Hitler. Studium tyranii

Hitler. A study in tyranny
83-207-1746-9
spyknieff

Inne wydania

Najciekawsza i bezsprzecznie najlepsza książka o hitlerowskiej tyranii oglądanej przez pryzmat osobowości dyktatora. Przedstawia sylwetkę Adolfa Hitlera, środki, przy pomocy których doszedł do władzy, zasady jego polityki zagranicznej i w końcu wojnę, a także sposoby, dzięki którym rozciągnął swoją władzę poza granice Niemiec.

paweł | 2015-03-10
Przeczytana: 10 marca 2015

Audiobook,czyta Ksawery Jasieński.

Książka bardzo ciekawa.
Autor wykonał bardzo obszerną i czasochłonną pracę.
W książce opisana jest droga dyktatora, od czasu jego zamieszkania w Wiedniu,w przytułku dla bezdomnych,po założenie partii faszystowskiej i dojścia do władzy dyktatora i późniejszego jego upadku.Polecam.

almos | 2012-11-10
Przeczytana: 2011 rok

Znakomita, klasyczna biografia Hitlera, która wytrzymała próbę czasu. Książka wydana po raz pierwszy w roku 1952, siłą rzeczy autor nie mógł korzystać z wielu źródeł, które później wyszły na światło dzienne, ale mimo to dzieło niewiele się zestarzało. Najbardziej pasjonujący w tej książce jest opis procesu dochodzenia Hitlera do władzy na początku lat trzydziestych, gdy bezlitośnie ograł wielu polityków, którzy myśleli, że mogą nim sterować, a sami stali się potem jego ofiarami.

Artur Schodziński | 2014-03-25
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 25 marca 2014

Niewątpliwie bardzo dobre studium postaci tyrana. Dogłębna analiza osobowości, czynników, które miały wpływ na życie i decyzje Hitlera. Oczywiście można przyczepiać się do wielu braków wynikających z braku dostępu do wszystkich źródeł ( pierwsze wydanie 1952). Ale to tylko powinno skłonić zaciekawionego czytelnika do dalszych poszukiwań. Polecam, bo mechanizmy pchające osobę do bycia dyktatorem niewiele się zmieniają pomimo lat.

Die_Toten_Maus | 2013-06-09
Przeczytana: 09 czerwca 2013

Ta ksiażka wywolała na mnie olbrzymie wrażenie... zawsze uważałam, że historia to historia i należy życ dalej... poza tym jako studentka filologii germańskiej jestem dość.... "proniemiecka" była wiec dla mnie dość bolesna, mimo to nadal uważam, że wszystkie okropności II wojny to wymysł bandy szalenców a nie całego narodu, co w sumie ta książka potwierdza

Bloo | 2010-08-11
Przeczytana: 2009 rok

Jest to naprawdę świetnie napisana biografia. Nie ma tutaj nudy, narracja prowadzona jest płynnie i ciekawie. Książka bogata jest też w cytowane źródła historyczne. Do każdego ważnego wydarzenia mamy fragmenty odpowiednich dokumentów. Sylwetka Hitlera jest świetnie nakreślona. Ja byłam pod dużym wrażeniem i uważam, że książka jest niezwykle wartościowa. Polecam.

Kolejna pozycja w kategorii - dlaczego ? A do przeczytania zainspirowala mnie...Stawka Wieksza Niz Zycie :D Przyznaje , moja jazn kretymi sciezkami biega niemniej - warto bylo .

Jedna z najlepszych książek historycznych, jakie czytałem już jako kilkunastoletni chłopak, i która miała duży wpływ na moje zainteresowania historią. Najlepiej czytało mi się ją wyrywkowo, podczas szukania konkretnych informacji. Najczęsciej kończyło się to tym, że wciągała mnie na kilkanaście, kilkadziesiąt stron, a o szukanej informacji zapominałem. Po latach wróciłem do niej i widziałem już sporo wad. Przede wszystkim ograniczoną i wybiórczą bazę źródłową, pomijanie wielu istotnych uwarunkowań. Nie jest to też studium tyranii, bo sprawy wewnętrzne po zdobyciu władzy są praktycznie pominięte. Jeżeli jednak chcemy zdobyć szczegółowe informacje o drodze do władzy, a później polityce zagranicznej i ogólnych strategicznych kolejach wojen, to książka jest bezkonkurencyjna. Końcówka przynosi też sporo informacji nt. późnej osobowości Hitlera i jego rosnącej alienacji. Polecam.

Krzysztof | 2015-02-12
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014

Szczegółowa, fachowa, rzetelna i kompletna historia Hitlera. Napisana w bardzo dobry sposób, niezwykle wciągająca. Polecam!

Michał Kolankiewicz | 2013-03-23

Znakomita, klasyczna biografia Hitlera. godna polecenia lektura, którą dobrze się czyta