Hitler i Stalin: żywoty równoległe

2003-01-01
2003-01-01
83-11-08224-3
Feliks Pastusiak
historia druga wojna światowa totalitaryzm

więcej Więcej

Książka, mimo że jest pełna szczegółów i przez to wymagająca dla czytelnika, okazała się bardzo interesująca choćby dla takiego laika jak ja. Momentami czytało się trudniej (w tym za sprawą niedopracowanego tłumaczenia jednego czy dwóch rozdziałów), niemniej warto było podjąć się tego wyzwania.

Lektura dla historyków, polecam.

fantastyczna lektura

Bardzo dobre studium psychologiczne dwóch tyrnów. Doskonały rys historyczny.

Choć książka jest stara (a w kategoriach prac historycznych - bardzo stara), niewątpliwie praca nieżyjącego już Alana Bullocka jest absolutną klasyką. Prawdziwe "must have" dla miłośnika historii, a w szczególności historii Trzeciej Rzeszy.

Już przeczytałem, na prawdę dobra pozycja dla osób interesujących się historią. warto poświęcić trochę czasu i dowiedzieć się jakie warunki, okoliczności i wydarzenia miały wpływ na kształtowanie się osobowości obu postaci.

• Historia
  • II wojna światowa