprawdę opisuje lata 50.

Historia może naiwna, może sentymentalna. Ale dobra. Prawda smakuje.

jabajbaj | 2016-01-23
Przeczytana: 21 stycznia 2016

Wciągnęła mnie ta pozycja niesamowicie, ostatnie strony pochłonęłam raz dwa! Naprawdę świetna i zabawna książka, w której odnaleźć można (niestety) wiele ze współczesnych problemów uniwersyteckiego światka. Sama studiowałam, że tak powiem "na prowincji" i wiele z przedstawionych tu motywów mogłabym spokojnie odnieść do rzeczywistości tam. Zdecydowanie jest to historia warta uwagi^^

borowapokoju | 2014-04-15
Przeczytana: 15 kwietnia 2014

Wciągająca (zajęła mi 2 dni, a czytałam głównie w wolnym czasie) i poprawiająca humor. Jim jest szalenie rozbawiającym i pociesznym człowiekiem i można całkiem dobrze wczuć się w jego przygody.

Ka-eL | 2012-03-25

+ "Complete Stories" jeszcze nie PL

Łukasz Śmigiel | 2011-05-17

Genialna. Moja ukochana książka. Ach Jim Szczęściarz Jim chętnie zamieniłbym się z nim...

Dobrze wyjść z pisarzem: Amis & Amis

Często zdarza się, że profesja zostaje w rodzinie. Dzieci prawników nierzadko również zostają prawnikami, dzieci aktorów w ślad za swoimi rodzicami wchodzą na scenę. Takie tendencje widać też – rzadziej czy równie często? - wśród pisarzy. Kingsley Amis i Martin Amis to chyba najoczywistszy przykład piszącego ojca i syna.

Najdroższe książki świata

Stanley Gibbons, firma specjalizująca się w numizmatyce i filatelistyce, ale także wszelkich artykułach kolekcjonerskich, opublikowała zestawienie najcenniejszych obecnie książek literatury współczesnej. Na liście znajduje się 30 klasyków, znanych z wielu ekranizacji i mających status kultowych.