Nowa twarz

Wydawnictwo: Książnica
Makeover

Powieść obyczajowa. Carmen jest gwiazdą telewizji, w życiu prywatnym natomiast maltretowaną żoną. Juliet otrzymuje pracę w Londynie. Obie kobiety poznają się przypadkowo w teatrze. Ta znajomość zaowocuje osobliwym pomysłem.

Inez | 2014-05-17
Przeczytana: 22 kwietnia 2014

Nowa twarz,, Lyndy Chater, to zwyczajna opowiesc. Jednak, jest jedna z bardziej interesujacych ksiazek literatury wspolczesnej. Ciekawi bohaterowie, szczegolnie postac Duncana jednego z glownych postaci meskich. Interesujaco opisany zakulisowy swiat, gwiazd telewizji i wspaniale przedstawione efekty metamorfozy, poddawanych jej osob. Mimo tego, ze w opowiadaniu zdarzyly sie morderstwa, nie przypomina ono pod zadnym wzgledem kryminalu i wogole nim nie jest. Fabula fajna, ksiazke czyta sie szybko. Milo spedzilam czas przy tej lekturze. Z pewnoscia siegne po ksiazke ,,Mefisto i ja,, tej autorki.

mynameism | 2013-06-10
Przeczytana: 09 czerwca 2013

Początek książki jest dość niepozorny - przypomina trochę typowe, jak to nazywam, "babskie czytadło", ale w miarę jak poznajemy kolejne szczegóły historii, trudno jest się oderwać. Podobał mi się pomysł ukazania niektórych wydarzeń z perspektywy różnych bohaterów, z których każdy ma inną osobowość. Co prawda z początku irytowała mnie postać Juliet, ale ogółem rzecz biorąc powieść jest ciekawa i szybko się ją czyta.

WirtualnaKsiążka | 2013-12-10
Przeczytana: 2011 rok

Kiedy chodziłam do biblioteki przeważnie brałam w ręce co popadnie. Sądziłam, że każda publikacja będzie miała w sobie coś, co zachęci Czytelnika do zagłębienia się w fabułę.
Pomimo tego, że główna bohaterka jest gwiazdą telewizji, jej życie nie jest takie wspaniałe. Osoba, na której powinna polegać, bije ją i maltretuje. Jej mąż wydaje się być bezkarny, do czasu, aż kobieta zabija go. Wprawdzie nie było to morderstwo zaplanowane, jednak kobiecie ulżyło. Wtedy ta postanawia zatuszować zbrodnię.
Dla jednych historia bohaterki jest nudna, dla innych zwyczajna, a jeszcze inni uważają, że są zniesmaczeni tą powieścią i rezygnują z czytania książki do końca.
Mnie szczerze mówiąc powieść w jakiś sposób zaciekawiła. Nie jest to nic wyjątkowego. Pomimo tego, że jest morderstwo, ta publikacja nie zalicza się do gatunku kryminału. Oczywiście nie bez powodu.
Pomysł autorki był w miarę oryginalny.
Jeśli wpadnie Wam ta książka przypadkowo w ręce, przeczytajcie ją. Jeśli ktoś jest ciekawy, co...

Mela | 2014-02-01
Przeczytana: 01 lutego 2014

Bardzo średniej klasy kryminał z naciskiem na "BARDZO".
Jest on, jest ona, jest zbrodnia i nie ma kary.
Książka na początku interesująca bo ma się nadzieję na nieprzewidywalność - niestety rozczarowuje, nic z tych rzeczy nie ma w niej. Kiedy dobrnęłam do końca byłam pewna że wyrwano z niej ostatnich klika kartek /gdyż zakupiłam ją w antykwariacie/ Urywa się nagle i bez sensu....
W biblioteczce Meli posiadam ale jestem pewna że za pół roku nie będę pamiętać o czym jest a za rok że w ogóle jest.

Walentynka86 | 2011-09-05

Nie można zmienić twarzy, a jednynie maski...Refleksyjna, o szczęściu i poszukiwaniu go tam gdzie nie powinno być...

Paulina | 2011-06-20
Przeczytana: 2008 rok

Książka z ważnym przesłaniem - sława, wygląd i pieniądze nie są w życiu najważniejsze...

raeszka | 2012-01-20

Książka jest super :). Najbardziej zdziwiło mnie, to że praktycznie na początku książki wyjaśnia się, to co ja myślałam, że pojawi się dopiero na samym końcu hihi. I tak jest z całą książką jest wiele wątków, które się szybko wyjaśniają ale zarazem pojawiają się nowe i chce się jak najszybciej dojść do momentu gdzie zostaną wyjaśnione. Można powiedzieć, że książkę czyta się jednym tchem i nie przestaje nas zadziwiać. Najbardziej ciekawił mnie koniec ... i nie zawiodłam się - było po mojemu hihi.
Także polecam ją gorąco :).

Alicja | 2011-02-21
Przeczytana: 21 lutego 2011

Książka zapowiadała się na dobrą powieść obyczajową, a zakończyła kiepskim kryminałem.

kirrka | 2011-01-19
Przeczytana: 19 stycznia 2010

W pewnych momentach śmieszyła mnie książka , gdy główna bohaterka
kombinowała jak pozbyć się męża :)

eMM | 2016-11-15
Przeczytana: 2015 rok